İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Film Yapımı – Prodüksiyon Eğitimi

Film Prodüksiyon Eğitimine Giriş

Film yapımının her alanını içeren bir Film Prodüksiyonu Bölümü belgesel veya bilim kurgu türünden film eleştirmenliğine kadar geniş bir alanı kapsar. Teknik alanlarda da uzmanlık ve ustalık kazanabilmek için amaç odaklı stüdyolardaki dijital malzemelerle çalışarak, sinemada anlam yaratmayı öğreneceksiniz. Oyuncularla nasıl çalışacağınızı öğrenebilir veya yapım, yapım tasarımı, sinematografi (görüntü yönetimi), senaryo yazarlığı, yönetmenlik, kurgu-montaj, ses tasarımı ve çapraz platform alanlarında uzmanlaşabilirsiniz. Film Prodüksiyon bölümü eğitimini, Dijital Film Yapımı, Ses ve Müzik Tasarımı, Web Tasarım & Geliştirme ya da İnteraktif Animasyon gibi farklı alt dallarda da ilişkilendirebilirsiniz.

Film Prodüksiyon Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Film Prodüksiyon Eğitimine başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Pek çok farklı Film Prodüksiyon derecesi vardır. Dijital film yapımı, ses ve müzik üretimi, web tasarımı ve geliştirme ya da interaktif animasyon gibi modüller bunlara örnektir.

Film Prodüksiyon Alanında Kariyer

Film Yapımı, uzun çalışma seçenekleri listesiyle rekabetçi bir alandır. Çalışma alanınız aşırı özel bir alan değilse televizyon, sinema ve reklam dünyası gibi geniş bir alanda iyi bir mezuniyet derecesiyle kolaylıkla iş bulabilirsiniz. Sinema-TV veya farklı görsel projelerin üretim aşamasında çalışabilir veya kostüm, makyaj, saç tasarım ve sahne sorumlusu olabilirsiniz. Yapımların set amirliğini ve stüdyo yönetmenliğini yaparken film ve video yönetmenlerine teknik konularda yardımcı olabilirsiniz. Oyunculara provalarında eşlik edebilirsiniz. Kamera operatörü ya da ses teknikeri olarak freelance çalışabilirsiniz.

Film Prodüksiyon Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 32 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: puanı 6.0 olmalıdır; IELTS sınavının tüm bölümlerinden en az 5.5 puan alınmalıdır.

IELTS Hazırlık Dersleri

Film Prodüksiyon Eğitimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Film Prodüksiyon Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Film Prodüksiyon okulları hakkında daha fazla bilgi için listeye göz atın.

 1. Coventry University
 2. University of Leeds
 3. Middlesex University
 4. UWE Bristol
 5. Edinburgh Napier University
 6. University of Sunderland
 7. Liverpool John Moores University
 8. Nottingham Trent University
 9. University of Gloucestershire
 10. University of Suffolk
 11. SAE Institute

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

 

contact_small.png