İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Eğitim – Öğretim Bölümü

Eğitim – Öğretim Bölümüne Giriş

Eğitim Programları öğretmen eğitimi yeterliliğini alırken ulusal müfredat ve sınıfa dayalı öğretim ile ilgili bilgi sahibi olmanızı da sağlayacaktır. Bunun üzerine öğrenciler genellikle eğitimin toplum üzerindeki etkisini incelemek gibi akademik sebeplerle de eğitim bilimlerine yönelirler.  Alınan dersler arasında eğitim tarihçesi, eğitim sosyolojisi ve eğitim psikolojisi yer alır.

Eğitim – Öğretim Bölümüne Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Eğitim Bölümüne başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Staj deneyimi edinmeleri öğrencilerin kredilerine yansıması sebebiyle önemlidir. Tam zamanlı iş başvurularında büyük bir avantaj sağlayan staj deneyimi öğrencinin birinci elden tecrübe kazanmasına da yardımcı olur. Birçok İngiltere üniversitesi staj başvurularınıza yardımcı olur.

Eğitim – Öğretim Alanında Kariyer

Öğretmenlik programı mezunlarının öncelikli çalışma alanı öğretim alanı olarak düşünülse de diğer kariyer seçeneklerinin arasında araştırma, yayıncılık ve yönetim alanları da bulunur. Çoğu eğitim programından Kalifiye Öğretmen Statüsü(QTS) ile mezun olmasanız da sonrasında katılacağınız Lisansüstü Eğitim Sertifika Programına(PGCE) ilerleme imkanı sağlar.

Eğitim – Öğretim Bölümü İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 32 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: Her bir bölümde 5.5 altında olmamak üzere 6.0 puan.

IELTS Hazırlık Sınıfları

Eğitim – Öğretim Bölümüne başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Eğitim – Öğretim Bölümünü Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Eğitim – Öğretim Bölümü hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu alanda Guardian 2020 Üniversite Rehberinde ilk on sıraya giren üniversiteler hakkında detaylı bilgilere ulaşın.

 1. University of Cambridge
 2. University of Southampton
 3. Durham University
 4. University of East Anglia
 5. UWE Bristol
 6. University College London
 7. St Mary’s University College, Belfast
 8. University of Reasing
 9. University of Stirling
 10. Liverpool Hope University

Cambridge ya da UCL’e başvururken yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servisimiz, mülakat pratiği ve niyet mektubu yazma uzman desteğimiz ile sizi dünyanın en iyi üniversitelerine yapacağınız başvurulara tam olarak hazırlayacak.

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

contact_small.png