İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

University of Warwick

University of Warwick

Lokasyon

Coventry

Ranking

10

Web Site

Web Site

Temel Bilgiler

Lokasyon
Coventry, England
Kuruluş Tarihi
1965
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
22.5%
Öne Çıkan Bölümler
Ekonomi, Uluslararası Çalışmalar & WMG (Warwick Üretim Birliği)
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£17,460-22,260

Genel Bakış

The University of Warwick, hem bulunduğu şehir itibari ile hem de üniversite listelerindeki sıralaması ile oldukça popüler bir okuldur. Coventry şehrinin hemen dışına konumlanmış olan üniversite, İngiltere’nin öncü kampüs üniversitelerinden biridir. 1965 yılında kurulan University of Warwick, birçok İngiliz üniversitesine göre daha genç olmasına karşın, eğitim ve araştırmada mükemmelliği hedefleyen Russell Group tarafından hazırlanan En Seçkin Araştırma Üniversiteleri Listesindeki 24 okuldan biridir. University of Warwick aynı zamanda dünyanın en iyi ve en genç 10 üniversitesi arasında da bulunmaktadır ve bu kategorideki en iyi İngiliz üniversitesidir.

Sanat, Tıp, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler fakülteleri bulunan ve bu alanlarda öğrencilerine eğitim hizmeti veren Warwick’in 120 ülkeden 18.000’in üzerinde öğrencisi bulunmaktadır.  Mezunlarının iş bulma oranı oldukça yüksek olan University of Warwick, İngiltere’de sadece üniversite mezunu adayları işe alan şirketler tarafından en çok tercih edilen üçüncü üniversitedir.

 Tüm bunların yanı sıra 2016 yılından bu yana The Times ve The Guardian üniversite sıralamalarında ilk 10’daki yerini korumaktadır. Üniversite bünyesinde yapılan araştırmaların %87’si “Dünyanın Önce Geleni” ve “Uluslararası Düzeyde Mükemmellik” niteliklerini kazanmıştır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

University of Warwick’in Öğrenci İşleri, hem eğitim dönemi öncesinde hem de bu süre boyunca uluslararası öğrencilerine hizmet veren ödüllü bir ofistir. Bu ofis; varış öncesi ayarlamalar, göçmenlik işlemleri, oryantasyon programları gibi hizmetler sunmaktadır. Mezuniyetlerinden sonra ise, öğrencilerine kampüs içinde veya yerel şirketlerde sürekli veya geçici işler bulan bir Kariyer Ofisi’ne sahiptir. Bu ofis, öğrencilere kariyer hedeflerini oluşturmada destek olup rehberlik desteği sağlar. Kariyer Ofisine ek olarak Öğrenci İşleri de öğrencilere yol göstermesi açısından birçok kaynak ve referans kitaplara erişim sağlayarak iş başvuruları ve mülakat hazırlıkları için tavsiyeler verir.

Sıralama

  • The Times University Guide 2017 listesinde 7. sırada
  • The Guardian University Guide 2017 listesinde 9. sırada
  • QS World University Rankings 2017 listesinde 51. sırada

University of Warwick, İngiltere üniversiteleri için yapılan tüm sıralamalarda ilk 10’da yer almasına ek olarak dünya genelinde birçok prestijli üniversite ile akademik değişim programları kapsamında iş birliği yapar. Ülkenin önde gelen araştırma üniversitelerinden biri olan University of Warwick bünyesinde yapılan araştırmaların %87’si “Dünyanın Önce Geleni” ve “Uluslararası Düzeyde Mükemmellik” niteliklerini kazanmıştır.

Warwick’in verdiği eğitimin kusursuzluğu QAA’s Teaching Assessment Exercise tarafından da kanıtlanmıştır. Buna göre, üniversitenin 24  bölümünden 22’si “Mükemmel” olarak tanımlanmıştır. Sinema-Televizyon, Bahçe Uzmanlığı Araştırmaları, Matematik, Fransızca ve İtalyanca programları ise  İngiltere’nin en iyiler listesinde yer alır.

Konaklama

The University of Warwick’in kampüs içinde konaklama olanakları oldukça geniştir. Her türlü ihtiyaç ve bütçeye uygun bir seçenek bulmak oldukça kolaydır. İster bir daire isterseniz Halls of Residences’ta (özel ya da ortak kullanım opsiyonlu banyo seçenekli) konaklayabilirsiniz. Tercih etmeniz dahilinde kadın-erkek ayrımlı yurtlarda da konaklama imkanınız bulunmaktadır.

 Üniversitenin tüm yurtlarında yüksek kalite materyallerle döşenmiş mutfak, hızlı ve ücretsiz internet erişim hizmete bulunmaktadır. Son başvuru tarihinden önce tüm birinci sınıf lisans ve yüksek lisans öğrencilerine üniversite içinde konaklama garantisi verilir.

Lokasyon

The Univerisity of Warwick, İngiltere’nin çok-kültürlü bir şehri olan Coventry’de, Warwickshire Kontluğu’nun merkezinde yer alır. Böylelikle üniversitenin bir yüzü modern bir şehre dönük iken, diğer bir yüzü güzel bir kasabaya bakar. Coventry’nin İngiltere’nin 8. büyük şehri olması ile birlikte oldukça geniş alışveriş, yeme-içme ve gece hayatı için mekanlar sunar. Bununla birlikte aynı zamanda da Ortaçağ’dan alma tarihi yapılar ziyaret edilmeye açıktır. The Piazza bölgesi ve Student’s Union binası çevresinde de çeşitli marketler, bankalar, postane, eczane, kitapçı, kuaför ve daha birçok imkan ve hizmet sağlayan noktaları bulmak kolaydır.

Warwick, aynı zamanda kara, tren ve hava yolu ulaşımına oldukça uygun bir noktadır. Birmingham Uluslararası Havalimanı kampüse 20 dakika mesafe iken, Londra’ya ulaşmak trenle sadece 65 dakika sürer.

BÖLÜMLER/COURSES

WARWICK ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ
Courses at Warwick University

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

WARWICK ÜNİVERSİTESİ BURSLARI
Scholarships at Warwick University
📃 BİLGİ İSTE