İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Hukuk Lisans Eğitimi

Hukuk Lisansına Giriş

İngiltere’deki Hukuk bölümleri, hukuk ve hukuksal analiz içerikleri ile hukukun temel prensiplerini, münazara, tartışma ve uzlaşma alanında kazandıkları deneyimler ile de uygulama tekniklerinin kapsamlı ve eleştirel yönden kavranmasını sağlar. Öğrencilerin sürecin işleyişi ve gerçek davalar üstüne önemli tecrübeler edinebilmesi için örnek mahkeme salonları kullanılır.

İngiltere’deki tüm Hukuk lisans programları (LLB) yasal olarak, nitelikli hukuk adıyla The Law Society of England and Wales (İngiltere ve Galler Hukuk Cemiyeti) ve The Bar Council of England and Wales’a (İngiltere ve Galler Barolar Birliği) bağlıdır. İngiltere’deki neredeyse bütün Hukuk bölümleri ülke dışından firmaların da dahil olduğu yerlerde öğrencilerine bir yıl süreli staj imkanı sağlar. Öğrenciler hukuk bölümünü ile beraber işletme, politika veya gazetecilik gibi farklı bölümleri de okuyabilirler.

Hukuk Lisansında Kariyer

Hukuk lisans düzeyindeki eğitimi farklı kariyer fırsatları ile geniş bir yelpazede mezunlara fırsatlar sunmaktadır. Hukuk alanınında savcılık ya da avukatlık gibi alışılagelmiş mesleklerin yanı sıra gazetecilik, iş dünyası, kriminoloji gibi birçok farklı alanda çalışma imkanı da mevcuttur.

Çoğu öğrenci Lisans düzeyindeki Hukuk eğitimini tamamladıktan sonra yine bu alanda yüksek lisans yapmaya başlar. Ayrıntılı bilgi için Hukuk Yüksek Lisansı sayfamızı ziyaret edin.

Londra’nın Merkezinde İleri Eğitim & Öğretim

Dört haftalık kurslarla Hukuk İngilizcesine odaklanarak İngilizce dil seviyenizi yükseltin. İngiltere eğitim sisteminin kalitesinden ve London Centre for Advanced Training & Education’ın (LCATE) uzmanlığından yararlanın.

Hukuk Lisansı İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 34 points.
 • Typical A-levels requirements: AAB.
 • Typical IELTS requirements: her bölümden en az 6.0 olmak üzere, ortalama 6.5

IELTS Hazırlık Sınıfları

Hukuk lisans eğitimine başlamadan önce IELTS seviyenizi yükseltmek istiyorsanız, İstanbul ve Ankara’daki merkezlerimizde esnek ders programlı IELTS sınıflarımıza katılın.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Hukuk Lisansını Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’de lisans düzeyindeki En İyi 10 Hukuk Okulu için, The Guardian University Guide 2019 tarafından hazırlanan listeyi inceleyebilirsiniz.

 1. University of Cambridge
 2. University of Oxford
 3. University of Dundee
 4. London School of Economics
 5. University of York
 6. University College London
 7. Abertay University
 8. University of Durham
 9. University of Glasgow
 10. University of Leeds

University of Cambridge, Oxford, UCL ya da LSE başvurunuz sırasında yardıma mı ihtiyacınız var? Study in UK’in Oxbridge Servisi dünyanın en iyi üniversitelerine yaptığınız başvurularınızı tüm ayrıntılarıyla takip edecek, sizi ve niyet mektubunuzu okul mülakatlarına göre hazırlayacaktır.

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

 

contact_small.png