İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

University of Brighton

University of Brighton

Lokasyon

Brighton and Eastbourne

Ranking

123

Web Site

Web Site

Temel Bilgiler

Lokasyon
Brighton and Eastbourne, England
Kuruluş Tarihi
1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
13.7%
Öne Çıkan Bölümler
Eczacılık, Mimarlık, Hemşirelik
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£12,900-14,040

Genel Bakış

The University of Brighton,1968 yılında Brighton College of Technology ve Brighton College of Art ‘ın birleşmesiyle Brighton Polytechnic’ten The University of Brighton’a dönüştürülmüş, 1992 yılında üniversite statüsü almaya hak kazanmıştır.

Üniversite, İngiltere’nin güneyinde, Brighton, Eastbourne, Hastings şehirleri içerisinde beş kampüse sahip olmakla birlikte, 3,000’i uluslararası öğrenci, 21,600 öğrenciyi bünyesinde barındırmaktadır.

The University of Brighton, İngiltere üniversiteleri arasında en iyi eğitim kalitesi sunan üniversitelerden biridir ve Eczacılık, Mühendislik, Tıp ve Hemşirelik alanlarında profesyonel eğitim vermeyi amaçlamaktadır.

Son yıllarda, Brighton, kariyer planlaması ve gelişimi, istihdam edilebilirliğe önem vermektedir. The University of Brighton, öğrencilerin gelecekteki kariyer planlarına destek olacak, iş hayatında deneyim edinebilecekleri çalışma programları veya ‘sandwich year’ staj programları geliştirmektedir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

University of Brighton hali hazırda kayıtlı 150’den fazla ülkeden gelen uluslararası öğrencisi ile öğrenim hayatına devam etmektedir. Üniversitenin Uluslararası Ofisi  ülkeye varış öncesi ve sonrasında, tüm uluslararası öğrenciler için vizeler, barınma ve ilgili konular hakkında ücretsiz yönlendirme hizmeti sunmaktadır. Bütün uluslararası öğrencilere kişisel öğretmen ayrılır ve ücretsiz dil desteği sağlanır.

Sıralama

  • The Times University Guide 2017’de 104.sırada
  • The Complete University Guide 2017’de 91.sırada

University of Brighton, 2009 yılında Times tarafından Yılın Üniversitesi seçilmiştir ve 2014’teki Son Araştırma Mükemmellik Çerçevesini takiben, dünyanın önde gelen araştırma konusundaki başarılarından dolayı İngiltere’deki 128 üniversite içerisinden 27’nci sıraya yükselmiştir. Brighton, genellikle Sanat ve Tasarım alanında İngiltere’de lider bir kurum olarak bilinmektedir.

Konaklama

Brighton, Hastings ve Eastbourne çevresindeki üniversitelerde 2000’den fazla mekan vardır. Kişiye özel konaklama türünde 400 odalı bağımsız konut bulunmaktadır. Uluslararası Öğrenci Kulübü ev bulma konusunda öğrencilerine yardımcı olmaktadır.

Lokasyon

University of Brighton’nın kampüsleri, İngiltere’nin güney kıyısına kadar uzanmaktadır; Brighton, Londra’ya 90 km ve Eastbourne’e 125 km mesafede yer almaktadır. Ulaşım imkanlarının kolaylığı öğrencilere ve turistlere büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Avrupa’ya sahil boyunca çeşitli kalkış noktalarından hava, tren veya feribot ile kısa bir yolculuk yapılabilir. Londra’ya giden trenler bir saatten az sürmekte ve Gatwick Havaalanına  tren ile yarım saat uzaklıktadır.

Brighton, pek çok kulüp, canlı müzik mekanı, mağaza, restoran, bar, galeri ve müze bulunan, sosyalleşmek için ünlü bir şehirdir. Brighton ve Eastbourne canlı ve güvenli olup, İngiltere’nin hava şartlarına göre açık havaların daha çok görüldüğü bir yerdir, ödüllü plajlara sahiptir ve  South Downs ulusal parkına yakındır.

Mezunlar

  • Keith Tyson (Turner Prize kazanmış artist)
  • John Pasche (Sanat Tasarımcısı, The Rolling Stones )
  • Tanya Streeter (Dünya Şampiyonu free diver)
  • Paddy Considine (Aktör)

BÖLÜMLER/COURSES

BRIGHTON ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ
Courses at University of Brighton

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

BRIGHTON ÜNİVERSİTESİ BURSLARI
Scholarships at University of Brighton
contact_small.png