İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Hemşirelik Eğitimi

Hemşirelik Eğitimine Giriş

Yurt dışı Hemşirelik Programı’nı (ONP) tamamlayan uluslararası öğrenciler İngiltere’de hemşirelik yapma fırsatını elde edeceklerdir. ONP programı ile uluslararası öğrenciler İngiltere’de kayıtlı olarak hemşirelik yapabilirken daha sonra öğrenciler NHS (Ulusal Sağlık Servisi) ya da özel sektörde çalışabilirler.

Hemşirelik ve Ebelik Konseyi’ne (NMC) kayıtlı olarak mezun olan ONP programı öğrencileri derslerini bazı lisans ve yüksek lisans hemşirelik programlarıyla entegre şekilde aldıkları için İngiltere’de çalışma yetkinliğine sahip olurlar. Bir yıl süren bu program neticesinde öğrenciler 400 saatlik ONP programı dahilinde denetlenen uygulama yerleştirmesine tabi olurlar. İngiltere’deki üniversitelerde okuyan uluslararası öğrencilerin öğrenim hayatı boyunca eğitim döneminde haftada 20 saat tatillerde ise tam gün çalışma izni vardır.

Hemşirelik Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Hemşirelik Eğitimine başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Hemşireliğin farklı yönlerini geniş bir çerçevede öğrencilere öğretebilmesi için çoğu hemşirelik programı dört yıl sürmektedir. Tıp merkezlerindeki yerleştirmelerle öğrenciler mesleklerini birinci elden tecrübe ederken yaşam bilimleri alanındaki zorunlu derslerine de devam etmektedirler. Konferanslar, anlatımlar, uygulama eğitimleri ve grup çalışmalarıyla öğrenciler hemşirelik mesleğinin her alanında deneyim sahibi olurlar.

Hemşirelik Alanında Kariyer

Hemşirelik öğrencileri eğitimleri sırasında yetişkin, çocuk, öğrenme güçlükleri ve zihinsel sağlık olmak üzere dört bölümden birinde yoğunlaşırlar. Kariyerinizin başında odaklanacak bir alan seçmiş olsanız dahi iyi eğitimli bir hemşirenin iki günü birbirinden çok farklı olabilir. Bu da o çalışma ortamının kalıcı olmayacağı anlamına gelebilir.

Hemşirelik Eğitimi İçin Giriş Şartları

Hemşirelik mesleğinin zor yükü altından kalkabilmek mesleğin önemli bir yanıyken bu mesleğe kabul edilmek de bir o kadar zorludur. Büyük bir rekabet ortamının olduğu başvuru sürecinde akademik seviyede mükemmel beklenmektedir. Öğrencilerin iyi aritmetik ve yazınsal becerilere sahip olmaları, iletişim becerilerinin çok kuvvetli olması ve yüksek baskı altında bir takım oyuncusu olarak çalışabilmeleri gerekir.

 • Typical International Baccalaureate requirements: 30 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: Her bir bölümde 6.0 altında olmamak üzere 7.0 puan

IELTS Hazırlık Sınıfları

Bir Hemşirelik programına başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Hemşirelik Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Hemşirelik programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu alanda Guardian 2020 Üniversite Rehberinde ilk on sıraya giren üniversiteler hakkında detaylı bilgilere ulaşın.

 1. University of Edinburgh
 2. Swansea University
 3. University of Glasgow
 4. Queen Margaret University
 5. University of Liverpool
 6. University of Essex
 7. Coventry University
 8. University of Huddersfield
 9. Liverpool John Moores University
 10. Keele University
Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

 

📃 BİLGİ İSTE
×