İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

Imperial College London

Imperial College London

Lokasyon

London

Ranking

4

Web Site

Web Site

Temel Bilgiler

Lokasyon
London, England
Kuruluş Tarihi
1907
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
43%
Öne Çıkan Bölümler
Bilim, Mühedislik, Tıp
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£25,000-28,000

Genel Bakış

Imperial College London, istikrarlı bir şekilde dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Oxford ve Cambridge’i de içine alan altı seçkin İngiliz üniversitesinden oluşan “Altın Üçgen” in bir parçası kabul edilir. Imperial College dünya standartlarındaki bilim, mühendislik ve tıp programları ile tanınır ancak son yıllarda Imperial College İşletme Fakültesi ve Beşeri Bilimler departmanı ile de ciddi anlamda itibar kazanmıştır.

Imperial College London prestijli İngiliz üniversitelerinin oluşturduğu Russell Grubunun bir parçasıdır. En son yayınlanan Times Good University Guide listesinde İngiltere’nin en iyi 4 üniversitesi arasında yer almaktadır. Imperial College, güncel olarak QS Dünya Sıralamalarında dünyanın 2. en iyi üniversitesidir. Tarihi boyunca Tıp Bilimlerinde kazandığı 14 Nobel Ödülü ve 81 üyelikle üniversitede, sürekli olarak çığır açan araştırmalar yapılmaktadır.

Imperial College ana kampüsü, Londra’nın merkezindeki South Kensington’da bulunmaktadır. Londra Üniversitesi kurucu yüksekokullarından biri olan Imperial College, kuruluşunun 100. yıldönümünde 8 Temmuz 2007’de Londra Üniversitesi’nden ayrılmıştır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Okuldaki Uluslararası Ofisin görevi öğrencilerin İngiltere’ye yerleşme işlemlerini hızlandırarak kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Öğrencilerin vize işlemleri, eğitim sürecinde ve sonrasındaki çalışma kuralları gibi işlemlerinde yardımcı olurlar. Bunlara ek olarak düzenledikleri etkinlikler ile uluslararası öğrencilerin oryantasyonunu hızlandırırlar. Eğitim hayatı başlamadan önceki dönemde ise okul ile iletişim ve bilgilendirme görevini yürütürler.

Sadece okul içi etkinliklerle kalmayıp bunlara ek olarak düzenledikleri İngiltere genelindeki geziler ile de ülke kültürünü öğrencilere tanıtmaktadırlar. Uluslararası Ofis aile yanı konaklama seçeneği isteyen öğrencilere de danışmanlık sağlayabilir.

Sıralama

  • Times Üniversite Rehberi 2017’de 5. sırada
  • Guardian Üniversite Rehberi 2017’de 7. sırada
  • QS Dünya Üniversite Rehberi 2017’de 9. sıradadır

Küresel çapta yapılan birçok araştırmada en iyi ilk 10 üniversite arasında gösterilmiştir. 2014 yılındaki Dünya Üniversiteleri Akademik sıralamasında 22. sıraya adını yazdıran Imperial College London, başarılarını istikrarlı bir şekilde sürdürmektedir.

MSc Management programı için 2013’te Financial Times’ın yaptığı bir araştırmaya göre İngiltere’de 1. seçilen üniversite dünyada 12. sırada gösterilmiştir. 2014 yılında yine Financial Times’ın yaptığı MBA anketinde ise İngiltere’de 8. Avrupa’da 15. Ve dünyada 49. seçilmiştir.

Tıp, mühendislik, yaşam bilimleri ve fizik bilimleri önde olmak üzere verdiği eğitimlerle hem ulusal hem de uluslararası platformlarda adından başarı ile söz ettirmiştir.

Konaklama

Imperial College London, Londra’nın South Kensington ve Chelsea bölgelerinde bulunan 20 konaklama tesisi ile okulda ilk senesi olan öğrencilerinin konaklamasını garanti edebilmektedir. Genellikle özel konaklama tercihini seçen Yüksek Lisans yapacak öğrencilerine ise özel sektörde konaklayabilmeleri için Imperial College Özel Konaklama Ofisi tarafından destek verilmektedir.

Lokasyon

Imperial College London’un kampüsleri, Londra ve Güneydoğusundaki ana yollar ile olan bağlantısı sayesinde seyahatlerinizi kolaylaştırmaktadır. Bütün kampüslerine toplu taşıma araçlarıyla kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Ana kampüs olan Royal Albert Hall, Sout Kensington’da Doğal Tarih Müzesi ve Bilim Müzesi’nin yakınında bulunmaktadır.

İngiltere’de bulunan en büyük üç havalimanından da üniversiteye ulaşım imkanı mümkündür. Heathrow, Gatwick ve Stansted havalimanlarından hareket eden servisler, Imperial College London’a düzenledikleri özel seferler ile ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

Mezunlar

  • Alexander Fleming (Nobel Ödüllü Farmakolog)
  • Thomas Huxley (Biyolog)
  • H.G. Wells (Yazar)
  • Brian May (Queen grubunda Müzisyen)

BÖLÜMLER/COURSES

IMPERIAL COLLEGE BÖLÜMLERİ
Courses at Imperial College London

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

IMPERIAL COLLEGE BURSLARI
Scholarships at Imperial College London
📃 BİLGİ İSTE