İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

2019’da Venturefest Oxford’un, Oxford Brookes University’ye Katkısı

Venturefest, Oxford Brookes University’de yatırımcıları, yenilikçileri ve girişimcileri 21 yıldır bir araya getiren bir festivaldir. Etkinliğin geçen yıl başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesinin ardından, bu sene 11 Eylül 2019’da gerçekleştirildi. Oxford Brookes’un Rektör Yardımcısı ve the Venturefest Board’un uzun süredir üyelerinden biri olan, Profesör Alistair Fitt, bu etkinliğin üniversiteye getirisinden oldukça memnun. “Geçtiğimiz Eylül’de oldukça başarılı bir etkinlik gerçekleştirdik ve Üniversite’nin, Oxfordshire’a özgü girişimci ruhu sergileyen imkanlara sahip olmasından memnuniyet duyuyorum.” dedi.

Venturefest Oxford, geçtiğimiz Aralık’ta Lynn Shepherd tarafından atanan Mike Foster, the Venturesfest Oxford kurul başkanlığı görevini devraldığını duyurdu. Mike “Bu göreve layık görülmeyi bekliyordum” dedi. “Lynn, çetin bir görev üstlendi ancak 30 yıl içerisinde, büyüyen ve gelişen bir Venturefest’in devamlılığı için bazı iyi fikirlerim var.” Mike Oxford Innovation’daki Genel Merkez Yöneticiliği görevine yeni atandı ve cümlelerine şöyle devam etti, “yeni görevimi icra etmek için çok heyecanlıyım ve ekledi görüyorum ki onlar bana değerlendirilebilecek imkanlar sundular.”

Etkinliğin geçen yılki başarısına dayanarak,the 2019 Venturefest,Inward Investment and Outward Growth’a odaklandı. The new UK Research and Innovation (UKRI) body tarafından hedeflenen alanlardan üçü -Amerika,Hindistan,Çin- üzerinde özel oturumlar içeren programları genişletecek. UKRI, yenilikleri ve araştırmaları geliştirmek adına mümkün olabilecek en iyi çevreyi oluşturmayı amaçlar. Bunun yanı sıra, the UK Industrial Strategy; Artificial Intelligence and data, the Ageing Society, Clean Growth and Future Mobility tarafından belirlenen the four Grand Challenges üzerine oturumlar da yer alacak.

Oxford Brookes’da yürütülen bilgi alışverişi,yenilik ve araştırmanın ışığında Pitching for Success yarışması, yenilikçi bir vitrin ve standartların üzerinde kaliteli bir sergi sunacak. “Geçtiğimiz Eylül’de oldukça başarılı bir etkinlik gerçekleştirdik ve Üniversite’nin, Oxfordshire’a özgü girişimci ruhu sergileyen imkanlara sahip olmasından memnuniyet duyuyorum.” diyerek bu memnuniyetini dile getirdi.

Rektör Yardımcısı, Professor Alistair Fitt’in söylemlerine göre; 

Mike Foster, “Programımız, sağlam bir katkıda bulunmak adına diğer organizasyonları, hükümeti ve iş sektörlerini bir araya getirme potansiyeline sahiptir. Oxfordshire, ülkenin iş verimliğini ve bireylerin yaşamlarını geliştirme, büyük zorluklarla mücadele etmek için bu programları yürütüyor.” dedi. “Biz, programları hayata geçirmek adına seçkin konuşmacılar ve bu görevi en iyi şekilde icra edecek olan kişilerin arayışındayız.” diyerek cümlelerini sonlandırdı.

Kendinizi bir girişimci olarak görüyorsanız ve yurt dışında eğitim almak istiyorsanız, Oxford Brookes University tam olarak size göre bir üniversitedir. Hemen ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanın ve Oxford Brookes University’nin size en uygun bölümüne birlikte karar verelim.

Leave a Reply

contact_small.png