İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

Coventry University

Coventry University

Lokasyon

Coventry

Ranking

46

Web Site

Web Site

Temel Bilgiler

Lokasyon
Coventry, England
Kuruluş Tarihi
1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
26.3%
Öne Çıkan Bölümler
Health, Nursing, Linguistics
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£12,511-14,748

Genel Bakış

Mindlands’ta konumlanmış Coventry University, 1992 yılında üniversite statüsü kazanmıştır. Kurulduğu ilk günden beri sürekli gelişim halinde olan üniversite modernleşme konusunda kendi kendini hep tetiklemektedir. Bu sayede 2015 Times ve Sunday Times Üniversite Rehberi tarafından “Yılın Modern Üniversitesi” olamaya layık görülmüştür.

Coventry University İşletme ve MBA programları için öğretimine Londra’daki başka bir kampüste devam etmektedir. Modern yapısını güncel tutabilmek için kütüphane ve eğitim tesislerine yaptığı 150 milyon sterlinlik bir yatırımla ana kampüsünün daha etkin öğretim yuvası olmasına olanak sağlamıştır.

Verdiği programların kapsamını çeşitlendirerek genişleten Coventry University’nin ilk defa eğitim dünyasına sunduğu Afet Yönetimi ve Etik Korsanlık gibi benzersiz programların yanı sıra son dönemde dikkat çeken Adli Kimya gibi uzmanlık isteyen programlar da mevcuttur. Öğrencilerinin iş bulması için fırsatlar sunan üniversite, istihdam sağlayabilmek için odaklanmıştır. Hatta Start Up Cafe uygulamasıyla bir network ağı oluşturup, yerel işletmelerle iletişime geçilmesini sağlamaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

130 farklı ülkeden gelen 5,000 uluslararası öğrenci ile öğretim hayatına devam eden Coventry University’nin Uluslararası Ofisinde bulunan ekibi sayesinde karşılaşabileceğiniz zorlukları kolaylıkla çözüme ulaştırabilirsiniz. Size sürekli destek olacak ekip yaklaşık 8 kişiden oluşur ve farklı dilleri konuşabilen, yurt dışında eğitim ve yaşama tecrübesi olan bireylerdir.

Yeni gelen öğrenciler için ‘hoş geldiniz haftası’ adı altında etkinlikler yürüten Uluslararası Ofis’in bütün öğrenciler için eğitim yılının ilk haftalarında sunduğu havaalanlarından öğrenci taşıma servisi de mevcuttur. Göçmenlik ve refah konularında da yeterli bilgiye sahip ofise her zaman danışmanız mümkündür.

Sıralama

  • 2017 Times Üniversite Rehberinde 47. sırada
  • 2017 Guardian Üniversite Rehberinde 15. sırada

Times ve Guardian tarafından 2015 yılında “Yılın En Modern Üniversitesi” olarak seçilen Coventy University, 2014 yılında da dünya genelinde en iyi 800 okul arasına girmiştir. Matematik, İşletme ve Yönetim Çalışmaları, Modern Diller, İletişim ve Medya bölümleri üniversitenin marka yapmış bölümleri arasındadır.

2015 yılında Coventy Üniversitesi Times ve Guardian tarafından “Yılın En Modern Üniversitesi” seçilmiştir. Üniversite 2014 yılında dünya genelinde en iyi 800 okul arasına girmiştir. Guardian üniversitenin öne çıkan bölümlerini Matematik, İşletme ve Yönetim Çalışmaları, Modern Diller, İletişim ve Medya olarak sıralamıştır.

Konaklama

Birçok konaklama seçeneği sunabilen Coventry University’nin yurt konaklaması veya özel konaklamaya seçenekleri mevcuttur. Bu seçeneklerden biri özel banyolu diğer ikisi ise yemekli olmak üzere üç ayrı konaklama birimi bulunmaktadır. Ayrıca şehir içinde bulunan ve kampüse birkaç dakika yürüme mesafesinde bulunan tek katlı mansiyonlar da vardır. Bu mansiyonlar üniversite yönetiminde olmakla birlikte en az 4 en fazla 36 odaya sahip tesislerdir.

Lokasyon

İngiltere’nin merkezinde olan Coventry şehri motor endüstrisinin evi olarak bilinmektedir. Merkezinde orta çağ mimarisini barındıran şehrin etrafını son dönemde yapılan yenilenmelerle modern kentsel alanlar, bağımsız dükkanlar ve barlar çevrelemiştir.

20. yüzyılın başlarından kalma tarihi William Morris Binası ve günümüz modern binalar gibi yapılara ev sahipliği yapan üniversitenin mimarisi de oldukça geniştir. Birleşik Krallık’ın en büyük 11. kenti olan Coventry’nin Londra’ya mesafesi 154 km, Birmingham’a ise 30 km kadardır.

BÖLÜMLER/COURSES

COVENTRY ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ
Courses at Coventry University

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

COVENTRY ÜNİVERSİTESİ BURSLARI
Scholarships at Coventry University
📃 BİLGİ İSTE