İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Fen Bilimleri Eğitimi

Fen Bilimleri Eğitimine Giriş

Fen bilimleri birçok çeşitli alanı kapsar. Bu çeşitli alanların arasında biyoloji başta gelir. Biyolojiye ek olarak bu kategori aynı zamanda zooloji, botanik, biyo-mühendislik ve sinir bilimini de içermektedir. Birçok üniversite bu program için genel bir müfredat sunmaktadır. Bunun sebebi fen bilimleri alanlarının ortak birçok konuyu paylaşmasıdır. Üniversiteler müfredatlarını alınan derslerle uzmanlık alanı seçebileceğiniz şekilde düzenlemektedir.

Fen Bilimleri Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Fen Bilimleri Eğitimine başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Fen bilimleri alanının genişliği sayesinde birçok farklı alanda uygulamalarının görülmesi normaldir. Bu bölümün mezunları ve akademisyenleri tığ, ziraat, gıda, hukuk ve psikoloji gibi birçok farklı alanda çalışabilirler. Fen bilimleri mezunları tek başına ya da ekip içinde çalışabilecekleri farklı ortamlarda çalışma yeteneğine sahiptirler. Mezunlardan aynı zamanda problem çözme ve analitik düşünme kabiliyetine sahip olmaları beklenmektedir.

Fen Bilimleri Alanında Kariyer
 • Araştırmacı bilim adamı
 • Farmakolog
 • Akademisyen
 • Laboratuvar teknisyeni
 • Klinik bilim adamı
Fen Bilimleri Eğitimi İçin Giriş Şartları

Birçok fen bilimi eğitimine giriş oldukça zordur. Eğitim geçmişinizde kimya, biyoloji ve fizik derslerinin olması gerekliyken, zorunlu olmamakla birlikte matematik dersleri olması da önerilir. Fen bilimleri lisans eğitimi almak isteyen uluslararası öğrencilerin ortalama IELTS sınavında 6.5 puan alması beklenirken alt bantlarda 6.0 altına düşmemesi gerekmektedir.

IELTS Hazırlık Sınıfları

Fen Bilimleri Eğitimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’de Fen Bilimleri Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Fen Bilimleri Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için ilk 10’daki üniversiteleri inceleyin.

 1. The University of Cambridge
 2. The University of Oxford
 3. Imperial College London
 4. University College London
 5. University of Durham
 6. The University of York
 7. University of Edinburgh
 8. University of Surrey
 9. The University of Bath
 10. University of Sussex

Oxford, Cambridge, Imperial College ya da UCL’e başvururken yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servisimiz, mülakat pratiği ve niyet mektubu yazma uzman desteğimiz ile sizi dünyanın en iyi üniversitelerine yapacağınız başvurulara tam olarak hazırlayacak.

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

 

📃 BİLGİ İSTE