İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Havacılık ve Uzay Mühendisliği

İngiltere’de Havacılık ve Uzay Mühendisliği

Havacılık ve Uzay Mühendisliği hava ile etkileşen her çeşit mühendislik ürününün ve ona bağlı teknolojilerin araştırma ve geliştirmesi alanında eğitim verir. Bölüm kendi içinde genellikle Havacılık Mühendisliği ve Uzay Mühendisliği diye ikiye ayrılır. Havacılık Mühendisliği uçak gibi atmosferik araçlarla ilgilenirken, Uzay Mühendisliği hava taşıtları ve atmosferden ayrılan bileşenlerle ilgilenir.

Havacılık ve Uzay Mühendisliğine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Havacılık ve Uzay Mühendisliğine başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Havacılık ve Uzay Mühendisliği derecesi olan tam bir mühendislik ekibi oluşturmak için bir dizi ilgili eğitim şarttır. Bunlar akışkanlar mekaniği, matematik, yazılım tasarımı, tahrik ve malzeme bilimini eğitimleridir. Diğer mühendislik ve araştırma dallarında da olduğu gibi teknik ve yönetim becerilerinin yanı sıra matematik, fizik ve akışkanlar mekaniğini vurgulaması bu bölümün diğer mühendislik ve araştırma dallarından mezunlara da açık olduğu anlamına gelir.

İngilizce konuşulan ülkelerdeki popüler kültürde zekâyı vurgulamak için bizdeki gibi “atom mühendisi” tabiri “rocket scientist” güzellemesi olarak kullanılır. İngiltere’de en iyi üniversitelere giriş için aranan yüksek standartta nitelikler de bu tabiri doğrular niteliktedir.

Havacılık ve Uzay Mühendisliğinde Kariyer

Havacılık ve Uzay Mühendisliği mezunları uçak ve uçak parçaları tasarımı, uçak imalatı, bakım – test ve onarımı, uçuş simülasyonu, patent mühendisliği, sistem mühendisliği ve yapı mühendisliği gibi alanlarda kariyer fırsatı bulabilirler.

Havacılık ve Uzay Mühendisliği alanında iş olanakları geniş bir alana yayılmış olup uçak tasarımı, üretimi ve buna bağlı yan sanayi kuruluşlarında çeşitli fırsatlarla işe girmeyi sağlar. Ayrıca Rolls-Royce Engines, British Airways, Airbus, BAE Systems ve Savunma Bakanlığı gibi dev kurum ve kuruluşlar işe alım yaparken sürekli olarak İngiltere’de Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümleri mezunlarına şans veriyorlar.

Havacılık ve Uzay Mühendisliği İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: Minimum 34 puan.
 • Typical A-levels requirements: Matematik ve Fizik içeren AAB not ortalaması.
 • Typical IELTS requirements: Hiçbir bölüm 5.5’tan düşük olmayacak şekilde 6.0 ortalama.

IELTS Hazırlık Sınıfları

Eğer siz de Havacılık ve Uzay Mühendisliği programına başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmek istiyorsanız, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Havacılık ve Uzay Mühendisliğini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için aşağıdaki en iyi on Havacılık ve Uzay Mühendisliği Üniversitesini inceleyin.

 1. University of Cambridge
 2. Imperial College London
 3. Bristol University
 4. University of Southampton
 5. University of Bath
 6. University of Leeds
 7. University of Glasgow
 8. Loughborough University
 9. University of Sheffield
 10. University of Nottingham

Cambridge Üniversitesi veya Imperial College London’a başvururken yardıma mı ihtiyaç duyuyorsunuz?  Oxbridge Servisi sizi yoğun mülakat pratikleri ve uzman niyet mektubu önerisiyle sizi başvurunuz esnasında en iyi üniversiteler için hazır hale getirecek.

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

contact_small.png