İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Animasyon Eğitimi

Animasyon Eğitimine Giriş

Çizim, karakter animasyonu, grafik ve video üretimi için gerekli temel becerileri öğreneceğiniz ve geliştirebileceğiniz animasyon eğitimi bölümünde, İngiltere’de en iyi okullarda okurken baştan sona her bir süreç hakkında bilgi edineceksiniz. Yüksek vasıflı sektör profesyonelleri tarafından verilen dersler ile alan hakkında kapsamlı bilgiye sahip olacaksınız.

Study in UK Güzel Sanatlar Servisi

Study in UK’in Güzel Sanatlar Servisi, tasarım alanında çalışan bir akademisyenden portföy oluşturma konusunda sunduğu uzman tavsiyeler ile İngiltere’de bir tasarım okuluna başvurmayı son derece kolaylaşır. Hemen arayın, ücretsiz danışmanlık hizmetimizi İstanbul veya Ankara ofislerimizden ya da online olarak Skype üzerinden alın.

Bu bölümde yaratıcı ve teknik olarak temel bir yeteneğe sahip olmanız beklenirken filmlerde, televizyon reklamlarında, çizgi filmlerde veya bilgisayar oyunlarında kullanılabilecek bir çalışma yaratmanız gerekmektedir. 3D animasyonun tüm yönleriyle (modelleme, kaplama, aydınlatma, render alma, grafik tasarım ve karakter animasyonu) verilen eğitimi sayesinde başarılı olmanız hedeflenmektedir. Bunun için gerekli temel pratik becerileri öğrenmenin yanı sıra, öğrenciler ayrıca sanat, tasarım, iletişim, anlatım ve senaryo gibi kavramsal ve teorik konuları inceleme imkanı bulurlar. İngiltere ve diğer bir çok ülkede 3D, CG, oyun ve film yapım ağlarına katılım sağlamanıza animasyon araçları ile de yardımcı olur.

Kurs modülleri genellikle illüstrasyon, görsel iletişim, dijital film ve animasyon, görselleştirme, tasarım, bilgisayar oyunları ve genel medya animasyonları üzerinedir.

Animasyon Alanında Kariyer

Animasyon, dijital medya alanlarında çalışmanıza, film, televizyon, reklamcılık ve bilgisayar oyunlarının temel istihdam alanlarında rol almasına yardımcı olacak.

İşe başlarken başlangıç seviyesinde ofis işlerinde veya asistan olarak çalışmaya başlamak zorunda kalan Animasyon bölümü mezunları bazı durumlarda da serbest çalışma imkanı da bulabilmektedir. Bu sebeple birçok farklı işveren ile çalışma seçeneğine sahip olurken animasyon endüstrisinin rekabetçi ortamıyla da karşı karşıya kalabilirsiniz.

Animasyon Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Yaratıcı portfolyo: Başvuru yaparken şimdiye kadar yapmış olduğunuz en iyi çalışmaları içeren bir portfolyoyu talep eden animasyon programları okulda hangi dersleri almış olmanız gerektiğini belirtmez.
 • Typical IELTS requirements: genel olarak 6.0, herhangi bir bileşende 5.5’den düşük olmamalıdır.

IELTS Hazırlık Sınıfları

Animasyon programına başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, hemen İstanbul veya Ankara’daki esnek yarı zamanlı IELTS sınıflarımıza kaydolun.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Animasyon Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

Aşağıdaki listede Animasyon kurslarından İngiltere üniversitelerindeki en iyi sıralaması hakkında daha fazla bilgi edinin.

 1. De Montfort University
 2. University of Edinburgh
 3. Edge Hill University
 4. Falmouth University
 5. University of Lincoln
 6. Middlesex University
 7. Northumbria University
 8. Nottingham Trent University
 9. SAE Institute
 10. University of Sunderland
Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

contact_small.png