İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

Brunel University London

Brunel University London

Lokasyon

London

Ranking

76

Web Site

Web Site

Temel Bilgiler

Lokasyon
Bangor, Wales
Kuruluş Tarihi
1884
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
%13
Öne Çıkan Bölümler
Spor Bilimi, Muhasebe, Mühendislik
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£12,500-15,300

Genel Bakış

Londra’nın kuzey batısındaki Uxbridge’de kurulan Brunel University London, mezun olan öğrencilerin iş yerleştirmelerine büyük önem vermektedir. Sahip olduğu vizyon ile ileri görüşlü olan üniversite verdiği eğitim kalitesiyle de oldukça iddialıdır. Toplamda 15.000 öğrenciye eğitim veren okulun öğrencileri 100 farklı ülkeden gelmiştir. Mezun olan yeni öğrencilerinin aldığı yüksek başlangıç maaşları sıralamasında Brunel University London 13. sıradadır.

Mezuniyet öncesi sunduğu bir yıllık iş yerleştirmesi olan ‘sandviç’ programları sayesinde öğrencilerinin eğitim hayatında dahi iş tecrübelerini geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. Sosyal tesisleri ve öğretim alanlarına yaptığı 400 milyon sterlinlik yatırım ile verdiği eğitimin kalitesini dünya standartlarına çıkartmayı hedeflemiştir.

Şehir merkezine 20 dakika gibi kısa bir yürüme mesafesinde olan kampüs, Londra metrosuna ise daha kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Heatrow Havalimanından okula ulaşım için eğitim döneminin başında sağlanan servisler ile karşılama hizmeti sunulmaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Brunel University London öğrencilerine akademik, kişisel ve sosyal konularda danışmanlık sağlayarak gelişimlerini hızlandırmayı amaçlanmaktadır. İhtiyaçlara göre özelleştirilmiş Brunel International, çalıştırdığı 40’tan fazla çalışanı sayesinde tüm uluslararası öğrencilerin önemli başvuru noktasıdır.

Yeni başlayan öğrencilerine sunduğu 3 gün süreli oryantasyon programı öğrencilerinin %95 tarafından yararlı bulunmuştur. Düzenlenen geziler, etkinlikler ve atölyelere ek olarak her öğrenci için atanan danışman ile kişisel destek hizmeti de mevcuttur. Okuldaki eğitim hayatınız devam ettiği sürece ailenizin İngiltere’ye yapmak istediği seyahatle alakalı aile kulübünden destek alabilirsiniz.

Sıralama

  • 2017 Times Üniversite Rehberinde 54. sırada
  • 2017 Guardian Üniversite Rehberinde 77. sırada

Brunel University London yeni mezunlarının işe başlangıç maaşlarının yıllık 22.000 sterlin ile ortalamanın 3.000 sterlin üstünde olması, okulu mezun başlangıç maaşları genel sıralamasında 13. sıraya yerleştirmiştir. Fizyoterapi, siyaset bilimi ve tarih alanlarında en yüksek öğrenci memnuniyetine sahiptir.

Brunel University London’da yapılan 2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesine göre yapılan çalışmalar sonucunda ‘dünya lideri’ kategorisinde %54’lük bir orana sahip olduğu görülmüştür. Ayrıca bu araştırmalar neticesinde okul uluslararası sıralamada 33. sıraya yükselmiştir. Mühendislik, Tasarım ve Spor Bilimleri alanlarında gösterdiği başarılar ile dikkat çekmiştir.

Konaklama

Brunel University London öğrencilerine sunduğu kampüs içi ve dışı konaklama birimleri ile maliyet açısında oldukça uygundur. Tüm öğrencilerine açık olan Konaklama Servisi ile 34 yurtta toplam 4.500 en-süit ve standart oda bulunmaktadır. Her hafta üniversite tarafından değiştirilen nevresim hizmeti de mevcuttur.

Son on yılda yaptığı 400 milyon sterlinlik yatırım ile üniversitenin kampüsü ve konaklama birimleri geliştirilmiştir. Brunel University London konaklama tesislerinde 2012 yılında yapılan Olimpiyat Oyunlarının Güney Kore Olimpiyat Takımı ve Kanada Paralimpik Takımı misafir olmuştur.

Lokasyon

Londra’nın batı yakasındaki Uxbridge’de bulunan Brunel University London’nun Heathrow havaalanına doğrudan bağlantılı yolları sayesinde ulaşımı oldukça kolaydır. Londra merkezi ise metro ile çok kısa bir mesafededir.

Kampüs binası içerisinde öğrencilerin temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik birçok tesis bulunmaktadır. Eğitim binaları, kütüphane ve yurtlar arası mesafe maksimum on dakikalık bir yürüme mesafesindedir. Kampüs içinde bulunan banka, sigorta ofisi, eczane, market alışverişinden uluslararası gazetelere ve kırtasiye malzemelerinin satıldığı iki büyük market sayesinde birçok ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz alanlar size hizmet vermektedir.

Mezunlar

  • Lee Mack (Komedyen)
  • Guillaume, Hereditary Luxembourg Grandükü
  • Ross Brawn (Motorspor Mühendisi)

BÖLÜMLER/COURSES

BRUNEL ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ
Courses at Brunel University London

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

BRUNEL ÜNİVERSİTESİ BURSLARI
Scholarships at Brunel University London
📃 BİLGİ İSTE
×