İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

University of Kent

University of Kent

Lokasyon

Kent

Ranking

55

Web Site

Web Site

Temel Bilgiler

Lokasyon
Kent, England
Kuruluş Tarihi
1965
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
27%
Öne Çıkan Bölümler
Drama, MBA, Mimarlık
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£15,200-18,400

Genel Bakış

İngiltere’nin güneydoğusundaki Canterbury şehrinde konumlanan Kent University, 1965 yılından günümüze kadar öğretim hayatına devam etmektedir. Üniversite’nin İngiltere içindeki konumu, öğrencilere Avrupa’ya kolaylıkla seyahat edebilme fırsatı sağladığı için ‘İngiltere’nin Avrupa Üniversitesi’ olarak bilinmektedir. Üniversite, öğrencilerine Avrupadaki 100’den fazla kuruma seyahat etme ve eğitim görme imkanı sunmanın yanı sıra hem İngiltere’de hem de dünya çapında istihdamı desteklemektedir.

Kent University, Guardian Üniversite Rehberi’ne göre yapılan araştırmada 16. sırada yer alırken Times Higher Education tarafından yapılan 50 yaşın altındaki üniversiteler arasındaki sıralamada ise 80. sırada yer almaktadır. Ayrıca, 2015 Ulusal Öğrenci Anketine göre Kent University, %90 ve üzerinde memnuniyet oranına sahip üniversiteler arasında 5. sıraya yerleşmiştir.

Kent University, gelişen yeni endüstriler kapsamında öğrencilere sunduğu programlarını ve imkanlarını her sene güncelleyerek genişletmektedir. Canterbury Christ Church ve Greenwich University’nin yeni Eczacılık ve Sanat Fakültelerine, Kent University Medway’de bulunan ikinci kampüsü ile ev sahipliği yapmaktadır. geniş bir öğretim hayatı sunmaktadır. Son yıllarda yapılan yatırımlarla, İkonik Templeman Kütüphanesi yenilenmiş, sanat alanında imkanlar yaratılmıştır. Kent University, 120’den fazla ülkeden gelen 20.000 öğrencisi ile büyük bir kitle ile öğretim hayatına devam etmektedir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Kent University’de, İngilizce ve Dünya Dilleri Merkezi, tüm öğrencilere İngilizce ve diğer dillerde dersler sunmaktadır. Bu dersler, dönem başlangıcından önce alınabildiği gibi eğitim döneminde kredili olarak da alınabilmektedir. Her öğrenciye akademik veya kişisel problemlerini danışabileceği kişisel bir danışman hizmet vermektedir. Pek çok sayıda uluslararası öğrenci topluluğu da okul bünyesinde yer almaktadır.

Sıralama

  • Times Üniversite Rehberi 2017’de 23. sırada
  • Guardian Üniversite Rehberi 2017'de 23. sırada
  • QS Dünya Üniversite Rehberi 2017’de 366. sırada

Kent University, Guardian sıralamasında on alanda ilk on sıraya yerleşmiştir. Kent University, bu sıralamaya göre Mimarlıkta 3. sırada, Tiyatro ve dansta 10. sırada, Ekonomide 9. sırada,  İngilizce ve yaratıcı yazarlıkta 8. sırada, Prodüksiyon ve fotoğrafçılıkta 3. sırada, Sanat tarihinde 6. sırada, Gazetecilikte 6. sırada, Siyaset biliminde 10. sırada, Dini çalışmalar ve teknolojide 8. sırada son olarak da Sosyal Politika alanında 4. sırada yer almaktadır.

 Araştırma alanında başarılarıyla dikkat çeken Kent University, 2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesine göre İngiltere’deki 122 kurumun arasında 17. sırada yer almaktadır. Üniversitenin araştırmalarının % 97’sinin uluslararası nitelikte olduğu doğrulanmıştır.

Konaklama

Üniversiteyi ilk tercih olarak seçen lisans öğrencileri üniversitenin öğrencilere sunduğu konaklama imkanlarından yararlanabilmektedir. Canterbury kampüsünde birçok oda özel banyolu ve yemekli konaklama seçenekleriyle karışınıza çıkmaktadır ancak lisansüstü öğrencilere ayrılmış olan tüm odalar özel banyolu olup, yemeksizdir. Üniversite kampüsünün yakınında yer alan bölgelerde, iki ya da üç kişilik konaklamaya imkan veren stüdyo daireler de bulunmaktadır.

Medway Kampüsü’nde odaların tümü özel banyolu olup, yakın zamanda inşa edilmiş konaklamalarda, beş ila sekiz kişilik daireler yer almaktadır. Bu kampüsteki konaklama işlemleri üniversiteden ayrı olan Liberty Living tarafından düzenlenmektedir. Konaklama seçenekleri, Canterbury Christ Church ile Greenwich University öğrencileriyle de paylaşılmaktadır.

Lokasyon

Üniversitenin ana kampüsü, tarihi Canterbury şehrine bakan bir park alanının içinde kurulmuştur. Üniversite’nin Medway ve Tonbridge’de yer alan ek kampüslerinin yanı sıra Brüksel, Atina ve Paris’te Avrupa yüksek lisans merkezleri bulunmaktadır. Kent’teki Dover Kanal Tüneli aracılığıyla aynı anda Londra’ya ve Avrupa’ya çok kolay ulaşım imkanı bulunmaktadır.

Mezunlar

  • Kazuo Ishiguro (Yazar)
  • Tom Wilkinson OBE (Oyuncu)
  • Fu Ying (Çin Dışişleri Bakan Yardımcısı)
  • Alas Davies (Oyuncu ve Komedyen)
  • Roys Poyiadjis (İş Adamı)

BÖLÜMLER/COURSES

KENT ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ
Courses at University of Kent

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

KENT ÜNİVERSİTESİ BURSLARI
Scholarships at University of Kent
contact_small.png