İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Adli Bilimler Eğitimi (Forensic Science)

Adli Bilimler Eğitimine Giriş

Geçmiş olaylardan kanıt toplamak için yapılan araştırma ve çalışmalar Adli Bilimler bölümünün çalışmaları içerisine girmektedir. Kamuda öne çıkan kısmı genellikle suç mahali soruşturması olsa da, ceza soruşturmasının veya mahkeme sürecinin de bir parçasıdır. Ancak adli bilimler antropoloji, bilgisayar bilimleri ve anatomi dâhil olmak üzere çok çeşitli konuları kapsayabilir. Bugün adalet sisteminin önemli bir parçası olan bu bölüm hem araştırma hem de mesleki kullanımdaki popülerliği 1970’lerde büyük bir gelişme göstermiştir.

Adli Bilim Eğitimine mi başvurmak istiyorsunuz?

Study in UK, Adli Bilim Eğitimi başvurunuza yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Studyin UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Adli bilimler ve bölümlerinin geniş kapsamlı olmasının sebebi disiplinin çeşitliliğini yansıtmaktır. Birçok İngiltere üniversitesinde lisans derecesi olarak bulunmakla birlikte, genelde kimya ve biyoloji bölümünden mezun olanlar için lisansüstü bir bölüm olarak okunması daha yaygındır. Gözlem ve analitik düşünme becerilerinin önemli olduğu bu bölümde sabırlı olabilme becerisi de bir o kadar önemlidir. Takım ve bireysel çalışmaya açık olmaları beklenmektedir.

Adli Bilimler Alanında Kariyer

Kolluk kuvvetlerinde, polis gücü, gümrük veya araştırma büroları gibi görevlerde adli bilimlerin nitelikli mezunlarına her zaman büyük bir talep vardır. Bu bölümün mezunları iş potensiyeli olarak adli bilim adamları, analitik kimyagerler, laboratuar teknisyenleri, toksikoloji veya cezai adalet birimi gibi pozisyonlarda kolaylıkla iş bulacaklardır.

Adli Bilimler Eğitimi İçin Giriş Şartları Nelerdir?
 • Typical International Baccalaureate requirements: 32 puan.
 • Typical A-levels requirements: AAB, biyoloji, kimya veya bilim konuları dahil.
 • Typical IELTS requirements: 6.0 genelinde, herhangi bir bileşende 5.5’den düşük olmamalıdır.

IELTS Hazırlık Sınıfları
Adli Bilimler Eğitimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, bugün İstanbul ve Ankara’da esnek yarı zamanlı IELTS sınıflarına kaydolun.

ngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Adli Bilimler Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Adli Bilimler bölümlerine sahip üniversitelerinden bazıları hakkında daha fazla bilgi edinmek için sizin özel hazırladığımız Adli Bilimler bölümü içeren en iyi on üniversiteye göz atabilirsiniz.

 1. University of Cambridge
 2. University of Liverpool
 3. University College London
 4. University of Oxford
 5. University of New Castle
 6. Durham University
 7. Queen’s University Belfast
 8. University of Bristol
 9. De Montfort University
 10. University of Glasgow

University College London’a başvururken yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servisimiz ile  dünyadaki en iyi üniversitelerden sayılan bu üniversitelere başvurunuzu daha da kolaylaştıralım.

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

 

📃 BİLGİ İSTE