İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Dans Eğitimi

Dans Eğitimine Giriş

İngiltere’de Dans Eğitimi teoriğin ve pratiğin birlikte verildiği bir modele sahiptir. Derslerin çoğu sektör içindeki profesyoneller tarafından verilirken sizi bu eşsiz sektörde farklı alanlarda kullanılabilecek birçok yetenekle de donatır. Dans eğitimi ekip çalışmasının, yaratıcılığın ve disiplin becerilerinizin gelişiminin yanı sıra kritik ve teorik becerileriniz ile performans yeteneklerinizi de geliştirir. İngiltere’de Dans eğitimi almak Dans eğitimi dersleri çoğunlukla aşağıdaki modülleri içerir:

 • Dans Tarihi
 • Teknik
 • Koreografi
 • Değerlendirme
 • Hareket Çalışmaları

İhtiyacınız olan çok yönlü becerileri aldığınız dans eğitimi sayesinde geliştirirken bu sektörde başarılı olmak için gerek duyduğunuz edinimleri sağlar. İngiltere üniversitelerinin birçoğunda Dans ve Tiyatro eğitiminin birinci yılında tarih, teknik, koreografi, değerlendirme, hareket çalışmaları, kavramlar ve kültürler, oyun sahneleme ve tiyatro tekniği dersleri yer alır.

Dans Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Dans Eğitimi başvurunuza yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Dans Alanında Kariyer

Dans eğitimi birçok farklı alanda çalışma fırsatına sunarken belirlenmiş standart bir rota yoktur. Birçok mezun sahne çalışmalarına yöneldiği gibi birçoğu da koreografi, sahne yönetmenliği, firma yönetmenliği ve proje yönetmenliği gibi alanlarda çalışmayı tercih eder. Popüler başka bir tercih olarak öğretmenlik dersleri verebilmek için İngiliz üniversitelerinin sunduğu birleşik lisans programlarını alan mezunlar bu alanda da çalışabilmektedir. İngiltere’de Dans eğitimi almak sizi kariyer hedeflerinize hazırlarken sizden de dans hakkında yoğun bir bilgi birikimi beklemektedir.

Dans Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 34 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: Her bir bölümde 6.0 puanın altında olmamak üzere ortalamada 6.5 puan gerekmektedir.

IELTS Hazırlık Sınıfları

Dans Eğitimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Dans Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Dans ve Tiyatro programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu alanda Guardian 2020 Üniversite Rehberinde ilk on sıraya giren üniversiteler hakkında detaylı bilgilere ulaşın:

 1. Royal Welsh College of Music & Drama
 2. University of Essex
 3. Birmingham City University
 4. Royal Central School of Speech & Drama
 5. Royal Conservatoire of Scothland
 6. University of Exeter
 7. University of Birmingham
 8. Conservatoire of Dance and Drama
 9. University of Warwick
 10. University of Glasgow
Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

📃 BİLGİ İSTE
×