İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

London School of Economics

London School of Economics

Lokasyon

Londra

Ranking

9

Web Site

Web Site

Temel Bilgiler

Lokasyon
London, England
Kuruluş Tarihi
1895
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
48.6%
Öne Çıkan Bölümler
Ekonomi, Hukuk, Sosyal Bilimler
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£18,408

Genel Bakış

Tam adı ile London School of Economics and Political Science (LSE), Sosyal Bilimler alanında uzmanlaşan köklü bir üniversitedir. Ülkenin en yüksek yabancı öğrenci yüzdesi ile en çok-kültürlü yapıya sahip okul olan LSE, aynı zamanda eğitim ve araştırmada mükemmelliği hedefleyen Russell Group’un 24 üyesinden biridir.

Okul, ülkenin en büyük Sosyal Bilimler Kütüphanesi’ne sahip olmanın yanı sıra oldukça yüksek kitap ödünç alma oranına da sahiptir. Bu oran ülke genelindeki ortalamanın dört katıdır.

LSE’den mezun olan öğrencilerin iş hayatına atılma ve başlangıç maaşlarının diğer üniversitelerden mezun olanlara oranı oldukça yüksektir. Birçok Nobel Ödüllü bilim insanı ya LSE’de eğitim vermiş ya da LSE’den mezun olmuştur. 2015 yılında eğitim alanındaki 120. yaşını kutlayan LSE, ulusal ve uluslararası tüm listelerde her zaman “en iyi” unvanına layık görüşmüştür. 

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

LSE sahip olduğu 2/3’lik uluslararası öğrenci oranı ile İngiltere’nin en çok-kültürlü üniversitesidir. LSE’nin bu farkı, tüm uluslararası öğrenciler için en iyi karşılama, dikkat, destek ve yardımı sunduğunu göstermektedir.

Öğrenci Hizmetleri Merkezi’ndeki ekip; kurslar, değerlendirme sistemleri, sınavlar, törenler ve finansal destek ile ilgili tüm idari konulara yardımcı olur.

Sıralama

  • The Times University Guide 2017 listesinde 8. sırada
  • The Guardian University Guide 2017 listesinde 12. sırada
  • The QS World University Rankings 2017 listesinde 37. sırada

LSE, QS Dünya Sıralamasında; Sosyal Bilimler alanında 2., işveren saygınlığı ve uluslararası öğrenci çeşitliliği kriterlerinde ise 4. sırada yer aldı. Buna ek olarak LSE, % 3’lük oranla ülkedeki en düşük eğitimi yarıda bırakma oranına sahip. 2014 yılında yapılan Research Excellence Framework araştırmasına göre LSE, İngiltere’nin Sosyal Bilimler alanında önde gelen ve bu alandaki en iyi araştırma kurumu olduğunu doğruladı.

Konaklama

The London School of Economics, tüm birinci sınıf öğrencilerine “University Halls” olarak bilinen yurtlarda kalma garantisi verir. University Halls için son başvuru tarihi her yıl için Mayıs ayı olarak belirlenir. LSE’nin Londra Üniversitesi ile olan işbirliği, konaklama için öğrencilere daha da geniş seçenekler sunmaktadır. Konaklama Ofisi, öğrencilerin eğitim sırasında kullanabilecekleri en uygun ve uygun fiyatlı konaklama seçeneklerini sunmaktadır.

Lokasyon

Londra Ekonomi ve Siyaset Bilimi Okulu Londra’nın merkezinde yer almaktadır; Covent Garden ve Thames Nehri yürüme mesafesindedir. Londra’nın 5 uluslararası havalimanı var ve şehirdeki birçok tren istasyonundan havalimanına ulaşmak 1 saatten az sürüyor.

Londra, çoğu ücretsiz olan çok sayıda müze, galeri, park ve diğer etkinliklere sahiptir; LSE öğrencileri, dünyanın en dinamik şehirlerinden biri olan Londra’da asla sıkılmayacaklarından emin olabilirler. Üniversite ayrıca dünya çapında yüzlerce şirket ve kurumda staj ve kariyer ortamları için bir yerdir. LSE’nin ünü ve işletmelerle olan yakın ilişkileri, LSE öğrencilerine rekabetten kurtulma şansı veriyor.

Mezunlar

Ekonomi ve Edebiyat alanlarında Nobel Ödülü almış 16 mezun başta olmak üzere, geçmişte ve halen görev yapmakta olan 30’dan fazla devlet adamı LSE’de eğitim almış veya eğitim vermiştir.

BÖLÜMLER/COURSES

LONDRA EKONOMİ OKULU BÖLÜMLERİ
Courses at London School of Economics

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

LONDRA EKONOMİ OKULU BURSLARI
Scholarships at London School of Economics
📃 BİLGİ İSTE