İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

Durham University

Durham University

Lokasyon

Durham

Ranking

7

Web Site

Web Site

Temel Bilgiler

Lokasyon
Durham, England
Kuruluş Tarihi
1832
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
18%
Öne Çıkan Bölümler
Psikoloji, IT, İngilizce
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£17,400-22,000

Genel Bakış

Durham University, İngiltere’nin en eski üçüncü üniversitesidir. Bu köklü üniversite, İngiltere’nin en iyi okulları listesinde düzenli bir şekilde ilk 10’da yer almaktadır. Eğitim ve araştırmada mükemmelliği hedefleyen Russell Group’un yanı sıra birçok uluslararası üniversite kuruluşlarına da üyedir.

Oxford, Cambridge gibi üniversitelerin geleneksel alternatifi olan Durham University, bünyesinde 16 yüksekokul bulundurur. Kuzeydoğu İngiltere’nin Durham şehrinde bulunan üniversitenin Durham City ve Queen’s olmak üzere 2 kampüsü bulunur. Üniversite 1900’ü uluslararası toplamda 17000 öğrenciye eğitim verir.

Üniversite bünyesindeki 16 yüksekokul, öğrencilerine konaklama ve sosyal tesis imkanları sunmanın yanı sıra personel ve öğrencilerinde topluluk ve aidiyet duygusunu geliştirmek için çeşitli imkanlar sağlar. Aynı zamanda üniversite bünyesinde öğretim ve araştırmadan sorumlu 3000 personel bulunmaktadır. Akademik ekibin % 30’u uluslararası akademisyenlerden oluşur.  

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Durham University dönem başlarında düzenlediği ücretsiz seferler ve karşılama ekipleri ile uluslararası öğrencilerine Newcastle Havalimanı’ndan rehberlik desteği sağlar. Sonrasında da Uluslararası Ofis Danışmanları tarafından uluslararası öğrenciler için, ders çalışma becerileri ve  İngilizce dil becerisini kapsayan oryantasyon programları düzenlenir.

Durham University; finansal destek, kariyer danışmanlığı, üniversite reviri, engelli öğrencilere yönelik hizmetler gibi birçok imkanı öğrencilerinin kaliteli bir eğitim alması için sağlar. Bunlara ek olarak, üniversite içindeki 7 gün açık birçok kütüphane, 1200’den fazla bilgisayar bulunan Bilgi Teknoloji Servisi öğrencilere hizmet için sunulmuştur.

Sıralama

  • Times University Guide 2017’de 4. sırada
  • Guardian University Guide 2017’de 6. sırada
  • QS World University sıralamasında 74. sırada

Research Excellence Framework (2014) tarafından yapılan araştırmaya göre Durham University bünyesinde yapılan araştırma çalışmalarının % 83’ü “uluslararası olarak mükemmel” veya “dünya lideri” olarak nitelendirilmiştir. Üniversite, özellikle Antropoloji, Arkeoloji, Kimya, Klasikler, Eğitim, İngilizce, Hukuk, Müzik, Fizik ve İlahiyat alanlarında önde gelen üniversitedir.

Konaklama

Hem lisans hem de lisans üstü eğitim alan öğrenciler için farklı konaklama seçenekleri Durham University tarafından öğrencillere sunulur. Öğrencilerin, eğitimlerinin ilk senesinde fakülte yurtlarında kalmaları sağlanırken bir sonraki sene, özel konaklama seçeneklerine yönlendirilirler. Eğitimlerinin son yılında ise fakülte yurtlarına dönme seçeneği kendilerine sunulur.

Lisans öğrencilerinin tümüne eğitimlerinin ilk senesinde yurtta konaklayabilme garantisi verir. Fakülte yurtları konaklama  hizmetinin yanı sıra eğitim, sosyal aktivite, egzersiz için imkanlar da sunar. Durham University, yurtlarını fakültelere göre ayırarak öğrenciler için daha samimi ve rahat bir yaşam alanı oluşturmayı hedeflemiştir.

Lokasyon

Durham şehri İngiltere’nin kuzeydoğusunda konumlanmış, ülkenin en pitoresk şehirlerinden biridir. Şehrin genel görünümüne 11. yüzyıldan kalma kale ve katedraller hakimdir. Birçok mağaza ve restoranın yanı sıra haftanın iki günü kurulan büyük bir açık hava pazarına sahiptir. Üniversitenin iki kampüsü arasında da ücretsiz otobüs seferleri bulunur. Üniversite içinde ise tüm tesislere yurtlar da dahil olmak üzere yürüyerek kolaylıkla ulaşılabilir.

Mezunlar

  • Tim Smit (Eden Projesi Kurucusu)
  • David Sproxton (Aardman Animasyonların kurucu ortağı)
  • Andrew Strauss (Kriket oyuncusu)
  • Justin Welby (Canterbury Başpiskoposu)
  • Sir George Malcolm Brown (Jeolog)

BÖLÜMLER/COURSES

DURHAM ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ
Courses at Durham University

 

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

DURHAM ÜNİVERSİTESİ BURSLARI
Scholarships at Durham University
contact_small.png