İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Fizyoterapi Eğitimi

Fizyoterapi Eğitimine Giriş

Fizyoterapi eğitimi öğrencilere hastalık, kazalar ve yaşlılık sebebiyle sorunlar yaşayan her yaştan hastaları tedavi edip yardımcı olmayı öğretir. Nitelikli fizyoterapistler spinal ve eklemsel problemleri manuel terapi ve terapötik egzersiz yöntemleriyle tedavi ederler. Özellikle ameliyatlardan sonra, spor sakatlanmalarıyla, felç ve kaza geçiren hastaların tedavileriyle ilgilenirler.

Fizyoterapi Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Fizyoterapi Eğitimi başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Fizyoterapi programlarının modülleri birinci yılda iyileşme, onarım ve hareket analizinin temel prensibi alanında eğitim verirken, ikinci yılda hasta değerlendirmesi ve yönetimi konularında eğitime devam eder. Eğitimin son senesi, klinik muhakeme ve karar alma konularında daha çok sorumluluk alırken fizyoterapi kapsamında bir konuda da derinlemesine bir araştırma yapılacaktır.

Fizyoterapi Alanında Kariyer

Fizyoterapi mezunları özel şirketlerde, klinikler, Ulusal Sağlık Servisi’nde (NHS) ya da bir spor kulübünde çalışabilirler. Ortopedi, obstetik, pediatri ve spor tıbbı gibi uzmanlaşacağınız alanlardan bazılarıdır. Bu alanlarda çalışma imkanları olması sebebiyle yaşlılarla veya sporcularla daha fazla çalışacağınız anlamına gelmektedir.

Fizyoterapi Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 32 puan.
 • Typical A-levels requirements: Biyoloji veya beden eğitimi dersi dahil olmak üzere ABB not ortalaması.
 • Typical IELTS requirements: Her bir bölümde 6.0 altında olmamak üzere 6.5 puan.

IELTS Hazırlık Sınıfları

Bir Fizyoterapi Eğitimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Fizyoterapi Eğitimini  Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Fizyoterapi programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu alanda Guardian 2020 Üniversite Rehberinde ilk on sıraya giren üniversiteler hakkında detaylı bilgilere ulaşın.

 1. Robert Gordon University
 2. University of Birmingham
 3. University of Bradford
 4. University of Southampton
 5. University of Nottingham
 6. University of Liverpool
 7. Cardiff University
 8. Plymouth University
 9. Coventry University
 10. University of Worcester
Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

 

📃 BİLGİ İSTE