İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

De Montfort University

De Montfort University

Temel Bilgiler

Lokasyon
Leicester, England
Kuruluş Tarihi
1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
14%
Öne Çıkan Bölümler
Sanat, Tasarım ve İnsan Bilimleri
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£13,250-£17,280

Genel Bakış

De Montfort Üniversitesi Leicester (DMU), öğrencilere istedikleri yaşamı, kariyeri ve harika deneyimleri kazanmalarına yardım etmeye kendini adamıştır. Öğretim Mükemmellik Çerçevesi 2017’de Altın derecesi alan üniversite, öğrencilerine kalifiye işler bulmak veya daha fazla çalışma yapmalarını sağlama konusunda harika bir sicile sahiptir. Öğrenciler #DMUglobal’ın unutulmaz uluslararası deneyimlerinden ve bir 21. yüzyıl üniversitesinden beklenen yeni dönüştürülmüş bir kampüs, güzel yeşil alanlar ve sosyalleşmek için harika yerleri de içeren muhteşem olanaklardan yararlanırlar.
Öğrencilerini girişimcilik ile teşvik eden DMU’nun yeni mezunları, ortalama £24.000 kazanmaktadır. DMU kurum olarak öğrencilerin yapabileceği en değerli yatırımlardan biridir. Her yıl 100’den fazla işletmeyi açan De Montfort University öğrencilerinin sahip olduğu en büyük avantajı kampüs bazlı yerleştirme planıdır. Bu plana göre öğrencilerin üniversite içinde eğitim alırken çalışabilmeleri de mümkündür.

DMU’nun 170’den fazla bölümü birçok mesleki dernek ve kuruluş tarafından akreditedtir. DMU verdiği eğitimler ile de dünya lideri araştırmalara imza atmakta ve işletmelerle kurduğu yakın ilişkiler sayesinde öğrencilerine iş istihdamı açısından kolaylıklar sağlamaktadır.
DMU’nun sunduğu lisansüstü eğitimi, endüstri ile iç içe ve alanında en özel araştırmaların bulunduğu programlardan oluşmaktadır. Yapılan çalışmaları takip etmeniz sonucunda, konular hakkında detaylı ve güncel bilgilere kolaylıkla erişme imkanınız bulunur. BT, yönetim, hukuk ve kriminoloji, yaratıcı endüstriler, çevre ve sürdürülebilirlik endüstrileri, sağlık ve yaşam bilimleri gibi birçok alana sizi hazırlayan eğitim sistemi ile kazanımlarınız artacaktır.

İngiltere’nin kalbinde bulunan De Montfort Universitesi, bir kalite ve farklılık üniversitesidir.

 

Neden DMU’yu tercih etmelisiniz?

DMU’yu seçmek için hareketli Leicester kentindeki konumumuzdan dönüştürülmüş kampüsümüze pek çok neden var.

Ayrıca, Yükseköğretimde İngiltere devleti tarafından onaylanan tek öğretim kalitesi ölçütü olan Öğretim Mükemmellik Çerçevesinde (TEF) Altın derecemiz de var.

En son Yüksek Öğrenimden Ayrılma Noktaları (DLHE) raporuna göre 2017 yazından itibaren mezunlarımızın %97.3ü mezuniyetlerini takip eden süreçte ya işe girmiş ya da yüksek eğitimlerine devam etmiş durumda.

Bu başarımızla sektör ortalamasının (% 94.6’nın) üzerindeyiz.

Daha fazla bilgi için kurs listemizi inceleyin ya da sonraki adımlar hakkında tavsiyeler için bizi 0216 709 4171 numaralı telefondan arayın.

 

Leicester’da yaşam

De Montfort Üniversitesi Leicester (DMU) öğrencileri sizi hareketli, çok kültürlü bir Leicester şehri turuna çıkaracak onlara katılın! Hareketli şehir merkezi, üniversite kampüsünden sadece 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Görülecek yerler arasında Kral III. Rüchardın Müzesi ngiltere’nin önde gelen üretici tiyatrolarından biri olan Curve Tiyatrosu ve içinde en iyi markalara ev sahipliği yapan Highcross alışveriş merkezi var.

 

De Montfort Üniversitesi’nde (DMU) öğrenci konaklamaları

Leicester (DMU) De Montfort Üniversitesi, 10 modern konaklama evinde yaklaşık 3.400 oda sunmaktadır.

Bütün konaklama yerlerimiz şehir merkezi kampüsümüze yürüme mesafesindedir. En-suite odalar veya ortak daireler sunuyoruz.

Sunulan imkanlar farklı yurtlara değişiklik göstermektedir, daha ayrıntılı bilgi için web sitesini ziyaret edin: http://www.dmu.ac.uk/accommodation

Student accommodation at De Montfort University (DMU)

 

DMU kampüsü dönüştürüldü

Dönüştürülen De Montfort Üniversitesi Leicester (DMU) kampüsü! Bu daha önce hiç görmediğiniz şekilde DMU …

 

#DMUglobal – Macera Devam Ediyor…

Şaşırtıcı anılar, yaşamı değiştiren deneyimler, gerçekten uluslararası bir üniversite: bu #DMUglobal. Heyecan verici programımız, öğrencilere farklı kültürleri deneyimleme ve CV’lerine uluslararası bir avantaj ekleme şansı sunuyor.

Program, 1,196 öğrencinin 77 yurtdışı fırsatına katıldığı son akademik yılın başarısını geliştirmeye devam ediyor.

DMUglobal – The Adventure Continues… 

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

De Montfort Üniversitesi Leicester (DMU) kendisini küresel bir üniversite olarak görmekte ve 135 ülkeden gelen öğrencilerin yanı sıra rekor sayıdaki AB öğrencisi ile Birleşik Krallık’taki en çeşitli öğrenci potansıyelıne sahip üniversitelerden biridir.

Üniversite #LoveInternational kampanyası kapsamında, AB Referandumu’nun sonuçlarının ardından belirsizliğe karşı koymak ve olumlu bir karşılama ve destek mesajı paylaşmak için kilit Avrupa ülkelerini ziyaret etti.

DMU’nun Uluslararası Öğrenci Destek Servisi, öğrencilerin karşı karşıya kaldıkları sorunları çözmeye yardımcı olmaktadır. Öğretim hayatınız devam ettikçe uzmanlarından Leicester’da yaşam ve eğitim hakkında danışmanlık alabilirsiniz. Uluslararası Öğrenci Destek Servisi’nin düzenlediği ‘Hoşgeldiniz Haftası’ kapsamındaki etkinlikler ile öğrencilerle ve okulla kaynaşmanız hızlandırılmaktadır.

DMU, Uluslararası Destek Servisinin yanı sıra sunduğu ek destek servisleri ile de öğrencilerinin eğitim standartlarını arttırmayı hedeflemektedir. Örneğin öğrenim hayatına yeni başlayan öğrenciler için İngiltere’ye ve üniversiteye adaptasyonunu sağlamak adına akademik destek servisi bulunmaktadır.

1. Hoşgeldin Düzenlemeleri

DMU, öğrencilere varış öncesi kapsamlı rehberlik ve bilgi sağlar.

Üniversite, bazı İngilizce dil kurslarının başlangıcına ve Eylül ayındaki Uluslararası Karşılama Haftası’ndan önce denk gelmek için yaz ve sonbahar boyunca belirli tarihlerde ücretsiz havaalanı koçu karşılama hizmeti vermektedir.

Öğrenciler, akademik çalışmalara başlamadan önce Uluslararası Karşılama Haftası’na katılmaya davet edilirler.

 

2. İngilizce Dil Gereksinimleri

Üniversite, her bileşende en az 5.5 olan IELTS 6.0 ya da eşdeğeri bir puan gerektirir.

İngilizce Öğrenim Merkezi (CELL), öğrencilerin çalışma öncesi ve sırasında dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir dizi kurs sunar.

3. Centre for Learning and Study Support (ClaSS – Eğitim ve Öğrenim Desteği Merkezi) aracılığıyla akademik ve mesleki becerileriniz geliştirilirken yazma yetinize de destek sağlanmaktadır. Bunun haricinde sunduğu eleştirel düşünebilme ve öz yönetimli öğrenme alanındaki eğitimlerine ek olarak sunduğu seminerleri ile sürekli öğrenci merkezli bir gelişim programı sürdürmektedir.

4. Student Advice Centre (SAC – Öğrenci Danışma Merkezi) sayesinde her fakülteden öğrenci, eğitim alanındaki destek talepleri için bu merkeze başvurabilir. Danışma merkezi öğrencilere talepleri karşılığında tavsiyelerde bulunur.

5. Danışmanlık, Ruh Sağlığı ve Refah ekibi, eğitim hayatınız boyunca yaşayabileceğiniz her türlü ruh sağlığı sorununuza destek olabilmek için size yardımcı olmaktadır. Kişiyle bire bir ve yüz yüze verilen destek kapsamında sinirsel veya duygusal gerginliklerinizde size yardımcı olmak amacı ile kurulmuş bir ekiptir

6. Kariyer ve İstihdam ekibi, sizi iş hayatınıza hazırlamaktadır. Sadece CV hazırlamanıza yardımcı olmayan ekip, e-rehberlik ve psikometri testleri ile sizin sürekli gelişiminizi takip etmektedir.

7. Üniversitede bulunan uygulamalar ile iş fırsatı bulmanız daha okul yıllarında başlamaktadır. Frontrunners, kampüs bazlı yerleşim sağlayarak bilgilerinizi hayata geçirmenize fırsat tanımaktadır. Unitemps, üniversite içinde ve dışında yarı zamanlı ve geçici işler sunarak eğitim hayatınızda dahi çalışabilmenize olanak tanır.

 

8. Uluslararası Öğrenciler için Konaklama

DMU, AB ve uluslararası öğrenciler için belirli kriterlere göre konaklama garantisi veriyor – ayrıntılar için lütfen üniversite web sitesine bakın. Sadece öğrenciler üniversite yurtlarında kalabilir; tüm odalar sadece tek kişiliktir.

 

9. İndirim ve Burslar

Üniversite, DMU’da bir lisans veya yüksek lisans programı okumak isteyen uluslararası öğrenciler için bir dizi öğrenim ücreti indirimi ve Türk öğrencilere özgü burs sunmaktadır – ayrıntılar için lütfen üniversite web sitesine bakın.

Sıralama

 • The Complete University Guide University League Tables 2020 – 67. Sırada
 • The Guardian University League Tables 2020 – 61. Sırada

Sanat ve Tasarım Eğitimi

İngiltere’de verdiği yüksek kaliteli eğitim ile öğrencilerine mükemmel stüdyolar ve atölyeler sunan De Montfort Universitesi (DMU), 20’den fazla konu alanları ile sanat ve tasarımın önde gelen üniversitelerinden biridir. Öğrencilerin katılmış olduğu yüksek profilli yarışmalardan kazandığı ödüller ulusal ve uluslararası düzeyde geçerliliğe sahiptir. Ayrıca öğrenciler, yaptıkları çalışmaları Londra’daki Graduate Fashion Week ve New Designers in London gibi önde gelen mekanlarda sergileme imkanı bulurlar.

13 National Teaching Fellows (Ulusal Öğretim Üyesi) sahibi olan DMU’nun haricinde bir üniversite daha İngiltere’de bu prestijli ödüle sahiptir. Yenilikçi eğitim programları ve yürüttüğü araştırmalarıyla ünlü olan üniversite, dünyada sadece bir kaç kurumda daha öğretilen kontür modası (iç giyim tasarım) ve ayakkabı tasarımı gibi eşsiz bölümlerde eğitim vermektedir.

2019 Eylül Başlangıcı için Başvurular Devam Ediyor..

Konaklama

Üniversitede ilk yılı olan İngiliz veya uluslararası öğrenciler için konaklamayı garanti eden DMU, bu hizmetini şehir kampüsünün içinde ya da yürüme mesafesinde bulunan tesisleri ile sağlamaktadır. Bu tesisler 10 adet yurt ve 300 üniversite destekli en-suite oda veya ortak dairelerden oluşmaktadır.

Leicester’da öğrenim gören öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama seçeneği öğrenci yurtlarıdır. Bu seçeneği cazip kılan tüm öğrenciler için bir odasının bulunması ve en kolay ulaşılabilen olmasıdır. Konaklama probleminizi ortadan kaldıran DMU, sürekli düzenlediği sosyal aktiviteler ile de okula alışıp yeni arkadaşlar edinmenize de olanak sağlamaktadır. Dönem öncesi veya oryantasyon döneminde okulda kalmayı planlayan öğrenciler için de konaklama imkanı mümkündür

Lokasyon

Konum itibariyle Londra’ya Leicester’den trenle bir saat uzaklıkta olan şehir, İngiltere’nin kalbinde ve Büyük Britanya’nın en büyük onuncu şehri olma özelliğine sahiptir. Uluslararası öğrencilerin kendi kültürlerinden bir parça bulabileceği şehirde çok kültürlü ve hoşgörülü bir ortamın bulunması da şehri yaşamak için kaçınılmaz kılmaktadır. Tasarımcı butikleri, sinema, restoran ve kültürel bölgeleriyle dolu şehir merkezine beş dakika yürüme mesafesinde olan ana kampüsü de sosyal yaşam adına kolaylık sağlamaktadır.

Sahip olduğu güzel parklar ve yürüyüş yollarıyla şehre açık bir kampüsü ile dikkat çeken DMU, modern ve yeni kompleksleri ile de öğrencilerine kaliteli bir eğitim süreci sunmaktadır. Modern tesislerini birinci sınıf ekipmanlar ve çalışma alanları ile donatan okul yatırımlarına her sene arttırarak devam etmektedir. Bütün amacı kampüs içerisindeki modern ve ilham verici bir ortamın gelişimini sağlamaktır. Şehir merkezindeki kampüste bulunan eğitim sınıfları, yemek alanları ve Öğrenci Birliği odası için yapılan gelişmeler, bu çalışmaların sadece birkaçıdır. Bu çalışmalar için ayrılan yatırım yaklaşık 90 milyon sterlindir.

Sanat, Tasarım ve İnsani Bilimler Fakültesi alanında en iyi eğitim veren tesislere sahip olan DMU, Birleşik Krallık’taki yaratıcı yüksek eğitimin en önde gelen eğitim kurumlarından birisidir. Hatta 8.5 milyon sterline yapılan ve Londra 2012 Olimpic’te kullanılan su sporları merkezi sahip olduğu en önemli tesislerden bir tanesidir. Bu tesiste bulunan 25 metrelik yüzme havuzunun yanı sıra okulda bulunan tam donanımlı spor salonu, fitness salonu ve tırmanma duvarı da öğrencilerin kullanımına açık başka tesisleridir.

Mezunlar

Tasarım

Sanat

 • Martin Ballard, BBC radyo sunucusu
 • Zarina Bhimji, Fotoğrafçı ve film yapımcısı
 • JS Clayden, Pitchshifter vokali, PSI Records kurucusu
 • Marverine Cole, Sky News sunucusu
 • Dorothy Cross, sanatçı
 • Charles Dance OBE, aktör
 • Pete Donaldson, yayıncı
 • Keeley Donovan, BBC sunucusu
 • Mike Foyle, müzik yapımcısı
 • Any Gotts, fotoğrafçı
 • Akram Khan, dansçı
 • Nero, müzik yapımcısı
 • Nick Ruston, sanatçı
 • Simon Wells, yönetmen

Moda

Spor

 • Mahendra Singh Dhoni, Hindistan Kriket Kaptanı. Hon. LittD (Doctor of Letters) ile ödüllendirilmiştir
 • Eddie "The Eagle" Edwards, kayakçı
 • Harry Ellis, Eski İngiliz uluslararası rugby oyuncusu
 • Kim Joo-Sung, eski Kore uluslararası futbol oyuncusu
 • Lewis Moody MBE, eski İngiliz rugby kaptanı
 • Geordan Murphy, Leicester Tigers rugby kaptanı
 • Budge Poutney, eski Northampton rugby direktörü

BÖLÜMLER/COURSES

DE MONTFORT ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ
Courses at De Montfort University

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

DE MONTFORT ÜNİVERSİTESİ BURSLARI
Scholarships at De Montfort University
📃 BİLGİ İSTE