İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Biyoteknoloji Eğitimi

Biyoteknoloji Eğitimine Giriş

Öğrencilere antibiyotikler, endüstriyel kimyasallar ve genetiği değiştirilmiş ürünler hakkında İngiltere’de Biyoteknoloji eğitimi verirken biyolojik sistemlerin kontrollü ve bilinçli manipülasyonu alanında çalışmak için gereken beceriyi kazandırır. Biyoteknoloji lisansı sayesinde bilimin gıda, eczacılık veya çevre sektörlerinde pratik ve teorik yönleriyle donatırken bu alanlarda kariyer yapmaya yönelik sağlam bir temel sağlar.

İngiltere’de yaklaşık 21.000 kişiye istihdam sağlayan 450 biyoteknoloji firması bulunmaktadır. İngiltere’deki firmalar, Avrupa’daki ürünlerin% 35’ini (biyoteknolojik ilaç geliştirme) ve geç evre klinik çalışmaları için geliştirilen yeni ilaçların da % 41’ini üretmektedirler. Birçok Biyoteknoloji programı İngiltere’deki üniversitelerle yakın bağlantıda olan Astrazeneca, Avecia, Glaxosmithkline, Unilever ve Syngenta gibi dünya lideri şirketlere sandviç yerleştirme olanakları sunmaktadır.

Programın içerdiği dersleri; biyoteknoloji ve yönetim, çevresel biyoteknoloji, gıda biyoteknolojisi, farmasötik bilimler, biyolojik kimya, ilaç geliştirme, moleküler biyoloji, hücre biyolojisi, proteinler ve enzimler, genler ve genomik, protein yapısı ve fonksiyonu, immünoloji, biyokimyasal mühendislik ve kimya mühendisliği olarak sıralayabiliriz.

Bioteknoloji Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Biyoteknoloji Eğitimi başvurunuza yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

İngiltere dünyanın önde gelen akademik araştırmacılarına ve modern altyapıya sahip en son teknoloji kaynaklarınını bünyesinde bulundurur. Fen Bilimleri eğitiminde dünyanın en büyük öncülerinden biridir ve binlerce uluslararası öğrenci bu eğitimden yararlanmak için burada eğitim almayı seçmektedir.

Biyoteknoloji Alanında Kariyer

Moleküler biyoloji, genetik, biyokimya, ilaç geliştirme, immünoloji ve diğer bilim dallarında, nitelikli bilim insanlarını bünyesine katmak isteyen bir çok çeşitli araştırma enstitüsü ve endüstri mevcuttur. Kariyer olanaklarından bazıları şunlardır;

 • Biyoproses teknolojisi ve gelişimi
 • Fermantasyon bilimi
 • Genetik manipülasyonu ve mühendisliği
 • Protein mühendisliği
 • Ürün saflaştırılması
 • Hücre kültürü
 • Üretim
 • Kalite kontrol
 • İlaç ve gıda üretimi
Biyoteknoloji Eğitimi İçin Giriş Şartları

Biyoteknoloji eğitimi alabilmek için öğrencilerin matematik ve kimya dersi almış olmaları ayrıca ek olarak tüm üniversitelerde zorunlu olmamakla birlikte fen bilimlerinden herhangi birini almaları beklenir. Gerekli kombinasyonu sağlayabilmek için kimya ile birlikte alınmış olan başka iki fen bilimi dersi gerekmektedir.

 • Typical International Baccalaureate requirements: 32-35 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB, biyoloji, kimya, fizik veya matematik gibi bilim konuları dahil.
 • Typical IELTS requirements:  Her hangi bir bölümden 6.0’dan düşük olmamak şartıyla ortalama 6.5 puan olmalıdır.

IELTS Hazırlık Sınıfları

Biyoteknoloji Eğitiminize başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Biyoteknoloji Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

Guardian 2019 Üniversite Rehberinde ilk on sıraya giren üniversiteler sayesinde İngiltere’deki en iyi Biyoteknoloji programları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 1. University of St Andrews
 2. University of Oxford
 3. University of Cambridge
 4. University of Warwick
 5. Ulster University
 6. University of York
 7. University of Dundee
 8. Durham University
 9. University of Portsmouth
 10. University of Surrey

Cambridge, Oxford ve UCL’e başvururken yardıma mı ihtiyacınız var?Oxbridge Servisimiz, mülakat pratiği ve niyet mektubu yazma uzman desteğimiz ile sizi İngiltere’nin en iyi üniversitelerine yapacağınız başvurulara tam olarak hazırlayacak.

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

📃 BİLGİ İSTE