İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Dijital Medya Eğitimi

Dijital Medya Eğitimine Giriş

İngiltere’deki okulların gelişmiş olanakları sayesinde Dijital Medya bölümlerinde okumak sektör standartlarındaki Adobe, Apple, Autodesk gibi araçların birebir pratiğini yapma imkanı sağlar. Sinema – televizyon, animasyon, oyun ve web tasarımı alanlarında projeler tasarlayarak ve geliştirerek ihtiyacınız olan uygulama ve teori bilginizi arttırırken televizyon ve müzik sektörü, kurgu-montaj programları, fotoğraf stüdyoları gibi çalışma alanlarına da giriş imkanı sağlar.

İngiltere’deki çoğu okul, iş imkanı ve deneyimini de kapsayan dört yıllık lisans bölümlerine sahiptir. Bu okulların Dijital Medya bölümleri, oyun ve web tasarım – geliştirme, 3D grafik veya dijital modelleme gibi farklılıklar gösterirken size de sektör içinde yer almak istediğiniz alana göre çeşitli imkanlar sağlar.

Dijital Medya Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Dijital Medya Eğitimi başvurunuza yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Dijital medya teknolojileri, dijital medya için grafik tasarım, kritik analiz, fotoğraf, internet tabanlı medya (sosyal medya), uygulamalar (aplikasyonlar) ve dijital medyanın toplumsal etkileri gibi dersleri kapsayan Dijital Medya bölümünde tüm bu derslere ek olarak, HTML, CSS, JavaScript gibi temel web geliştirme araçları ve Android App Inventor, WordPress gibi yeni medya uygulamaların kullanımı için de eğitim verilir.

Dijital Medya Alanında Kariyer

Dijital Medya kariyerlerine ticari ve kamusal birçok alanda başlayabilecek olan mezunlar tasarım, pazarlama, içerik oluşturma ve web geliştirme, dijital araştırma, ses tasarımı, post prodüksiyon gibi farklı alanlarda eğitim almışlardır.

Dijital Medya eğitimi almış olan öğrenciler kazandıkları yetenekler sayesinde medya sektörü genelindeki dijital medya acentelerinden büyük medya şirketlerine, pazarlama ve iletişim departmanlarında çalışma imkanı bulurlar. Ayrıca internet ortamı başta olmak üzere geniş bir işveren yelpazesinden talep görme ayrıcalığınız da mevcuttur.

Dijital Medya Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 28 points.
 • Typical IELTS requirements: Her bölümden en az 5.5 olmak üzere ortalama 6.0 puan

IELTS Hazırlık Sınıfları

Dijital Medya Eğitimi öncesinde IELTS seviyenizi yükseltmek istiyorsanız, İstanbul ve Ankara’daki merkezlerimizde esnek ders programlı IELTS sınıflarımıza katılın.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Dijital Medya Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki Dijital Medya Bölümleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için, en iyi 10 Medya ve İletişim okuluna göz atın.

 1. Strathclyde University
 2. University of Leeds
 3. Loughborough University
 4. University of Surrey
 5. University of Sheffield
 6. Newcastle University
 7. Lancaster University
 8. University of Nottingham
 9. University of Southampton
 10. University of East Anglia
Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

📃 BİLGİ İSTE
×