İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Ekonomi Eğitimi

Ekonomi Eğitimine Giriş

Londra dünyanın önde gelen küresel finans merkezlerinden biri olduğu düşünülürse birçok teori kökeninin dayandığı bu yerde eğitim almak uluslararası bir öğrenci için büyük bir avantajdır. Bölümlerini başarıyla tamamlayan ekonomi bölümü mezunları İngiltere’de faaliyet göstermekte olan dünyanın en büyük bankaları ve muhasebe firmalarında iş seçeneği bulabilmektedir.

Ekonomi Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Ekonomi Eğitimi başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Öğrencilere verilen ekonomi eğitimi sayesinde bugünün ekonomik dünyasında son derece saygı gören problem çözme, veri analizi, hesaplama, yazılı ve sözlü sunum yeteneği gibi becerileri geliştirilecektir. Dünya finansının dili İngilizcedir, eğitiminizi bu dilin anavatanında almanın meyvelerini toplamak için sabırsızlanacaksınız.

Ekonomi eğitiminizin başarısı için matematik konularını sağlam bir şekilde kavramak çok önemlidir. Fakat yalnızca bir alana eğilmeniz beklenmez. Bu sebeple birleşik lisans dereceleriyle tarih, hukuk ve politika dersleri alıp geçmişte ve gelecekte ekonominin yerini görebilirsiniz.

Careers in Economics

Kamu sektöründe ekonomistler devlet daireleri, ulusal hazineler, merkez bankaları ve istatistik bürolarında görev alırlar. Özel sektörde ise ekonomistleri bankacılık ve finans alanında danışman olarak çalışırken görebiliriz.

Ekonomi mezunları aynı zamanda imalat, ulaştırma, iletişim, sigorta, hayır kurumları, yatırım ve perakende endüstrileri gibi alanlarda da çalışırlar. İş verenler, gelecek trendleri tahmin etmek ve geçmişi değerlendirmek için ekonomi mezunlarının sayısal yeteneklerini ve analitik becerilerini kullanmalarından yararlanabilir.

Ekonomi Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 36 puan.
 • Typical A-levels requirements: Matematik dahil AAA.
 • Typical IELTS requirements: Her bir bölümde 6.0 altında olmamak üzere 6.5 puan.

IELTS Hazırlık Sınıfları

Ekonomi Eğitimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Ekonomi Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Ekonomi Eğitimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu alanda Guardian 2019 Üniversite Rehberinde ilk on sıraya giren üniversiteler hakkında detaylı bilgilere ulaşın.

 1. University of Oxford
 2. University of Cambridge
 3. University of St Andrews
 4. University of Leeds
 5. University of Stirling
 6. Conventry University
 7. University of Warwick
 8. Heriot-Watt University
 9. University of Portsnouth
 10. University of East Anglia

Oxford, Cambridge ya da King’s College London’a başvururken yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servisimiz, mülakat pratiği ve niyet mektubu yazma uzman desteğimiz ile sizi dünyanın en iyi üniversitelerine yapacağınız başvurulara tam olarak hazırlayacak.

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

contact_small.png