İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

Aberystwyth University

Aberystwyth University

Lokasyon

Aberystwyth

Ranking

48

Web Site

Web Site

Temel Bilgiler

Lokasyon
Aberystwyth, Wales
Kuruluş Tarihi
1872
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
12.3%
Öne Çıkan Bölümler
Politika, Bioloji, Bilgisayar Bilimleri
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£13,200-14,750

Genel Bakış

Aberystwyth, Galler’de kurulan ilk üniversite olma özelliğini taşır. 2000’i uluslararası olamak üzere toplamda 14000 öğrencisi vardır. Aberystwyth University, öğrencilerine eğitimlerinin bir parçası olarak bir yıllık çalışma imkanı sağlayan ve iş yerleştirmesi yapan tek İngiliz üniversitesidir. Bu bir yıllık deneyim sayesinde normalden daha yüksek istihdam seviyesinde kariyerinize başlayabilirsiniz.

Aberystwyth University dünyanın en büyük ululararası ilişkiler departmanına sahiptir. Üniversite, 150 lisansüstü öğrenciye eğitim hizmeti sağlar. Aynı zamanda Bangor University ile ortak olarak kullandığı Biyolojik, Çevresel ve Kırsal Bilimler Enstitüsü, sürdürülebilir arazi kullanımı, iklim değişikliği ve gıda ve su kaynaklarının güvenliği gibi konuları üzerine çalışmalar yapılan bir eğitim merkezidir. Tüm bunlara ek olarak, İngiltere’deki beş telif hakkı kütüphanesinden biri olan Galler Milli Kütüphanesi’ne ve Galler’deki en büyük sanat merkezine de sahiptir.

Kampüs içinde katılabileceğiniz birçok etkinliği kolaylıkla bulabilirsiniz. 170’ten fazla kulübe katılabilir, kampüsteki spor merkezinden yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda Mavi Bayrak ödüllü sahilde sörf ve su sporları ile de uğraşma imkanı elde edersiniz.

 

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Yaklaşık 2000 uluslararası öğrenciye ev sahipliği Aberystwyth University Uluslararası Ofis’i vize, konaklama ve banka işlemleri gibi birçok konuda size destek sağlar. Aynı zamanda Öğrenci Birliği Uluslararası Arkadaşlık Sistemi ile uluslararası öğrencilerin üniversite hayatına alışmasına yardımcı olur.  Eğitiminize başladığınızda sizin aynı zamanda oryantasyon programı da düzenlenir.

Bunlara ek olarak lisans ve lisans üstü eğitim için geniş yelpazede burs imkanları da sunmaktadır.

Sıralama

  • 2017 Guardian Üniversite Rehberinde 108. sırada
  • Times Üniversite Rehberinde 56. sırada yer almıştır.

Aberystwyth University hem öğrenci memnuniyeti konusunda yüksek sıralamaya sahip hem de dünya genelindeki Uluslararası Öğrenci Barometresi’nde en iyi beş okul arasında yer almaktadır. Üniversite aynı zamanda 2013 Times Yükseköğrenim Ödüllerinde “İnovasyon ve Teknoloji Olağanüstü Ödülüne” layık görülmüştür. Ayrıca 2014 Araştırma Mükemmellik çerçevesinde üniversite öğretim üyelerinin araştırmaları %95’i uluslararası alanda tanınmış ve üst seviyede incelenmiştir.

Konaklama

Aberystwyth University, tüm birinci sınıf öğrencilerine üniversite yurtlarında konaklama garantisi verir. Uluslararası öğrencilere ise eğitim hayatları boyunca bu garanti sağlanır. Konaklama seçenekleri arasında geleneksel odalar, self-catering odalar ve paylaşımlı evler bulunur. 

Aberystwyth yaşam maliyetleri göz önüne alındığında İngiltere’nin en uygun okullarından biri olarak değerlendirilir.

Lokasyon

Aberystwyth University ana kampüsü Aberystwyth kasabası ve Cardigan Koyu’na bakan Penglais Tepesi’nde bulunmaktadır. Penglais Kampüsü, üniversitenin 17 departmanından 12’sine ve öğrenci yurtlarının büyük bir kısmına ev sahipliği yapar. ‘Old College’ olarak bilinen özgün bina, üniversite yönetiminin yanı sıra Galler Dili ve Eğitim fakültelerini de bünyesinde barındırır.

Kasaba Cardigan Koyu’nun hakimiyeti altındadır. Yaz aylarında öğrenciler plajda eğlenirken kış aylarında ise deniz sörf ve yelken sörfü için idealdir.

En yakın havalimanları olan Manchester ve Birmingham havalimanlarına üç saatlik bir yolculukla ulaşılabilir. London Euston’dan ise standart tren servisiyle beş saatlik yolculuk yapılabilir.

Mezunlar

  • HRH Charles, Wales Prensi
  • Alex Jones (TV Sunucusu)
  • Jan Pinkava (Oscar ödüllü animasyon sanatçıcı, Pixar)
  • Alan Cox (Programcı)

BÖLÜMLER/COURSES

ABERYSTHWYTH ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ
Courses at Aberystwyth University

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

ABERYSTHWYTH ÜNİVERSİTESİ BURSLARI
Scholarships at Aberystwyth University
📃 BİLGİ İSTE