İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

Kingston University

Kingston University

Temel Bilgiler

Lokasyon
Kingston-upon-Thames, England
Kuruluş Tarihi
1899
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
16.5%
Öne Çıkan Bölümler
Moda, MBA, Mühendislik
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£12,300-15,300

Genel Bakış

Kingston University, Londra’nın merkezinde, Kingston-upon-Thames Kraliyet bölgesinde yer alan 150 ülkeden 20.000’den fazla öğrencinin dört farklı kampüste eğitim gördüğü bir üniversitedir. Diğer üniversitelerle karşılaştırıldığında girişimci kimliği ile kendini belli eder. Son dört yılda İngiltere üniversiteleri içinde, daha fazla mezun öğrencisi kendi şirketini kurmuştur.

Birçok bölümü ve fakültesi öğrenciler tarafından yapılan memnuniyet ölçütlendirmesinde yüksek notlar almıştır. Spor Bilimi ve Beslenme programı İngiltere ve Galler’de en çok memnun olunan ve üçüncü sınıf lisans öğrencileri tarafından en yüksek notu alan programdır. Üniversitenin Tıp Fakültesi St. George’s, University of London ile birlikte çalışmaktadır. Mühendislik Fakültesi ise üniversitenin ana kampüsünde eğitim vermektedir ve aynı zamanda bu mühendislik tesisi Londra’nın en büyük 3. tesisidir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Kingston University’de uluslararası öğrenciler ile Uluslararası Öğrenci Danışma Merkezi ilgilenir. Bu merkez; İngiltere’de yaşam, çalışma, göçmenlik, kültürel farklılıklar vs. üzerine yardım ve tavsiye alırlar. Aynı zamanda Beşeri Bilimler Bölümü tarafından eğitim dönemi başlamadan önce İngilizce seviyesini yükseltmek isteyen öğrencilere yönelik olarak İngilizce kursu düzenler. Ek olarak, tüm yabancı öğrencilere yönelik ücretsiz havalimanı karşılama ekipleri ve oryantasyon programları sağlar.

Sıralama

  • The Times University Guide(2017)'da 122. sırada
  • The Guardian University Guide(2017)'da 88. sırada

Araştırma Mükemmellik Çerçevesi (2014) tarafından, Kingston University’nin çalışmalarının %60’ını dünya çapında ve uluslararası düzeyde mükemmel olarak değerlendirmiştir. Üniversitenin en iyi performans gösteren bölümleri ise; Sanat ve Tasarım: Tarih, Pratik ve Teori bölümleridir.

Konaklama

Kingston University bünyesinde kampüse yakın 7 adet konaklama tesisi bulunmaktadır. Bu tesislerdeki odalar %70’i banyosu olan ortak kullanımlı mutfağa sahip tek kişilik odalardır. Konaklama tesisleri ile kampüsler arasında ücretsiz otobüs seferleri mevcuttur. Ek olarak, Penrhyn Road Kampüsünün yakınlarında özel yurtlar da bulunmaktadır. Üniversitenin Konaklama Servisi, okul yurtlarında kalmak isteyen veya istemeyen tüm öğrencilere süreçte destek olur.

Lokasyon

Kingston University, Londra ve Surrey merkezinde olan Kingston Thames’de bulunur. 25 dakikalık tren seferleri ile Gatwick ve Heathrow Havalimanlarına kolayca ulaşmak mümkündür.  Aynı zamanda Royal Parklara ve Thames Nehri’ne yürüme mesafesindedir

Üniversitenin 5 kampüsü bulunmaktadır. Kingston Hall, Penrhyn Road ve Knights Park Kampüsleri Richmond’da, St. George Tıp Kampüsü ve Roehampton Vale Mühendislik Kampüsü ise  Londra’da bulunmaktadır.

 

Mezunlar

  • Ben Barnes (Oyuncu)
  • Eric Clapton (Gitarist)
  • Fiona Banner (Sanatçı)
  • Ratheesan Yoganathan (İşadamı, Lebara Grubu Başkanı)

BÖLÜMLER/COURSES

KINGSTON ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ
Courses at Kingston University

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

KINGSTON ÜNİVERSİTESİ BURSLARI
Scholarships at Kingston University
contact_small.png