İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Dilbilim Eğitimi

Dilbilim Eğitimine Giriş

Dilin tüm çalışma prensiplerini bir cümlenin nasıl kurulması gerektiğinden, dilin akıcılığı ve açıklığına kadar inceleyen Dilbilim(Linguistik) bölümü gerektirdiği analitik zeka ile ses, dil bilgisi, farklı dillerin anlamları, farklı halklar ve kültürlerce konuşulan diller ile çalışmak gibi alanlarda faaliyet gösterir. Konu aralığı olarak reklam ve pazarlama analizlerinden dünya liderlerinin politik söylemlerine kadar dili parça parça inceleyen öğrenciler aldıkları bu eğitim ile en etkili şekilde öğrenme yönteminden faydalanırlar.

Dilbilim Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Dilbilim Eğitimine başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Öğrenciler, eğitimin ilk yılında fonetik ve sesbilim, sözdizim ve sosyal dilbilim dersleri alırlar. İkinci ve üçüncü sene, dil edinim ve yaş ilerledikçe dil öğrenme zorluğu gibi daha karmaşık konu başlıkları üstüne çalışırlar.

Dilbilim Alanında Kariyer

Dilbilim bölümü mezunları kariyerlerine konuşma ve dil terapisi, çevirmenlik, İngilizce öğretmenliği, gazetecilik alanlarında yapma fırsatlarına sahiptirler.

Dilbilim Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 30 puan
 • Typical A-levels requirements: ABB
 • Typical IELTS requirements: Her bölümden en az 6.0 olmak üzere ortalama 6.5 puan

IELTS Hazırlık Kursları

Dilbilimi Eğitimi öncesinde IELTS seviyenizi yükseltmek istiyorsanız, İstanbul ve Ankara merkezlerimizde esnek ders programlı IELTS sınıflarımıza katılın.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Dilbilim Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

QS Bölüm Bazlı Dünya Üniversite Sıralamaları 2019’daki en iyi 10 Dilbilim okuluna bakarak İngiltere’deki Dilbilim okulları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 1. University of Cambridge
 2. University of Edinburgh
 3. University of Oxford
 4. Lancaster University
 5. University College London
 6. University of Birmingham
 7. University of Manchester
 8. King’s College London
 9. Newcastle University
 10. Queen Mary, University of London

University of Cambridge, Oxford ya da UCL başvurunuz sırasında yardıma mı ihtiyacınız var? Study in UK’in Oxbridge Servisi dünyanın en iyi üniversitelerine yaptığınız başvurularınızı tüm ayrıntılarıyla takip edecek, sizi ve niyet mektubunuzu okul mülakatlarına göre hazırlayacaktır.

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

 

📃 BİLGİ İSTE