İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

2018’İN EN İYİ 10 MODA OKULUNDAN BİRİ THE UNIVERSITY OF WESTMINSTER

The University of Westminster moda bölümü, “Fashionista Dergisi” tarafından yapılan dünyanın en iyi 25 moda kurumu kapsamındaki çalışmada en iyi 10 moda okulu listesinde yer aldı.

Fashionista tarafından yapılan analizde verilen derslerin yoğunluğu, iş fırsatı bulan mezunlar ve öğrencilerin geri bildirimleri olmak üzere farklı faktörler dikkate alınmıştır. The University of Westminster’daki moda bölümü,  Fashion Design BA HonoursFashion Buying Management BA HonoursFashion Marketing and Promotion BA Honours ve Fashion Merchandise Management BA Honours gibi çok çeşitli programlar sunmaktadır. Lisansüstü düzeyde de eğitim veren University of Westminster, 2018 yılında ilk kez başlattığı  MA Fashion Business Management ve MA Menswear programlarını da öğrencilerine sunmaktadır.

Marc Jacobs, Alexander Wang, Christian Dior, Balmain ve Givenchy gibi dünyanın en iyi moda evlerinden bazılarında öğrencilerin yaptığı başarılı stajlar mevcuttur. Öğrencilik hayatında verilen eğitimler ile bu stajların kazandırdığı eşsiz deneyimler öğrencilerin ve The University of Westminster’in ortak başarısıdır. Dünya moda endüstrisinin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak düzenlenen eğitimler ve her biri alanın önde gelen uzmanlarıyla olan yakın bağlantılar, eğitimin kalitesini arttırmıştır.

Yeni mezunlar arasında Londra Moda Haftası tasarımcıları Claire Barrow, Roberta Einer ve Liam Hodges, diğer başarılı mezunlar ise eski Burberry Christopher Bailey’in Yaratıcı Baş Sorumlusu ve Antrenör Stuart Vevers’in Yaratıcı Direktörü de vardır. Ayrıca The University of Westminster’ın Moda bölümünden mezun olanlar şu an için şu şirketlerde çalışıyorlar; Alexander McQueen, Paul Smith, Dut, Tom Ford, Gucci, Versace, Harrods, H&M ve Adidas.

Studyin UK olarak üniversite başvurunuzda size yardımcı olmamızı ister misiniz? Ankara veya İstanbul ofislerimizden hemen ücretsiz danışmanlık randevusu alarak işe başlayın. Başvuru hizmetlerimiz veya eğitimini görmek istediğiniz bölüm hakkında daha fazla bilgi alın.

Leave a Reply

contact_small.png