İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

City, University of London

City, University of London

Lokasyon

London

Ranking

Web Site

Web Site

Temel Bilgiler

Lokasyon
London, England
Kuruluş Tarihi
1894
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
32.4%
Öne Çıkan Bölümler
Business, Journalism, Engineering
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£14,000-17,000

Genel Bakış

Londra’nın kuzeyindeki Islington’da konumlanan City University of London, kentin çevresindeki diğer kampüsleri ile de eğitim hayatına devam etmektedir. Northampton Institute adıyla 1894 yılında kurulan okul 1966 yılında üniversite statüsü kazanmıştır. Havacılık sektöründe verdiği kaliteli eğitim 100 yıl önce İngiltere’nin ilk havacılık laboratuvarının City University of London’da kurulmasına dayandırılailir. Günümüzde de hava taşımacılığı alanında dünyanın en geniş kapsamlı Yüksek Lisans eğitimini yönetmektedir.

Üniversitede okuyan öğrencilerin oranlarına bakıldığında City University of London,  en çok yüksek lisans öğrencisine sahip olma unvanına sahiptir. Okulun sunduğu işe yerleştirme programları sayesinde Lisans öğrencilerinin çoğu akademik kariyerleri sonunda kolaylıkla iş fırsatı yakalayabilmektedirler. Okulda 160 ülkeden gelen 117.500 öğrenciye 40’tan fazla ulustan gelen öğretim görevlileri ders vermektedir. Uluslararası öğrenciye ders verme oranının en yüksek olduğu City University of London’daki öğrencilerin %30’u AB dışından gelen öğrencilerden oluşmaktadır.

Gazetecilik Bölümü ile 1976’dan beri Gazetecilik Eğitim Merkezine ev sahipliği yapan City University of London, İngiltere’deki en iyi gazetecilik eğitimini veren üniversitelerden birisidir. Hatta İngiltere’deki en büyük gazetecilik merkezi olarak da nitelendirilir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Öğrenci Merkezi tarafından atanan Uluslararası Öğrenci Danışmanları sayesinde okulda okuyan veya okumak isteyen tüm uluslararası öğrencilerin sorunları çözülüp, yaşam şartları da kolaylaştırılmaya çalışılmaktadır. Okulun başladığı ilk haftalarda düzenlenen karşılama etkinliklerine ek olarak bölüm bazında da teşvik ve yönlendirici etkinlikler düzenlenmektedir. Sosyal etkinliklerin de unutulmadığı City University of London’da, Öğrenci Birliğinin uluslararası öğrenciler için düzenlediği çok fazla etkinlik vardır.

Sıralama

  • Times Üniversite Rehberi 2017'de 50. sırada
  • Guardian Üniversite Rehberi 2017’de 18. sırada
  • 2014 QS Dünya Üniversiteleri Sıralamasında 314. sırada

Üniversitenin en iyi eğitim verdiği İletişim ve Medya alanı, bölümler arası dünya sıralamasında ilk 200’e girmektedir. Üniversitenin şu anki dünya sıralaması ilk 400’tedir. Ortaklık kurduğu “Guildhall School of Music and Drama” sayesinde müzik alanında da verdiği eğitim kalitesiyle oldukça iddialı bir okuldur. Bunlara ek olarak bölüm sıralamalarında başka dikkat çeken alanlar ise sosyal hizmetler altında olan hemşirelik ve ebelik bölümleridir.

Konaklama

City Univrsity of London’da bulunan altı konaklama tesisi sayesinde birinci sınıfların konaklama hizmetleri garanti altına alınmıştır. Bu tesisler okula yürüme mesafesindedir. Odalarda bulunan bilgisayar ve telefon noktaları öğrenciler için sunulmuş hizmetlerdendir. Özel olarak konaklamak isteyen öğrenciler için de üniversite çevresinde bulunan birçok özel tesis vardır. Konaklama ekibinin bu tesislerin kolayca bulunup öğrencilerin kullanımına sunulması için çevrimiçi sunduğu bir hizmeti de vardır.

Lokasyon

Islington’da bulunan ana kampüs Aziz Paul Katedrali, The British Museum ve Thames Nehri gibi Londra’nın ünlü yerlerine oldukça yakındır. City University of London’un diğer kampüsleri Holborn, Whitechapel ve Smithfield’te bulunmaktadır.

Gatwick ve Stansted bağlantıları sayesinde Liverpool’da bulunan kampa Heathrow King’s Cross ve Londra Köprüsü ana tren istasyonları aracılığıyla kolaylıkla ulaşılabilir.

Mezunlar

  • Margaret Thatcher (İngiltere Başbakanı, 1979-1990)
  • Tony Blair (İngiltere Başbakanı, 1997-2997)
  • Muhtar Kent (The Coca-Cola Company'nin CEO'su)
  • Dick Olver (BAE Yönetim Kurulu Başkanı)
  • Mahatma Ghandi

BÖLÜMLER/COURSES

CITY ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ
Courses at City, University of London

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

CITY ÜNİVERSİTESİ BURSLARI
Scholarships at City, University of London
📃 BİLGİ İSTE