İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

Cambridge English Assessment Sınavları

Sizlere, İngilizce öğrenmeniz ve becerilerinizi dünyaya kanıtlamanız için yardım ediyoruz..

Cambridge English sınavları, yüksek kaliteli bir dil yeteneği kanıtı olarak geniş anlamda kabul görmektedir. İngilizce konuşulan ülkelerde ve dünyanın hemen her yerinde yaşama, çalışma ve eğitim görme kapılarını açmaktadır.

Cambridge English sınavları, dünyanın İngilizce konuşulan her yerinde okullar, üniversiteler, özel sektör ve kamu sektörü tarafından tanınır ve kabul görür. Cambridge English sınavları, tüm dünyada 25.000’in üzerinde üniversite, işverenler ve devlet kurumları tarafından kabul edilir.

Cambridge English sınavları yüksek öğrenimin kapılarını açabilir, iş bulma fırsatlarını geliştirebilir ve uluslararası tanınırlığa sahip oldukları için öğrencilerin çalışma veya eğitim seçeneklerini artırabilir.

Bir Cambridge English sınavında başarılı olduğunuzda, İngilizcenizin seviyesini gösteren uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifika edinirsiniz.

İster İngilizce öğrenmeye yeni başlamış olun, ister akıcı İngilizce bilin ve dil becerilerinizi mükemmelleştirmek isteyin, ister öğrenci olun ister meslek sahibi, size uygun bir sınavımız var. Genel İngilizce yeterlilik sınavlarından hangisinin size en uygun olduğunu öğrenin.

Cambridge English sınavlarına başvuru süresince Study in UK size yardımcı olmaktadır. En güncel ve detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yedi ile on iki yaşları arasındaki çocukların İngilizce dil becerilerini değerlendirmek için tasarlanmış olan Cambridge English: Young Learners (YLE) testleri, çocukların gelişiminin izlenerek çalışmaya teşvik edildiği üç değerlendirme seviyesinde yapılır. Üç sınavdan oluşur; Pre A1 Starters, A1 Movers ve A2 Flyers.

A2 Key for Schools yeterliği bir öğrencinin basit durumlarda İngilizce iletişim kurabildiğini gösterir.

B1 Preliminary (for Schools) yeterliği bir öğrencinin İngilizce’nin temellerini kavradığını ve günlük konuşma için gerekli olan pratik dil kabiliyetine sahip olduğunu gösterir. 

B2 First (For Schools) yeterliği, İngilizce konuşulan bir ülkede kendi başınıza yaşamak, çalışmak veya İngilizce öğretilen dersler için eğitim almak için yeterli dil seviyesinde olduğunuzu gösterir.  

Bunun yanı sıra, C1 Advanced gibi daha üst seviye sınavlara hazırlık yapmak için de önemlidir.

C1 Advanced, İngilizcenizin bir iş dünyası profesyoneli ya da üniversite lisans öğrencisinden beklenecek standartta olduğunu gösterir. C2 Proficiency, sertifikası, İngilizceye hakim olduğunuzu ve zorlu araştırmalarda, akademik ve profesyonel durumlarda akıcı bir şekilde kullanabildiğinizi gösterir.

Cambridge English Language Assessment  sınavları için, gerek okullar/kuruluşlar kanalıyla gerekse bireysel başvuruların doğrudan Merkezimize yapılması gerekmektedir.

 

Güncel 2022-2023 sınav ücretlerine buradan ulaşabilirsiniz.

 

contact_small.png