İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

Leeds Beckett University

Leeds Beckett University

Lokasyon

Leeds

Ranking

123

Web Site

Web Site

Temel Bilgiler

Lokasyon
Leeds, England
Kuruluş Tarihi
1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
%16
Öne Çıkan Bölümler
Spor Bilimi, Muhasebe, Mühendislik
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£12,500-15,300

Genel Bakış

1992 yılında üniversite statüsü kazanmış Leeds Beckett University, 1824 yılında Leeds Mechanical Institute olarak kurulmuştur. Üniversite’nin şehir içinde yer alan iki ana kampüsü vardır ve 125’ten fazla ülkeden gelen 28.000 öğrenciye uzun yıllardır eğitim vermektedir. Leeds Beckett University, sahip olduğu imkanlarla İngiltere’nin en büyük üniversitelerinden biridir.

Üniversite, mezuniyet sonrası istihdam edilebilirlik konularına büyük bir önem vermektedir bu yüzden öğrencilerin iş ile ilgili deneyim kazanmaları için, bu anlamda da eğitim sunmaktadır. Bu eğitim, işe yerleştirme ve öğrencileri mezun olduktan sonra çalışma hayatına teşvik etme amacıyla verilmektedir. Üniversite’nin amacı; mezunlarına parlak bir gelecek sunmakla birlikte, okur-yazar ve küresel bir bakış açısına sahip bir kitle yaratmaktır.

Yüksek Öğretim Akademisi (HEA)’nden ulusal öğretmenler ve öğrencileri bünyesinde bulunduran Leeds Beckett University’de en son yapılan Ulusal Öğrenci Anketi’nin sonuçlarına göre, okuldaki öğrencilerin memnuniyet oranı %81 olarak belirlenmiştir. Buna ek olarak, mezun olduktan altı ay sonra iş imkanı bulan öğrencilerin oranı ise % 93.7 olarak değerlendirilmiştir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Leeds Beckett University, uluslararası öğrenciler ve AB öğrencileri için İngilizce programı sunmaktadır. Akademik İngilizce eğitim becerileri hem lisans hem de lisansüstü öğrenciler için verilmektedir. Educational Colloborative for International Schools (ECIS), haftada iki saatlik kısa süreli dersler vermektedir. Ders içeriği; makale yazımı, not alma, konferans ve genel çalışma becerileri ile dil becerilerinin yanı sıra seçmeli dersleri de kapsamaktadır. Programa kaydolan tüm öğrenciler, özel ders imkanından yararlanabilir.

Leeds Bradford havaalanında ve Leeds tren istasyonunda ülkeye gelen uluslararası öğrenciler için karşılama hizmeti sunulmaktadır.

Sıralama

  • 2020 yılında The Times University Guide tarafından 121. sırada
  • 2019 yılında The Guardian University Guide tarafından 121. sırada

Konaklama

Leeds Beckett University, birden fazla konaklama seçeneklerine  ve 4.500’den fazla odaya  sahiptir. Headingley’e veya şehir merkezine yaklaşık beş mil uzaklıktadır. Konaklama seçeneği olarak, en-suite odalar ve stüdyo daireler de mevcuttur. Konaklama Ofisi, bunlara ek olarak bulunan özel konaklama kiralamak isteyen öğrenciler için de Leeds ve çevresindeki konaklama imkanları ile de yardımcı olmaktadır.

Lokasyon

Leeds Beckett University kampüsleri şehrin merkezinde yer almakta ve her ikisi de popüler öğrenci alanları olarak bilinmektedir. Leeds, şehir merkezine ve yakındaki Headingley banliyölerine oldukça yakın olması sebebiyle ulaşımın oldukça geliştiği bir bölgedir. Ayrıca İngiltere’nin en iyi üniversite şehirlerinden biri olarak da tanınmaktadır. 200.000’in üzerinde bir öğrenci kapasitesine sahiptir.  Farklı kurumlar tarafından  ‘İngiltere’de en kolay ulaşıma sahip kampüs’ olarak seçilmiştir. Her yıl düzenlenen Leeds Müzik Festivali’ne ev sahipliği yapmakta, aynı birçok kültürel etkinliğe ve mekanlara yer vermektedir. İngiltere’nin en uzak mesafesine kadar ulaşım imkânı sunulmaktadır. Leeds, Londra’ya trenle iki saat mesafe uzaklığındadır.

Leeds Beckett University’ye en yakın olan havaalanları (Leeds, Bradford ve Manchester) ile ulaşım sağlanırken, British Airways de Londra ve kuzey arasında uluslararası öğrenciler için bir ulaşım hizmeti sunmaktadır.

BÖLÜMLER/COURSES

LEEDS BECKETT ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ
Courses at Leeds Beckett University

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

LEEDS BECKETT ÜNİVERSİTESİ BURSLARI
Scholarships at Leeds Beckett University
contact_small.png