İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

Abertay University

Abertay University

Lokasyon

Dundee

Ranking

105

Web Site

Web Site

Temel Bilgiler

Lokasyon
Dundee, Scotland
Kuruluş Tarihi
1888
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
10.1%
Öne Çıkan Bölümler
Bilgisayar Oyunları Dizayn, Business, Mühendislik
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£12,250-14,250

Genel Bakış

Abertay University Dundee Technology Institute bilgisayar oyunları ve sanat tasarımı alanındaki başarılarıyla bilinmektedir. Her iki alanda da akreditasyonu bulunan tek İngiltere üniversitesi olmasının yanı sıra bilgisayar oyunları ile ilgili Çin Pekin Üniversitesi ile de ortaklık yapmaktadır. Üniversite aynı zamanda BT, ticaret, ekonomi ve biyoteknoloji alanlarındaki başarılarıyla da bilinmektedir.

Doğu İskoçya’nın Dundee şehrinde bulunan üniversite, 5.000’in üzerinde öğrencisi ile bir kampüs üniversitesidir. Modern yapıları ve enstitülerine ek olarak ahşap teknolojisi, kentsel su sistemleri ve biyoinformatik alanlarında çok sayıda uzman departman bulunmaktadır. Okulun aynı zamanda Sony, Microsoft, Nadir ve Codemasters gibi firmalar ile de güçlü bağlantıları vardır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Öğrencilerinin %20’si uluslararası öğrencilerden oluşan üniversite, öğrencileri için İngilizce becerilerini geliştirmelerini olanak sağlayan kurslar sunmaktadır.

Uluslararası öğrencilerin yararlanabileceği Uluslararası Rehber, öğrencilere vize, bankacılık, yerel iklim ve tıbbi yardım da dahil birçok konuda yardımcı olmaktadır.

Sıralama

  • The Guardian University Guide(2017)'da 85. sırada
  • The Times University Guide(2017)'da 85. sırada yer almaktadır.

Abertay University, bilgisayar tasarımı alanında özel derece sunan ilk Birleşik Krallık Üniversitesi’dir. Bu alanda İskoçya’da biyo informatik ve biyoteknoloji teklifinde bulunmuştur. Üniversitenin psikoloji araştırmalarının yaklaşık üçte ikisi ve spor bilimleri ve çevre üzerine araştırmalarının ise yarıdan fazlası, 2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesinde “Uluslararası Mükemmel” veya “Dünya Lideri” olarak derecelendirilmiştir.

Konaklama

Özel veya üniversite tarafından kiralanmış  konutlar öğrencilere sunulan konaklama seçenekleridir. Bütün birinci sınıf öğrencilere öncelik tanınır. Konutlarda tek kişilik yataklardan çok odalı dairelere kadar seçenekler mevcuttur ve hepsi üniversiteye yürüme mesafesindedir. Mutfaklı olan daireler standart mutfak yapısında döşenmiştir. Kampüslerde 24 saat güvenlik mevcuttur.

Lokasyon

Abertay University’nin kampüsü İskoçya’nın 4. büyük kenti olan Dundee’nin merkezinde bulunmaktadır.

Mezunlar

  • David Jones (Founder of Rockstar North)
  • Joe FitzPatrick (Scottish MSP)
  • Nick Mercer (Lead singer of Sergeant)

BÖLÜMLER/COURSES

ABERTAY ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ
Courses at Abertay University

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

ABERTAY ÜNİVERSİTESİ BURSLARI
Scholarships at Abertay University
📃 BİLGİ İSTE