İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

De Montfort Üniversitesi Leicester(DMU), sürdürülebilirlik açısından dünyanın en iyi 50 üniversitesinde yer aldı.

İngiltere Üniversiteleri arasında önemli bir yere sahip olan De Montfort Üniversitesi Leicester (DMU), sürdürülebilirlik açısından dünya sıralamasında 50. sıraya yerleşerek önemli bir prestij kazandı.

Bugün Times Yüksek Öğrenim (THE) Üniversite Etki Sıralaması tarafından yayımlanan çalışma, toplumları daha iyi bir şekilde değiştirmeye yardımcı olması ve üniversiteler tarafından yapılan çalışmaların ortaya konması için tasarlanmış bir çalışmadır.

Sıralama, bir üniversitenin Birleşmiş Milletlerin 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefine (SDG) ulaşmak için nasıl çalıştığı ile ölçülmüştür. Bu hedefler arasında yoksulluk ve açlığın sona ermesi, iyi sağlık ve eğitimi teşvik etmek, toplumsal cinsiyet eşitliği ve ekonomik büyüme sağlamak, iklim değişikliğiyle mücadele ve sürdürülebilir şehirler inşa etmek yer alıyor.

Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine dayanarak kendi stratejik planını oluşturan De Montfort Üniversitesi Leicester, ​​dünyada Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar kategorilerinde iyi bir performans göstermiştir. Eşitsizliği Azaltma (27) ve Barış, Adalet ve Güçlü Kurumlar (29.) kategorilerinde de sıralamadı ki oldukça iyidir.

Son olarak De Montfort Üniversitesi Leicester’daki Çevre ve Sürdürülebilirlik Görevlisi Karl Letten şunları söyledi: “Bu, De Montfort Üniversitesi Leicester tarafından büyük bir başarı. Sürdürülebilirlik için dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasında yer almak, tüm öğrencilerin ve çalışanların gurur duyması gereken bir şeydir.”

Leave a Reply

📃 BİLGİ İSTE