İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Antropoloji Eğitimi

Antropoloji Eğitimine Giriş

Sosyal bilimleri ve insan topluluklarını inceleyen Antropoloji bilimi, insanlar arasındaki farklılıkları ortaya çıkarılmakta ve bunların bize kendi hayatlarımızdan neler öğretebileceğini sorgulayabilme fırsatını vermektedir. Dilbilim, edebiyat ve tarih gibi çalışma alanları, Antropoloji biliminin çalışmalarını desteklemek için güçlü argümanlar sağlamaktadır.

İngiltere’de Antropoloji Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Antropoloji Eğitimi başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Antropoloji eğitimi sürecinde öğrencilere para ve piyasalar, siyaset ve güç, din, üreme, sağlık, çevresel etki, ırk ve kültürlerarası analiz gibi konular hakkında eğitimler verilir. Öğrencilerin ilgi duyacağı coğrafya, kültürel çalışmalar, uluslararası ilişkiler ve çeşitli diller konuları, lisans seviyesinde Antropoloji Eğitimi almaya hazır olmalarına olanak sağlar.

Antropoloji Alanında Kariyer

Toplum içerisindeki insanların yaşam biçimlerini ve nasıl yapılandırıldığını çeşitli kültürel bağlamlarda inceleyen Antropoloji bilimi, size çemberin dışında düşünebilme yetisini kazandıracaktır. Sahip olduğunuz yetenek ve anlayış yapınıza ek olarak aldığınız eğitimler de sosyal yaşamı ve organizasyonları analiz etme yeteneğinizi geliştirecektir. Bu bölümden mezun olan öğrenciler eğitim, araştırma, politika, medya ve analiz gibi alanlarda iş bulma fırsatı yakalayacaklardır.

Antropoloji Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: Minimum 34 puan
 • Typical A-levels requirements: ABB
 • Typical IELTS requirements: Herhangi bir bölüm 6.0 dan düşük olmamak şartıyla ortalama 6.5 puan

IELTS Hazırlık Sınıfları

Antropoloji Eğitimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Antropoloji Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Antropoloji Eğitimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Guardian 2019 Üniversite Rehberinde ilk on sıraya giren üniversiteler hakkında detaylı bilgilere ulaşın.

 1. University of Oxford
 2. London School of Economics
 3. University College London
 4. Brunel University London
 5. University of Manchester
 6. University of St Andrews
 7. SOAS University of London
 8. University of Roehampton
 9. University of Aberdeen
 10. University of Bristol

LSE, UCL ve Oxford’a başvururken yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servisimiz, mülakat pratiği ve niyet mektubu yazma uzman desteğimiz ile sizi dünyanın en iyi üniversitelerine yapacağınız başvurulara tam olarak hazırlayacak.

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

📃 BİLGİ İSTE