İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

King’s College London

King's College London

Lokasyon

London

Ranking

Web Site

Web Site

Temel Bilgiler

Lokasyon
London, England
Kuruluş Tarihi
1829
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
26.9%
Öne Çıkan Bölümler
Tıp, Hukuk, Matematik
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£17,050-34,650

Genel Bakış

İngiltere’nin en eski üçüncü üniversitesi olan King’s College London’un kuruluş tarihi 1829’dur. Üniversite King George IV ve Wellington Dükü tarafından kurulmuştur. QS Dünya Üniversite Sıralamasına bakıldığında 19. Sırada bulunan üniversitenin 12 adet Nobel Ödüllü almış öğretim üyesi veya mezunu bulunmaktadır. Güncel olarak 26.000’den fazla öğrencisi ile Londra’nın merkezinde yer alan beş kampüsünde öğretim hayatına devam etmektedir.

DNA yapısının keşfi ile sağlık alanında yapılan birçok araştırmalara katkıda bulunan King’s College London, modern yaşamı şekillendiren ilerlemelerin çoğunda büyük bir rol oynamıştır. Ev sahipliği yaptığı altı Tıp Araştırma Konseyi ile bütün İngiliz üniversiteleri arasında bu alana en çok önem veren üniversitedir. Avrupa’daki en büyük diş hekimliği okulu ile dünyanın en eski hemşirelik okulunu bünyesinde bulunduran King’s College London, doktorların, dişçilerin ve diğer sağlık profesyonellerinin eğitiminde öne çıkan en büyük merkezdir.

Dünyanın farklı yerlerinde çalışmak isteyen öğrenciler için çok iyi bir referans olan King’s College London’un öğrencilerine sunduğu 150 global partner kurumu aracılığıyla bir yıl, bir dönem veya bir yaz boyunca eğitim alabilmeleri mümkündür. Thames Nehri’nde yer alan Tekne Kulübü ve Strand Kampüsünde bulunan Atış Kulübü de dahil olmak üzere 50’den fazla spor kulübüne sahip olan King’s College London Öğrenci Birliği (KCLSU)’nin ayrıca 60 öğrenci topluluğuna, çok çeşitli gönüllü aktivitelere, iki bara, iki gece kulübüne, çeşitli mağazalara, restoranlara ve bir spor salonu vardır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

İngilizce eğitimi için sunulan 17 haftalık Pre-sessional İngilizce dersleri ile eğitim dönemi başlamadan önce seviyelerini yükseltme ihtiyacı duyan öğrencilere eğitim verilmektedir. Akademik eğitim dönemi boyunca, genel çalışma becerilerine yönelik verilen akademik yazım ve not alma gibi derslerle de İngilizce eğitimine devam edilir. Öğrenci Danışma Servisinin sunduğu vize ve yasal prosedürlerle ilgili konulara ek olarak verilen bölge hakkında bilgi ve tavsiyeler de karşılaşabileceğiniz sorunlara önceden sizi hazırlamaktadır.

Sıralama

  • Times Üniversite Rehberi 2017'de 27. sırada
  • Guardian Üniversite Rehberi 2017’de 42. sırada
  • QS Dünya Üniversiteleri Sıralaması 2017’de 21. sırada

2015 QS Dünya Üniversiteleri Sıralamasında 16. Olan King’s College London, küresel boyutta dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasındaki yerini her zaman korumaktadır. 2010 yılında ise Sunday Times tarafından “2010/11 Yılın Üniversitesi” olarak seçilmiştir.

2008 Araştırma Mükemmellik Çerçevesine göre ulusal boyutta 11. sırada yer alan King’s College London, 2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesine göre 6. sıraya yükselmiştir. Üniversite’de yapılan araştırmaların %84’ü ‘dünya lideri’ veya ‘uluslararası mükemmel’ olarak sınıflandırılmıştır.

Konaklama

İstedikleri takdirde University of London’nun konaklama imkanlarını da kullanabilecek olan King’s College London öğrencileri sahip oldukları bu avantaj ile konaklama sıkıntısı çekmeyeceklerdir. Londra metrosunun 1. veya 2. bölgesinde bulunan konaklama tesisleri kampüslere de oldukça yakındır. Öğrenci destek birimlerinin vereceği çeşitli özel konaklama olanakları da mevcuttur. King’s College London bünyesinde bulunan 5.000 kişilik kapasiteli konaklama imkanları yemekhaneli tesisler, üniversiteler arası tesisler, stüdyo daireler ve paylaşımlı daireler olmak üzere sıralanabilir.

Lokasyon

Westminster ile London Bridge arasında bulunan King’s College London Londra’nın en merkezi üniversitesidir. The Strand Campus, Guy’s Campus, Waterloo Campus, St Thomas’ Campus ve Denmark Hill Campus olmak üzere beş adet kampüsü bulunmaktadır. Kuruluş kampüsü olan The Strand Campus, Somerset House’un yanındaki alanda kralın vermiş olduğu topraklar üzerine kurulmuştur. Tıp eğitiminde bir marka olan King’s College London, eğitimlerini Guy’s Campus ve St Thomas’ Campus’te vermektedir.

Mezunlar

  • Peter Higgs (Nobel Ödüllü Fizik)
  • Desmond Tutu (Cape Town Fahri Başpiskoposu ve Nobel Barış Ödülü sahibi)
  • Virginia Woolf (Yazar)
  • John Ruskin (Sanat eleştirmeni)

BÖLÜMLER/COURSES

KING'S COLLEGE BÖLÜMLERİ
Courses at King's College London

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

KING'S COLLEGE BURSLARI
Scholarships at King's College London
contact_small.png