İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

2019 Ruh Sağlığı Gününü University of Westminster Tanıdı

University of Westminster 7 Mart Perşembe günü yapılan Üniversite Ruh Sağlığı Günü’ne katılarak zihinsel sağlığı ulusal bir öncelik haline getirmek için yüksek öğrenim topluluğunu bir araya getiren yıllık farkındalık gününe dikkat çekti.

Üniversite Ruh Sağlığı Günü öğrencilerin zihin sağlığı ile ilgili yılın en büyük günüdür. Bu günün amacı öğrencilerin refahı için daha iyi bir gelecek sunmaya çalışmaktır. Ayrıca, sürekli bir değişim yaratmayı ve uygulamayı da amaçlamaktadır.  Bu yılın teması kapsamında etkilenen tüm öğrencilerden, çalışanlardan ve diğer yüksek öğrenim topluluğunun üyelerinden, öğrencilerin zihinsel sağlığı konusundaki yanlış bilgilendirmeyi değiştirmek için kendi deneyimlerini ve hikayelerini paylaşmalarını isteyen ‘Sesini Kullan’ kampanyasıydı.

Westminster’in Öğrenci ve Akademik Hizmetler Departmanı (SAS) ve Öğrenci Birliği (UWSU), Marylebone, Regent ve Harrow kampüslerinde öğrencilerle konuşmak, öğrencilerin refah literatürünü tanıtmak ve gelecekteki zihinsel sağlık odaklı olaylarla ilgili farkındalığı artırmak için de vardı. Öğrenciler, ‘Sesinizi Kullanın’ sosyal medya kampanyasına katılmaya davet edildiler ve destek almaları gerektiğinde konuşmaları için onları cesaretlendirdiler ve Engelli Öğrenme Servisi de ‘ifşa etmeyi seçtim’ kampanyasını tanıtmak için hazır bulundular .

University of Westminster’da sunulan sağlık hizmetleri ve eğitimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için hemen ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanın.

Leave a Reply

contact_small.png