İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

Architectural Association School of Architecture

Architectural Association School of Architecture

Lokasyon

London

Ranking

Web Site

Web Site

Temel Bilgiler

Lokasyon
London, England
Kuruluş Tarihi
1847
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
Öne Çıkan Bölümler
Mimarlık, Tasarım
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£13,400-14,500

Genel Bakış

Architectural Association School of Architecture, modern mimarlık alanında hem eğitim veren hem de bu alanda söz sahibi olan bir okuldur.

Okul, tasarım programını geniş bir şekilde işleyen 1 yıllık bir Foundation programı, 5 yıllık ARB/RIBA tarafından tanınan Mimarlık bölümü ve 11 lisansüstü reasch programlarını öğrencilerine sunar. 750 tam zamanlı öğrencisi bulunan okulun akademik kadrosunun %85’i yurt dışından gelmektedir.

Stüdyoları, atölyeleri, dijital prototipleme laboratuarları, kütüphaneleri, arşivleri ve ünlü Public Programme’a erişim olanakları ile Architectural Association School of Architecture öğrencilerine oldukça geniş olanaklar sunmaktadır.

Öğrenciler yaş, milliyet ve öz geçmiş farkı gözetilmeksizin burs başvurusu yapabilmekte ve yetenek sahibi veya finansal yardıma ihtiyacı olan öğrencilere finansal destek sağlanmaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Dünya çapında 60’tan fazla ülkeden gelen öğrencisi ile Architectural Association School of Architecture diğer mimarlık okullarından daha fazla yabancı öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir. Ayrıca her yıl dünyanın dört bir yanından gelen çok sayıda ziyaretçi, eleştirmen, okutman ve diğer tüm katılımcılara kapısını açmaktadır.

Sıralama

Architectural Association School of Architecture uluslararası arena en eski, en rekabetçi ve en prestijli okul olarak tanınmaktadır. Avrupa genelinde mimarlık okulları için özel bir sıralama bulunmamasına rağmen İtalyan mimarlık dergisi Domus tarafından Arupa’nın ilk 50 okulu, tasarım dergisi Jebiga tarafından da dünya çapındaki en iyi ilk 10 okul arasında gösterilmiştir.

Konaklama

Architectural Association School of Architecture’ın kendi yurdu bulunmamasına rağmen öğrencilerine Eylül ayı itibari ile konaklama konusunda rehberlik etmektedir. Bu rehberlik süresince sizinle Architectural Association School of Architecture’da eğitim gören bir öğrenci ve okulun Konaklama Ofisi ilgilenir.

Konaklama seçenekleri içinde Dorset’teki bir ormanda bulunan Hooke Park da bulunmaktadır. Sürdürülebilir ve ahşap işleri çalışmaları için kullanılan bu alan 2010’dan bu yana ufak bir öğrenci grubuna da yaşam ve eğitim fırsatı sunar.

Lokasyon

Architectural Association School of Architecture’ın yerleşkeleri, avukat odasıyla ünlü Londra’nın merkezinde bulunan Bedford Square’de yer almaktadır. Kuruluşundan bu yana John Street üzerinde ek bir Londra yerleşkesini ve Dorset’teki Hooke Park’da da 350 dönümlük bir alanı bünyesine katmıştır. Okul ayrıca Belfors Square’deki ana kampüsüne yakın bir stüdyo alanına da sahiptir.

Mezunlar

  • Lord Richard Rogers (Pompidou Centre, Millennium Dome, Lloyds Building, European Court of Human Rights)
  • Sir Michael Hopkins (HM Revenue and Customs, Mount Stand at Lord’s Cricket Ground)
  • Sir Phillip Powell (Wolfson College Oxford, Museum of London courtyard)

BÖLÜMLER/COURSES

ARCHITECTURAL ASSOCIATION SCHOOL OF ARCHITECTURE BÖLÜMLERİ
Courses at Architectural Association School of Architecture

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

ARCHITECTURAL ASSOCIATION SCHOOL OF ARCHITECTURE BURSLARI
Scholarships at Architectural Association School of Architecture
contact_small.png