İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

University of Nottingham

University of Nottingham

Lokasyon

Nottingham

Ranking

16

Web Site

Web Site

Temel Bilgiler

Lokasyon
Nottingham, England
Kuruluş Tarihi
1881
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
17%
Öne Çıkan Bölümler
Tarih, Psikoloji, Ekonomi
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£14,010-20,070

Genel Bakış

The University of Nottingham bir kampüs üniversitesinin olmasının yanı sıra aynı zamanda da bir araştırma üniversitesidir. The Times tarafından “İngiltere’nin sahip olduğu ve gerçek manada global sayılabilecek tek üniversite” olarak onurlandırılan Nottingham’ın Malezya, Çin ve İngiltere’de kampüsleri bulunmaktadır. Aynı zamanda İngiltere’nin 5. büyük üniversitesi olan Nottingham’ın; Russell Group, Universitas 21, Commonwealth Üniversiteler Birliği ve Avrupa Üniversiteler Birliğine üyeliği bulunmaktadır.

İngiltere’deki global sıralamalarda %1’lik dilimde yer alan Nottingham, düzenli bir şekilde İngiltere’nin en iyi 30 Yüksek Öğrenim Kurumu arasına girmektedir. Bunun yanında 2006 yılında The Times tarafından “Yılın Üniversitesi” seçilen University of Nottingham; 2009, 2011 ve 2012 yıllarında da bu ödüle aday gösterilmiştir.

9000’i uluslararası olmak üzere 33000’den fazla öğrencisi olan Nottingham’ın oldukça zorlu bir üniversite kabul süreci vardır ve ülkenin en çok lisans başvurusu alan üniversitesidir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

University of Nottingham’ın Uluslararası Ofisi tüm uluslararası öğrencilerine eğitimleri başlamadan önce ve eğitimleri süresince İngiltere’de yaşam konusunda mümkün olan en iyi hizmeti sunmayı amaçlar. Bunun içinde, üniversite ve şehri varış desteği, oryantasyon programı, banka hesap işlemleri, vize uzatma, sosyal ve İngilizce dil desteği seçenekleri bulunur.

York, Oxford ve İskoçya gibi şehirlere geziler düzenleyip aynı zamanda da öğrencilerin İngiliz insanlarla tanışıp kaynaşmasını, yerel kültür hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlayan programlar da düzenlemektedirler.

Sıralama

  • The Times University Guide 2017’de 61.sırada
  • The Complete University Guide 2017’de 55.sırada

University of Nottingham ve iş dünyası birbiri ile oldukça sıkı ilişkiler içindedir. İngiliz Üniversitelerine yönelik Virgin Alternatif Rehberine göre üniversite, “Dünyadaki En İşveren Dostu Üniversitelerden Biri” olarak seçilmekle birlikte aynı zamanda da THES Dünya Sıralamasında en iyi 15 üniversite arasında gösterilmiştir.

2014 yılında yapılan Research Excellence Framework’e göre University of Nottingham, bünyesinde yapılan araştırmaların gücü dikkate alındığında ülkede 8. sırada yer almaktadır. Bu araştırmaların % 97’den fazlası uluslararası düzeyde tanınırken % 80’i dünyada önde gelen ve uluslararası anlamda “mükemmel” unvanına sahiptir. Bu oran ile Nottingham ülkenin en iyi üniversitesidir.

Konaklama

The University of Nottingham, birbirinden farklı konaklama seçenekleri ile 4000’den fazla öğrenciye hizmet eder. Üniversitenin, 3 farklı kampüsündeki 15 yurdun yönetimi kendi bünyesindedir. 6000’den fazla odası ile bu yurtlar modern tarzda döşenmiş mutfaklı odalardan geleneksel yurt dairelerine kadar çeşitlilik göstermektedir.

Yemekli yurtlarda günde üç öğün ve opsiyonlu menüler bulunmaktadır. Odalar aynı zamanda engelli öğrenciler içinde kullanışlı olacak biçimde ve ekstra büyük odalar, çalışma alanları ile özel olarak düzenlenmiş banyolar yer alacak şekilde düzenlenmiştir. Bunlara ek olarak, işitme engelli öğrenciler için özel düzenlemesi yapılmış odalar da bulunmaktadır.

Lokasyon

University Park Campus, şehir merkezinin batısında konumlanmıştır ve University of Nottingham’ın ana kampüsüdür. Nottingham, Londra’ya trenle 90 dakika mesafede bulunmaktadır. Aynı zamanda da East Midlands Havalimanına ve Birmingham Havalimanlarına oldukça yakındır. Üniversitenin diğer kampüsleri Semenyih, Malezya ve Ningbo, Çin’dedir.

Mezunlar

  • D. H. Lawrence (Yazar)
  • Sir Peter Mansfield (Nobel ödüllü MRI tarama mucidi)
  • Sir John Sawers (MI6 Başkanı)
  • Deng Yaping (Masa Tenisi Oyuncusu)

BÖLÜMLER/COURSES

NOTTINGHAM ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ
Courses at University of Nottingham

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

NOTTINGHAM ÜNİVERSİTESİ BURSLARI
Scholarships at University of Nottingham
📃 BİLGİ İSTE