İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

Oxford Brookes University

Oxford Brookes University

Temel Bilgiler

Lokasyon
Oxford, England
Kuruluş Tarihi
1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
21%
Öne Çıkan Bölümler
İşletme, Finans, Tıp, Sanat ve Tasarım Uluslararası
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£13,150-14,000

Genel Bakış

Oxford Brookes University, öğrencilerine sunduğu çeşitli lisans ve lisansüstü dersler ile öğrencilerinin ilgilendikleri bölümlere öncelik vermiştir. Fizyoterapi, tıp, sanat ve tasarım alanlarında başarılı, 140 farklı ülkeden gelen 3.200’den fazla uluslararası öğrenci her yıl Oxford Brookes’ı tercih etmektedir.

Foundation programını başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencilere, Oxford Brookes University tarafından lisans derecesinde eğitimin kapıları açılmaktadır.

Doğası ve tarihi yapısı ile ön plana çıkan Oxford, kozmopolit bir atmosfere sahip günümüz canlı ve dinamik şehirlerindendir. Bu özellikleri sayesinde öğrenciler temposuna ayak uydurabilecek bir şehirdir. Öğrenme ve öğretme açısından birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Oxford Brookes University, geniş network ağı ile de iş fırsatı sağlayabilme açısından geçmişten gelen bir üne sahiptir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Akademik makale ve eleştirel okuma becerileri geliştirmek isteyen öğrenciler için Oxford Brookes University tarafından sunulan İngilizce dil eğitimi desteği ile de öğrencilerin İngilizce’yi kullanma becerilerini geliştirmeleri sağlanmaktadır. Uluslararası öğrenciler için kampüs ve şehir turları düzenlenerek adaptasyon süreçleri hızlandırılmaya çalışılmaktadır. Buna ek olarak Uluslararası Öğrenci Danışma Ekibinin, öğrenciler için sunduğu kişisel destek servisi, vize veya iş yasası gibi konularda verdiği danışmanlık hizmetleri de bulunmaktadır.

Sıralama

  • 2017 Times Üniversite Rehberi'nde 69. sırada
  • 2017 Guardian Üniversite Rehberi'nde 57. sırada

Mezunlarının kolay iş bulduğu ve öğrenci memnuniyetinin yüksek olduğu Oxford Brookes University, Sunday Times Üniversitesi Rehberine göre yapılan araştırmalarda son 12 yılın 11’inde modern üniversiteler arası sıralamalarda en üst seviyelerdedir. Olağanüstü başarı ve mükemmelliği sağladığı için de iki kere “Queen’s Anniversary Prizes” almaya hak kazanmıştır. Uluslararası değerlendirmelerin en üst kategorisi olan “People and Planet Green” sıralamasında ise ilk 10 da yer almıştır.

Araştırmaların% 94’ü uluslararası kabul gördüğü ve % 59’unun ise dünya lideri niteliğinde olduğu, 2014 yılında yapılan “Research Excellence Framework” ile kabul edilmiştir. Mimarlık, İşletme ve Yönetim, İngiliz Dili, Tarihi, Mühendislik ve Müzik alanında verilen eğitimler başarılıdır.

Konaklama

Öğrencilerine 5.000 tek kişilik yemekli ya da yemeksiz oda veya 120 stüdyo daire imkanı sunabilen Oxford Brookes University, uluslararası öğrencileri için de 2 yıl konaklama garantisi vermektedir. Çoğu odanın kendine özel banyosu olup mutfak genellikle ortak kullanıma açıktır ve evlerin bölümleri dört-beş odadan oluşmaktadır. Ayrıca kampüs dışında bulunan özel evler ile de konaklama imkanı sunan üniversite bu alanların yönetimini de elinde tutmaktadır.

Lokasyon

Oxford Brookes University’nin Oxford’ta bulunan üç kampüsüne de yıl boyunca çalışan toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabilmek kolaydır. Oxford konum olarak İngiltere’nin güneyinde yer almaktadır ve diğer merkezlere bağlantısı da oldukça kolaydır. Londra’dan Oxford’a giden trenler her on beş dakikada bir hareket etmekte ve ulaşım yaklaşık bir saatte sağlanmaktadır. Ayrıca Oxford mimari özelliği ile de dikkat çekmektedir. Geniş bir öğrenci kitlesine sahip olan üniversite, şehir merkezinde bulunan çok çeşitli mağaza, kafe, bar ve diğer imkanlar ile öğrencilerin ihtiyaçlarına kolaylık sağlamaktadır.

BÖLÜMLER/COURSES

OXFORD BROOKES ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ
Courses at Oxford Brookes University

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

OXFORD BROOKES ÜNİVERSİTESİ BURSLARI
Scholarships at Oxford Brookes University
contact_small.png