İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

University of Sheffield

University of Sheffield

Lokasyon

Sheffield

Ranking

25

Web Site

Web Site

Temel Bilgiler

Lokasyon
Sheffield, England
Kuruluş Tarihi
1828
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
20.1%
Öne Çıkan Bölümler
MBA, Mimarlık, İşletme
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£16,000-18,000

Genel Bakış

İngiltere’nin kuzeyinde kurulmuş olan Sheffield University, dünyada seçkin üniversiteler arasında yer almaktadır. Orijinal ‘red brick’ üniversitelerinden biri olan Sheffield, seçkin üniversiteler topluluğu olan Russell Grubu’nun da bir üyesidir. QS Dünya Üniversiteleri Sıralamasına göre dünyanın en iyi ilk 100 üniversitesi arasında yer almaktadır. Üniversite, 1905 yılında üç kolejin birleşmesiyle kurulmuştur.120 ülkeden gelen yaklaşık 27.000 öğrenciyi bünyesinde barındırmaktadır. 2015 yılında yapılan Times Üniversite Rehberi anketine göre Sheffield, öğrenci deneyimi alanında en iyi üniversite ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Sheffield University, beş Nobel Ödüllü öğretim görevlisini ve altı Kraliçe Ödüllü öğretim görevlisini bünyesinde barındırmaktadır. Üniversite, dünya çapındaki araştırma üniversitelerinin oluşturduğu platformda; sistem mühendisliği, akılı materyaller ve kök hücre teknolojisi alanlarında oldukça başarılıdır. Boeing, Rolls-Royce ve The Welcome Trust gibi birçok firma, üniversiteye mühendislik alanındaki başarılarından dolayı büyük yatırımlar yaparken, aynı zamanda endüstri sektörüyle güçlü bir bağlantıya sahip olmasını sağlamaktadırlar.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Her akademik yılın başında Manchester Havaalanı’ndan karşılama servisi düzenlenmektedir. Bu servisin haricinde konaklama oryantasyon programı da sunulan hizmetler arasındadır. Intro Haftasında boyunca öğrencilerin okula ve İngiltere’ye adaptasyonunu hızlandırabilmek için üniversite personelinin verdiği konferanslar, bilgilendirme fuarları ve kampüs-şehir çevresinde turlar düzenlenmektedir.

Bütün öğrencilere, akademik konularda yardım alabilecekleri özel bir danışman hizmet vermektedir. Uluslararası Öğrenci Destek Servisi ve Öğrenci Birliği tarafından yürütülen Uluslararası Öğrenci Danışma sistemi ise öğrencilere kişisel ya da özel konularla ilgili yardımcı olmaktadır. İngilizce Dil Eğitim Merkezi, herhangi bir konuya bağlı veya genel dil destek dersleri sunmaktadır.

Sıralama

  • Times Üniversitesi Rehberi 2017'de 24. sırada
  • Guardian Üniversite Rehberi 2017'de 41. sırada
  • QS World University Rankings 2017'de 84. sırada

Tüm İngiltere üniversitelerinin içerisinde yapılan 2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesinde Sheffield University, %10’luk dilimde yer alma başarısını göstermiştir. Üniversite bünyesinde yapılan araştırmanın ise %33’ü ‘dünya lideri’, %52’si de ‘uluslararası mükemmel’ kategorisinde nitelendirilmiştir.

Konaklama

Birinci sınıf öğrencileri, üniversite tarafından sunulan konaklama garantisine sahiptir. Üniversite güncel olarak, üç ayrı seçeneğiyle toplam 5,879 kişilik konaklama kapasitesine sahiptir. Bu odaların çoğu ortak bir mutfağın paylaşıldığı, özel banyosu olan odalar olmakla birlikte, kampüste ortak kullanılan banyolu odalar, daha büyük delüks odalar ve stüdyo daireler de yer almaktadır. İngiltere genelinde Sheffield, en uygun yaşam maliyetine sahip olan şehir olarak görülmektedir.

Lokasyon

Sheffield, İngiltere’nin kuzeyinde yer alan canlı bir şehir olmasından dolayı, öğrenciler tarafından en çok tercih edilen şehirlerden biridir. İngiltere’nin beşinci büyük şehri olmasının yanı sıra, 150 ormanlık alan ve 50 kamusal parkıyla ülkenin en yeşil kenti olmakla birlikte Devlet istatistiklerine göre, İngiltere’nin en güvenli şehirleri arasında yer almaktadır.

Mezunlar

  • Eddie Izzard (Komedyen)
  • Helen Sharman (İlk İngiliz astronot)
  • Jessica Ennis (Altın madalyalı olimpiyat heptatloncu)
  • Glenn Davis (Sydney Başpiskoposu)
  • Sir Harold Kroto (Nobel Ödüllü kimyager)

BÖLÜMLER/COURSES

SHEFFIELD ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ
Courses at University of Sheffield

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

SHEFFIELD ÜNİVERSİTESİ BURSLARI
Scholarships at University of Sheffield
contact_small.png