İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

University College London(UCL) Institute of Education

University College London(UCL) Institute of Education

Lokasyon

London

Ranking

Web Site

Web Site

Temel Bilgiler

Lokasyon
London, England
Kuruluş Tarihi
1902
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
Öne Çıkan Bölümler
Teaching, Social Sciences, Research
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£9,700-9,800

Genel Bakış

The UCL Institute of Education (IOE), hem verdiği eğitim ile hem de üniversite bünyesinde yapılan araştırma çalışmalarının gücü sayesinde dünya sıralamalarında başı çekmektedir. IOE, 1902’de kendisini dünyanın önde gelen uzman eğitim enstitüsü olarak kurmuş ve Aralık 2014’ten beri School of UCL olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Böylelikle, IOE dünyanın önde gelen 5. çok fakülteli yüksek öğrenim kurumu olarak değerlendirilmiştir. (QS World University Rankings)

Londra’nın merkezinde konumlanmış olan üniversite, eğitim ve ilgili sosyal bilimler alanlarında fikir ve görüşlerin doğduğu bir merkez olmakla birlikte eğitim ve araştırmada mükemmelliğe gerçekten bağlılığı olan bir eğitim kurumudur. Dünyaca ünlü akademik kadrosu hükümet, devlet kurumları, okullar ve üniversiteler için araştırmalar yapmakta olup enstitünün uzman görüşü eğitim politikalarını dünya çapında etkilemekte ve şekil vermektedir.

Dünya çapında, eğitim alanında kendisini geliştirmek isteyen ve kariyer yapmak isteyenlerin bir numaralı tercihi IOE’dir. Aynı zamanda İngiltere’nin mezun öğrencilerdeki iş bulma oranı en yüksek olan üniversitelerinden biridir. Lisansüstü eğitim gören öğrencilerinde, mezun olduktan sonra en geç 6 ay için iş bulanların oranı % 93’e ulaşmaktadır.

Lisansüstü eğitim ile ilgilenen öğrenciler, alanında isim yapmış 60’tan fazla master programını seçebilir ya da Birleşik Krallık’taki en büyük Doktora Programında araştırma çalışmalarına devam edebilirler.  Üniversite tam zamanlı 2 lisans programı sunmaktadır, bunlar: BA Education Studies ve BA/BSc Psychology in Education.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

The UCL Institute of Education’da 100’den fazla ülkeden toplamda 1000 uluslararası öğrencisi kayıtlı bulunmaktadır. Tüm uluslararası öğrenciler için Heathrow Havalimanından karşılama hizmeti ile bagaj ve ulaşım hizmetleri sunulmaktadır. Bu uygulama sadece güz dönemi başlangıçlı programlara kayıtlı öğrenciler için değil aynı zamanda Ocak ayı başlangıçlı programlar için de geçerlidir.

İngiltere vatandaşı olmayan tüm öğrenciler için oryantasyonlar her yıl dönem başlarında yapılır ve bu oryantasyon programları Londra ile ilgili bilgiler, bankacılık işlemleri, çalışma fırsatları ve günlük hayat konulu içeriklerden oluşur. Her modülden (reading, listening, writing, speaking) pre-sessional English dersleri ise öğrencilerin ihtiyaç duyması halinde eğitimlerinden önce başlar.

Sıralama

The UCL Institute of Education her zaman eğitim ile ilgili araştırma çalışmalarında ismi liste başlarında geçen  bir kurumdur. QS University Ranking tarafından yapılan listelerde, eğitim alanında listenin başında gelirken Office for Standards in Education (Ofsted) aynı alanda “Öne Çıkan” olarak nitelendirildi.

Bunların yanı sıra Research Excellence Framework kapsamında yapılan çalışmalarda The UCL Institute of Education tüm alanlarda ve bu alanlardaki performansı ile İngiltere’nin ilk 10 üniversitesi arasındadır. Aynı zamanda araştırma gücü kriterine göre The UCL Institute of Education ilk sırada yer almaktadır.

Konaklama

Üniversitenin John Adams Hall binası lisansüstü eğitim ve  tam zamanlı PGCE eğitimi alan öğrencilere hizmet verirken International Hall binası lisans öğrencilerine hizmet verir. Ağustos ayındaki son başvuru tarihine kadar başvurusunu yapmış olan tüm öğrencilere üniversitenin yurdunda kalma garantisi verilir. Bazı özel durumlarda çiftler ve aileler için de üniversite konaklama imkanı sunar.

Lokasyon

The UCL Institute of Education, Londra’daki Russel Square’in merkezinde konumlanmıştır. Bu bölgede birçok otobüs ve metro hattı bulunmaktadır. Aynı zamanda da Euston, King’s Cross gibi merkezlere de yürüme mesafesindedir. Heathrow, Stansted ve Gatwick Havalimanlarından ise ulaşım oldukça kolaydır.

BÖLÜMLER/COURSES

UNIVERSITY COLLEGE LONDON (UCL) INSTITUTE OF EDUCATION BÖLÜMLERİ
Courses at The UCL Institute of Education

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

UNIVERSITY COLLEGE LONDON (UCL) INSTITUTE OF EDUCATION BURSLARI
Scholarships at The UCL Institute of Education
contact_small.png