İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Bilgisayar Bilimleri Eğitimi

Bilgisayar Bilimleri Eğitimine Giriş

Bilgi işlem konusunda 21. yüzyılın devrim niteliğinde çalışmalarına imza atan İngiltere, sunduğu yenilikler ile bu alanın gelişimine oldukça katkı sağlamıştır. İngiltere’de bulunan üniversiteler, Bilgisayar Bilimleri(Computer Science) alanında oldukça iyidir ve dünyanın en iyi şirketleri ile araştırma çalışmaları yürütmektedirler. Dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 100 sırada yer alan İngiliz üniversitelerinde sınırsız fırsatlar ve başarılı öğretimin garantisi vermektedir.

İngiltere’de Bilgisayar Bilimleri Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Bilgisayar Bilimleri(Computer Science) Eğitimi başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Yeni araçlar, programlar ve geliştirme kitleri sayesinde oyun geliştirme, yazılım mühendisliği, tasarım ve güvenlik alanlarındaki çalışmalar da gelişmektedir. İngiltere üniversitelerindeki son teknoloji imkanlar ve verilen eğitimler sayesinde bilgi ve becerinizi geliştirmeniz oldukça kolaydır. Mezun olduktan sonra alacağınız Bilgisayar Bilimleri(Computer Science) derecesi, size iş dünyasındaki kurum ve organizasyonlarındaki gerekli temel yetkinlikleri kazandırır.

Bilgisayar Bilimleri Alanında Kariyer

Bilgisayar Bilimleri(Computer Science) mezunları, sistem analistliği, bağımsız danışmanlık, yazılım geliştiriciliği, programcılık, veri analistliği ve yöneticilik gibi alanlarda iş olanaklarına sahiptirler. Yeni çalışmaya başlayan mezunlar ilk olarak çeşitli eğitim programları, giriş seviyesinde programcı pozisyonları ve çaylak proje ekibi üyeliği gibi pozisyonlarda çalışır. Eğitimin yanı sıra yetenekli bireylere ihtiyaç duyan sektör, Bilgisayar Bilimleri(Computer Science) mezunlarının hangi alanda çalışmak istediklerine kendilerinin karar vermelerini sağlıyor.

Bilgisayar Bilimleri Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 34 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB
 • Typical IELTS requirements:  Her bir bölümde 6.0 altında olmamak üzere 6.5 puan

IELTS Hazırlık Sınıfları

Bilgisayar Bilimleri(Computer Science) Eğitimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Bilgisayar Bilimleri Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Bilgisayar Bilimleri(Computer Science) hakkında daha fazla bilgi edinmek için Guardian 2020 Üniversite Rehberinde ilk on sıraya giren üniversiteler hakkında detaylı bilgilere ulaşın.

 1. University of St Andrews
 2. University of Cambridge
 3. University of Oxford
 4. Loughborough University
 5. Imperial College London
 6. University of Warwick
 7. Durham University
 8. University of Southampton
 9. University of Leeds
 10. University of Surrey
Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

contact_small.png