İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere Sanat ve Tasarım Eğitimi

Sanat ve Tasarım Eğitimine Giriş

İngiltere’de Sanat eğitimi alan uluslararası öğrenciler, pratik stüdyo becerileri sayesinde konunun teorik, tarihsel ve kritik alanlarını uygulamalı bir şekilde çalışarak öğrenirler. Stüdyo tabanlı çalışmalar tüm sanat derslerinin merkezinde yer alarak öğrencilerin resim, heykel, enstalasyon, baskı, fotoğraf ve dijital medya alanlarından kendileri seçecekleri bölümlerde uzmanlaşmalarını sağlar. Profesyonel sanatçıların ve eleştirmenlerin üniversitelerde geliştirilen stüdyo çalışmalarını değerlendirmesi sonucundaki oluşan kritikler, öğrencilerin projelerini ve becerilerini daha da geliştirir. Üniversiteler yapılan bu çalışmaları çoğunlukla halka açık şekilde sergiler.

Study in UK Güzel Sanatlar Servisi

Study in UK’in Güzel Sanatlar Servisi, tasarım alanında çalışan bir akademisyenden portföy oluşturma konusunda sunduğu uzman tavsiyeler ile İngiltere’de bir tasarım okuluna başvurmak son derece kolaylaşır. Hemen arayın, ücretsiz danışmanlık hizmetimizi İstanbul veya Ankara ofislerimizden ya da online olarak Skype üzerinden alın.

Sanat ve Tasarım Alanında Kariyer

Uluslararası öğrenciler için sanat kariyeri fotoğraf, illüstrasyon, grafik tasarım, iç mekan tasarımı ve web sitesi tasarımı alanlarından oluşmaktadır. Ayrıca sanat bölümü mezunları multimedya, yayıncılık, reklamcılık, müzeler, galeriler, moda ve film endüstrilerinde de çalışabilmektedir.

Sanat ve Tasarım Eğitimi İçin Giriş Şartları

Bazı okullar sanat alanında daha önce ders almış olmanızı beklenebilirken, birçok okul da sanat alanında şimdiye kadar hangi dersleri almış olmanız gerektiğini belirtmez. Ancak sanat ve sanat tarihi dersleri almış olmanız ve en iyi çalışmalarınızdan oluşan bir portfolyo hazırlamış olmanız size avantaj sağlayacaktır.

 • Typical International Baccalaureate requirements: En az 34 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB ortalama ve portfolyo.
 • Typical IELTS requirements: Herhangi alt bölümde 6.0’dan düşük olmamak şartıyla ortalama 6.5 puan.

IELTS Hazırlık Sınıfları

Bir sanat programına başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Sanat ve Tasarım Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Sanat eğitimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki Guardian 2019 Üniversite Rehberinde ilk on sıralamaya sahip Sanat üniversiteleri hakkında bilgi bulabilirsiniz.

 1. University College London
 2. Newcastle University
 3. Goldsmiths, University of London
 4. London Metropolitan University
 5. Arts University Bournemouth
 6. Aberystwyth University
 7. University of Southampton
 8. Ulster University
 9. Kingston University
 10. Lancaster University

UCL veya Oxford’a başvururken yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servis, mülakat pratiği ve niyet mektubu yazma uzman desteğimiz ile sizi dünyanın en iyi üniversitelerine yapacağınız başvurulara tam olarak hazırlayacak.

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

contact_small.png