İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere Turist Vizesi

İngiltere için Turist Vizesi

İngiltere ziyaretiniz için almanız gereken turist vizesini; kültürel gezi, seyahat etmek, tatil, iş görüşmeleri ve 6 aya kadar süren bazı kurslar ve izin verilen aktiviteler amaçlı kullanabilirsiniz.

Birleşik Krallık Devleti, Avrupa Birliği üyesi olmaması nedeniyle, İngiltere vizesi Schengen statüsüne sahip bir vize değildir. İngiltere için tanımlanmış özel vize türünü almanız gerekmektedir.

İngiltere Birleşik Krallığa seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’ye turistik amaçlı giriş yapabilmeleri için Genel Ziyaretçi Vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Diplomatik Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerinde İngiltere vize işlemlerinden muaftırlar.

Turist Vizesi Başvurusunda Gereken Belgeler

 • Seyahat Belgesi:  Seyahat dönüşü en az 6 ay daha geçerliliği olan pasaport 
 • Aile nüfus kayıt belgesi: Başvuran kişi adına, kendisi ve aile bireylerini gösteren nüfus kayıt belgesi
 • Mesleki Duruma Uygun Evraklar: İngiltere’ye seyahat edecek kişiler, mesleki durumlarına uygun evrakları sunmakla yükümlüdür. Kişi, çalışan, işveren, emekli, ev hanımı, serbest çalışan, çiftçi gibi mevcut durumuna uygun belgelerle başvuru dosyasını hazırlamalıdır.
 • Şirket Evrakları: Başvuru sahibi çalıştığı firmanın aktif olduğunu gösteren evrakları başvurusu için sunmalıdır. Şirketin faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, çalışan ve işveren fark etmeksizin başvuru için sunulmalıdır. 
 • Finansal Yeterliliği Kanıtlayıcı Evraklar: Birleşik Krallık’ta ikamet edilecek gün sayısı kadar başvuru sahibinin banka hesabında yeterli bakiye olduğu kanıtlanmalıdır. Sunulan banka hesap cüzdanları güncel tarihli olmalıdır.
 • Ülkeye Geri Dönüleceğini Gösteren Evraklar: Başvuru sahibi seyahat sonrasında ülkesine geri döneceğini gösteren evrakları başvuru için sunmalıdır. Örneğin; iş sözleşmesi, tapu belgeleri vb. Konaklama ve Ulaşım Belgeleri: İngiltere turistik vize başvuruları için konaklama ile ulaşım rezervasyon bilgileri başvuru için ibraz edilmelidir.

Başvuru Süreci ve Ücretler

İngiltere Turist vizesi almak için online olarak vize başvurunuzu yapmanız ve randevu alarak vize başvuru merkezine gitmeniz gerekmektedir. Seyahatinizden en erken 3 ay önce vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Farklı süreleri kapsayan turistik vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

 Vize Başvurusu Ücretleri

 • 6 aylık Standard ziyaretçi vizesi £100     
 • 2 yıllık Standard ziyaretçi vizesi £376     
 • 5 yıllık Standard ziyaretçi vizesi £670     
 • 10 yıllık Standard ziyaretçi vizesi £837   

Turist Vizesi Danışmanlığı:

İngiltere’de kültürel gezi, seyahat etmek, tatil, iş görüşmeleri için gereken Turist vizesi başvurunuz  için bu servisimizden yararlanabilirsiniz.

 • Vize Danışmanlığı için: 02167094171
 • Vize Başvuru Belgeleri ile Başvuru Merkezi: Bahariye Cad. Kırtasiyeci Sokak No 17/2 Kadıköy İstanbul
contact_small.png