İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

University of Surrey

University of Surrey

Lokasyon

Guildford

Ranking

23

Web Site

Web Site

Temel Bilgiler

Lokasyon
Guildford, England
Kuruluş Tarihi
1966
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
21.9%
Öne Çıkan Bölümler
Sosyoloji, Mühendislik, Psikoloji
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£15,800-20,500

Genel Bakış

Londra’nın güneybatısında bulunan University of Surrey’in, Stag Hill ve Manor Park’ta olmak üzere iki adet kampüsü bulunmaktadır. Yaklaşık 120 farklı ülkeden gelen 15.000 öğrencisi ile öğretimine devam eden üniversite, 2016 Times & Sunday Times University Guide’a göre “Yılın Üniversitesi” seçilmiştir.

University of Surrey sadece yılın üniversitesi seçilmekle kalmayıp başka alanlarda da başarısını ispatlamıştır. Öğrenci memnuniyeti, yükselen giriş standartları ve yüksek istihdam oranlarında da oldukça iyi seviyededir. Bu sayede 2016 Times & Sunday Times University Guide’a göre bir de “İngiltere’deki En Yenilikçi Üniversite” ödülünü almıştır. Guildford’daki kampüsüne yaptığı 400 milyon sterlinlik yatırım ile öğretimin kalitesini artırırken global boyutta Çin ile ortak yaptığı bir girişim sayesinde de öğrencilerine kıtalar arası istihdam ortamı sağlamaktadır.

Küresel ölçekte sahip olduğu mesleki eğitim yerleştirme programları ile de öğrencilerin yeteneklerini pratiğe dönüştürmelerine olanak sağlamaktadır. Yaklaşık 2.300 partner kurum ile gerçek bir çalışma ortamını öğrencilerine sunan University of Surrey, öğrencilerinin deneyimlerini arttırma fırsatı sunmaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Eğitim öncesi ve sonrası aşamalarda verdiği tüm destek hizmeti ile Uluslararası Ofis öğrencilere yardımcı olmaktadır. Ülke sınırları dışında da üniversiteyi tanıtan bu ofis global yapısını her ortamda ortaya koymaktadır. Yeni başlayan eğitim döneminin belirli tarihlerinde Heathrow ve Gatwick havalimanlarından karşılama hizmeti de sağlamaktadır. Ayrıca yürüttüğü karşılama haftası adı altındaki dönemde öğrencilerin adaptasyon süreçlerini yönetmektedir.

Üniversitede bulunan İngilizce Departmanı ile birlikte uluslararası öğrencilere yönelik İngilizce derslerini 1982’den beri sunmaktadır. Öğretim hayatı başlamadan önce İngilizce Hazırlık dersleri ve Genel İngilizce dersleri verilmektedir. Öğretim dönemi başladıktan sonra ise İngilizce Dil Desteği Programı ve Üniversite Çalışmaları için İngilizce programları verilmektedir. Bu dersler sayesinde öğrenciler not alma ve araştırma gibi çalışma becerilerini de geliştirebilirler.

Sıralama

 • 2017 Times Üniversitesi Rehberi'nde 14. sırada
 • 2017 Guardian Üniversite Rehberi'nde 4. sırada
 • 2017 QS Dünya Üniversiteleri Sıralamalarında 261. sırada

University of Surrey’in verdiği 13 program, 2016 The Times and Sunday Times University Guide verilerine göre ilk ona girme başarısını elde etmiştir.

 • Hayvan Biliminde 1.
 • Gıda Biliminde 1.
 • Hemşirelikte 2.
 • Tıp ve Sağlık Bilimlerinde 2.
 • Turizm alanında 3.
 • Yaratıcı Yazım alanında 7.
 • Havacılık ve İmalat Mühendisliği alanında 8.
 • Biyolojik Bilimler alanında 8.
 • Drama ve Dans Sinematiği alanında 8.
 • Müzik alanında 8.
 • Fizik ve Astronomi alanında 8.
 • Sosyoloji alanında 9.
 • İletişim ve Medya Çalışmaları alanında 10.

Üniversitede yapılan 2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesindeki çalışmaların %78’i ‘dünya lideri’ ve ‘uluslararası mükemmel’ kategorisinde çıkmıştır. Biyomedikal Bilimler, Elektronik Mühendisliği, Konaklama ve Turizm bölümlerinde İngiltere’nin en iyi %25 arasına giren University of Surrey, İktisat ve Sosyoloji bölümlerinde ise en iyi ilk 20 üniversite arasındadır.

Konaklama

Öğrenim hayatına yeni başlayan ve uluslararası tam zamanlı doktora yapan öğrenciler için ilk yıl konaklamaları garanti altına alınmıştır. İki farklı lokasyonda bulunan konaklama tesislerinin büyük çoğunluğu ana kampüs olan Stag Hill’de bulunmaktadır. Geri kalan konaklama tesisleri ise Manor Park ve Hazel Farm kampüslerinde bulunmaktadır.

Yarısından fazlasında özel banyoların bulunduğu odalarda ve üniversitenin tüm yurtlarında, internet bağlantısı sınırsız ve ücretsizdir. İngiltere’de aldıkları eğitim süreci boyunca ailesini de yanında getirmek isteyen öğrenciler, cinsiyete ve yaşa göre özelleştirilmiş yurtlarda kalabilmektedirler. University of Surrey’e ait olan ve kampüs dışındaki Guildford bölgesinde özel olarak kiralanan çeşitli konutlar da bulunmaktadır.

Lokasyon

Guildford Katedrali’nin hemen yanında bulunan University of Surrey, Guildford’un merkezindeki Stag Hill’de bulunmaktadır. Konaklama, akademik binalar ve spor tesislerini genişletmek için merkez kampüse çok yakın olan Manor Park’taki kampüs yapılmıştır. Ana kampüs etrafında bulunan doğal yapı üniversiteye ayrı bir doğal güzellik katmıştır. Ayrıca üniversiteye yakın olan yerel publar öğrenciler için sosyal alanlar oluştururken, Box Hill tepesi de yürüyüş ve bisiklet kullanımı için geniş araziler sunmaktadır. Ulaşım yönünden de kolay erişilebilir olan şehir Londra’ya trenle yarım saat kadardır. Ayrıca Gatwick ve Heathrow havaalanına kolay erişim imkanı da şehrin global yapısını güçlendirmiştir.

Mezunlar

 • Jeremy Kyle (Yayıncı)
 • Jim Abbiss (Müzik yapımcısı)
 • Sir Alec Issigonis (Tasarımcı)
 • E. F. Schumacher (İktisatçı)

BÖLÜMLER/COURSES

SURREY ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ
Courses at University of Surrey

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

SURREY ÜNİVERSİTESİ BURSLARI
Scholarships at University of Surrey
📃 BİLGİ İSTE