İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

Bournemouth University

Bournemouth University

Lokasyon

Bournemouth

Ranking

78

Web Site

Web Site

Temel Bilgiler

Lokasyon
Bournemouth、England
Kuruluş Tarihi
1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
7.8%
Öne Çıkan Bölümler
Spor Yönetimi, Turizm, Business
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£13,750

Genel Bakış

İngiltere’nin önde gelen modern üniversitelerinden biri olan Bournemouth University’nin hedefi, kariyerleri boyunca öğrencilerin ihtiyaç duyduğu beceri ve yetenekler için eğitim vererek ileri görüşlü bireyler olabilmelerini sağlamaktır.

Bournemouth University topluluk olarak yaklaşık 17.800 öğrencisine öğretim vermektedir. Bu öğrencilerin hemen hemen 2.600’ü, 120’nin üzerinde farklı ülkelerden gelen yabancı öğrencilerdir. Fakültelerimiz; yaratıcı, profesyonel, teknolojik, ve bilimsel anlamda çeşitli programlar sunmaktadır. Bournemouth, Young University Rankings’e göre dünyadaki en genç 150 üniversitelerden biridir ve Guardian University Guide 2017’ye göre 18 sıra birden yükselmiş bulunmaktadır.

Yabancı öğrencilerin Bournemouth University seçiminin birçok sebebi vardır. Bournemouth University’de eğitim görmek size Bilgisayar Animasyonu & Görsel Efektler, Medya Üretimi ve İletişim, Forensik, Arkeoloji, Spor ve Etkinlik Yönetimi, Tarih, Uluslararası İşletme ve Yönetim, Siyasi ve Sosyal Bilimler ve daha pek çok kariyer alanına fırsatlar sunmaktadır.

Ayrıca Bournemouth yabancı öğrenciler için yaşanması oldukça keyifli bir şehirdir. İngiltere’nin en güzel ve tarihi kısımlarından birinde yer almaktadır. İngiltere’nin güney sahilinde yer alan şehir, Londra’ya trenle iki saatten daha kısa bir sürede ulaşabileceğiniz harika manzaralara ve ılık bir iklime sahiptir.

Gerçek hayatta karşılaşılabilecek problemlere etkin çözümler üretmek ve bu çözümleri alınan eğitimlerle desteklemek, Bournemouth University’nin önem verdiği bir husustur. Bilgi üreterek ve araştırma imkanları sunarak, öğrencileri araştırmaların odak noktası haline getirmeyi amaçlamaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Bournemouth University, öğrencilere oryantasyon, dil ve vize desteği gibi pek çok konuda yardımcı olmaktadır. Akademik Servisler departmanı ve Üniversite Öğrenci Servisi Bournemouth University’de eğitiminiz boyunca her konuda sizlere destek sağlamaktadır.

Sıralama

  • 2018 Times Üniversite Rehberinde 79. sırada
  • 2019 Guardian Üniversite Rehberinde 65. sırada

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesine göre üniversitede yapılan araştırmaların uluslararası düzeyde nitelendirilme oranı % 96 iken, dünya lideri kategorisinde nitelendirilme oranı ise %18 olarak belirtilmiştir.

Konaklama

Bournemouth University, eylül döneminde eğitime başlayan tüm uluslararası öğrencilere konaklama garantisi vermektedir. Ocak döneminde eğitime başlayan yüksek lisans öğrencileri ise üniversiteye bağlı konaklama seçeneklerinden faydalanmakta olup, kişiye özel konaklama seçeneklerinden de faydalanabilirler.

Üniversitenin 9 yurdunda bazıları stüdyo daireler olmak üzere tamamı özel banyoya sahip odalar bulunmaktadır. Bournemouth’un hemen dışındaki bölgelerde ise 3-7 odalı evler ve stüdyo daireli apartmanlar mevcuttur.

Lokasyon

İngiltere’nin dört bir yanından ziyaretçilerin geldiği Bournemouth, Dorset ilçesinin köklü bir turizm merkezidir. 12 km’lik kumlu plajları ve güzel parkları ile ünlüdür. Klasik İngiliz sahil beldelerinde birisi olan Bournemouth, bu özelliği ile yoğun ilgi görmektedir.

İngiltere’nin güney kıyısında yer alan Bournemouth, Londra’ya trenle iki saatten daha az bir mesafede yer almaktadır. Londra ve çevresine bulunan uluslararası havalimanları sayesinde Bournemouth’un ulaşımı global boyuta taşınmaktadır. Bournemouth, İngiltere’nin en güzel plajlarına sahiptir ve temiz, bakımlı sahilleriyle Mavi Bayrak ödülünü almıştır. Bölgedeki sayısız tiyatro, konser ve sinema salonlarının yanı sıra canlı gece hayatı, gece kulüpleri ve restoranlarıyla da tercih sebebidir.

Mezunlar

  • Angela Browning – Parlemento Üyesi
  • Dan O'Hagan – BBC spikeri
  • Gary Taphouse – Sky Sports spikeri
  • Karl Neilson – Televizyon Yönetmeni
  • David Amess – Parlemento Üyesi
  • Andrew Lockley – Oscar Ödüllü Kompozitör (Inception)
  • Tommy Sandhu – BBC Asian Network sunucusu

BÖLÜMLER/COURSES

BOURNEMOUTH ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ
Courses at Bournemouth University

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

BOURNEMOUTH ÜNİVERSİTESİ BURSLARI
Scholarships at Bournemouth University
📃 BİLGİ İSTE