İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

University of Westminster

University of Westminster

Temel Bilgiler

Lokasyon
London, England
Kuruluş Tarihi
1894
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
26.7%
Öne Çıkan Bölümler
Medya Çalışmaları,İşletme, Sanat ve Tasarım
Üniversite Ücreti (Yıllık)

Genel Bakış

University of Westminster, ilk İngiliz teknik okulu olarak kurulmuş 1992 yılından sonra ise gerçek bir üniversite olarak eğitim vermeye devam etmiştir. Üçü Londra’nın merkezinde olan dört kampüsü bulunmaktadır. 150 ülkeden gelen 23 binden fazla uluslararası öğrenciye birçok programda eğitim hizmeti verir.

Üniversitede ders içerikleri ve konular, iş temelli beceriler ile pratik uygulamalar dahil olmak üzere mesleki alana yönelik olarak düzenlenmiştir. 2013 yılında 175. yaşını kutlayan Westminster, medya çalışmaları ve moda dereceleri ile ünlüdür.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

University of Westminster’da uluslararası öğrencilere destek olmak için Uluslararası Öğrenci Danışmanlığı bulunur. Her dönem başında olmak üzere bu danışmanlık, okula yeni başlayan uluslararası öğrenciler için sosyal etkinlikler, Londra’da yaşam ile ilgili bülten ve oryantasyon programı düzenler.

Sıralama

  • 2017 yılında The Times University Guide tarafından117. sırada
  • 2017 yılında The Guardian University Guide tarafından 112. sırada

Araştırma Mükemmellik Çerçevesi (2014) tarafından yapılan sınıflandırmada, University of Westminster bünyesinde yapılan çalışmaların %90’ına “Uluslararası Mükemmel” sıfatı verilmiştir. Sanat ve Tasarım ile Medya ve İletişim, İngilizce, Mimarlık ve Yapılı Çevre ile Müttefik Sağlık alanlarında oldukça iyi performans sergilemiştir.

Konaklama

Westminster, 6 konut salonu ve 1750 odası ile öğrencilerine konaklama desteği sağlar. Salonlar büyüklük, konum ve türlerine göre farklılık göstermektedir. Seçenekler arasında; Regent Parkına bakan Marylebone Kampüsünde bir kule bloğu, Upmarket Highgate Köyünde (Furnival House) zarif bir yüzyılın başında inşa edilmiş bir bina, Victoria’da (Wigram House) 19. yüzyıldan kalma bir konak ve Harrrow Kampüsünde modern amaçla inşa edilmiş bir yerleşim birimi bulunmaktadır. Bütün bu salonlar akademik tesislere ve ulaşım yollarına yakın olacak şekilde konumlanmıştır.

Mayıs ayı öncesinde başvurusunu yapmış olan tüm öğrencilere konaklama konusunda öncelik tanınmaktadır. Bu tarihten sonra başvuru yapan öğrencilere ise üniversite bünyesinde yer alan Konaklama Birimi yardımcı olmaktadır.

Lokasyon

University of Westminster, 4 kampüse sahiptir. Bunlardan üçü Londra merkezde bulunurken diğeri Harrow’da bulunmaktadır. Üniversitenin Harrow Kampüsü Northwick Park’taki metroya oldukça yakındır. Diğer kampüsler Londra’da bulunmanın avantajı ile birçok kafe, dükkan, bar, alışveriş merkezi ve spor tesislerine kolaylıkla ulaşılabilecek mesafededir. Başkent Londra’da 350.000 öğrencinin bulunması sayesinde de birçok mekanda öğrenciler için özel indirimler ve etkinlikler bulunmaktadır.

Mezunlar

  • Jon Ronson (Gazetici ve Yazar)
  • Nick Mason (Pink Floyd)
  • Sir Alexander Fleming (Nobel ödüllü ve penisilin kaşifi)
  • Frank Turner (Olympic gymnast)

BÖLÜMLER/COURSES

WESTMINISTER ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ
Courses at Westminster University

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

WESTMINISTER ÜNİVERSİTESİ BURSLARI
Scholarships at Westminster University
contact_small.png