İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Geliştirme ve Kalkındırma Eğitimi

Geliştirme ve Kalkındırma Eğitimine Giriş

Gelişmekte olan ülkelerde özellikle sosyal ve ekonomik kalkınma ile ilgili konuları inceleyen Kalkınma Çalışmaları bölümü sosyal bilimlerin yüksek disiplinli bir alanıdır. Toplumsal fikir ayrılıklarına neden olan, şiddet içeren ve içermeyen davranışları analiz etmek temel görevlerinden olup barış çalışmalarının ve çatışma çözümünün amacı daha istikrarlı bir toplum yaratmayı da görev edinmiştir.

Antropoloji, küreselleşme, ekonomi, çevre ve uluslararası gelişimi konuları Kalkınma Çalışmalarının alanı iken uluslararası politika, silahların kontrolü ve yayılması, insan hakları, küresel çevre politikası, demokrasi, din ve politika konuları da Barış Çalışmaları ve Çatışma Çözümü alanlarının konularıdır.

Geliştirme ve Kalkındırma Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Geliştirme ve Kalkınma Eğitimi başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

İngiltere’de birçok üniversite Kalkınma Çalışmaları, Barış Çalışmaları, Çatışma Çözümü ve ilgili bir çok alanda Eğitim vermektedir.

Geliştirme ve Kalkındırma Alanında Kariyer

Kalkınma Çalışmaları mezunları sivil toplum kurumlarında, yardım kurumlarında, yerel veya uluslararası idarelerde, araştırma, öğretim ve danışma kurumlarında çok çeşitli iş imkanlarına sahiptirler. Gelişmekte olan ülkeleri gezerek dünya barışına yönelik stratejiler geliştirmenize fırsat tanıyan bu bölüm kariyerinizde sıklıkla seyahat etmenizi gerektirecektir.

Geliştirme ve Kalkındırma Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 34 puan.
 • Typical A-levels requirements: AAB.
 • Typical IELTS requirements: Her bir bölümde 6.0 altında olmamak üzere 6.5 puan

IELTS Hazırlık Sınıfları

Geliştirme ve Kalkındırma Eğitimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Geliştirme ve Kalkındırma Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Geliştirme Kalkındırma Eğitimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu alanda 2020 QS Üniversite Rehberinde ilk on sıraya giren üniversiteler hakkında detaylı bilgilere ulaşın.

 1. University of Sussex
 2. University of Oxford
 3. SOAS, University of London
 4. University of Cambridge
 5. London School of Economics
 6. University of East Anglia
 7. University of Manchester
 8. University of Edinburgh
 9. King’s College London
 10. University of Birmingham

LSE, Oxford, Cambridge veya King’s College’a başvururken yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servisimiz, mülakat pratiği ve niyet mektubu yazma uzman desteğimiz ile sizi dünyanın en iyi üniversitelerine yapacağınız başvurulara tam olarak hazırlayacak.

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

contact_small.png