İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

University of Aberdeen

University of Aberdeen

Lokasyon

Aberdeen

Ranking

26

Web Site

Web Site

Temel Bilgiler

Lokasyon
Aberdeen, Scotland
Kuruluş Tarihi
1495
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
26.3%
Öne Çıkan Bölümler
Bilim, Mühendislik, Eğitim
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£14,300-18,000

Genel Bakış

1495 yılında kurulan University of Aberdeen İskoçya’nın en eski üçüncü, Birleşik Krallık’ın beşinci üniversitesidir. Üniversitenin Nobel Ödüllü 5 mezunu vardır.

Üniversite öğrencilerine birinci sınıf kaynaklar sunmanın yanı sıra yüksek standartlı sosyal ve sportif tesislerde 150’den fazla spor kulübü ve topluluğuna da katılma imkanı sunar. Ana kampüsününde modern eğitim binaları, laboratuarlar, mükemmel bilgi işlem sistemleri ve son teknolojiye sahip kütüphanesi bulunan üniversite aynı zamana kampüsünde antik binalar da bulunmaktadır.

University of Aberdeen öğrencilerinin neredeyse yarısı tıp, fen bilimleri veya mühendislik eğitimi almaktadır. Bunun yanı sıra sanat ve sosyal bilimler alanında da popüler bir okuldur. 120 farklı ülkeden gelen öğrenciler ve İskoç ve İngiliz öğrencileri ile birlikte çok kültürlü ve kozmopolit bir üniversite dinamiği vardır.

University of Aberdeen öğrencileri, İskoçya’daki en yüksek yeni mezun maaşıyla başlayan öğrencilerdir. Aberdeen şehri ise Complete University Guide tarafından İskoçya’nın en güvenli üniversite şehri seçilmiştir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

University of Aberdeen 120 farklı ülkeden 14.500 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenci Destek Servisi ile Aberdeen’de eğitim alacak olan tüm uluslararası öğrencilere üniversiteye geldikleri andan itibaren yabancılık çekmemeleri için gerekli hizmetler sağlanır. Böylelikle öğrenciler kişisel, tıbbi ve finansal çeşitli konularda destek alabilirler.

Sıralama

  • Times Üniversite Rehberi (2017)'de 44. sırada
  • Guardian Üniversite Rehberi (2017)'de 36. sırada yer almaktadır.

University of Aberdeen her zaman en iyi dünya üniversiteleri araştırma sonuçlarında %1’lik dilimde yer almıştır. Aynı zamanda İskoçya’nın en iyi, Birleşik Krallık’ın ise 5. en iyi tıp fakültesi üniversite bünyesindedir.

University of Aberdeen Birleşik Krallık’taki en iyi araştırma üniversitelerinden biridir. Araştırma Mükemmellik Çerçevesi tarafından üniversite bünyesinde yapılan araştırmaların %76’sı “dünya lideri” veya “uluslararası mükemmellik” derecesini almıştır. Okul, çevre ve toprak bilimler araştırmalarında Birleşik Krallık’ta en üst sırada bulunmaktadır.

Konaklama

University of Aberdeen tüm birinci sınıf lisans öğrencilerine konaklama garantisi vermektedir. Üniversite, aynı zamanda, yaptığı 20 milyon sterlinlik yatırımı ile yeni konaklama birimlerinde kablosuz internet erişimini ücretsiz hale getirmiştir.

Öğrenciler bütçelerine göre yemekli veya yemeksiz yurtları seçebilirler. Öğrenci Yerleştirme Ofisi, yurtlarda kalmak istemeyen öğrenciler için özel konaklama seçeneklerini de bulmalarına yardımcı olur.

Lokasyon

University of Aberdeen, kültürel anlamda oldukça zengin bir mirasa sahip Aberdeen kentinde kurulmuştur. Yaklaşık 220,000 nüfusu ile samimi bir şehir olan Aberdeen aynı zamanda büyük şehir deneyimi de sunacak kadar geniş olanaklara sahiptir.

Sanat, kültür ve eğlence anlamında her zevke hitap edebilecek etkinlikler olan şehirde, konaklama birimlerine yakın mesafelerde çeşitli müze, galeri ve spor tesisleri bulunur. Kent öğrenciler için harika gece hayatı da sunar.

Direk tren seferleri ile Edinburgh ve Londra’ya havalimanı ile İngiltere ve Avrupa’nın diğer bölgelerine kolaylıkla seyahat edilebilir.

Mezunlar

Alistair Darling ve Tessa Jowell gibi İngiliz hükümet yetkililerinin ve Nicky Campbell, James Naughtie, Sandy Gall, Glen Oglaza ve Derek Rae gibi medya sektöründe tanınan isimler University of Aberdeen’in mezun portföyünde bulunmaktadır.

BÖLÜMLER/COURSES

ABERDEEN ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ
Courses at University of Aberdeen

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

ABERDEEN ÜNİVERSİTESİ BURSLARI
Scholarships at University of Aberdeen
contact_small.png