İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Hukuk Yüksek Lisans Eğitimi

Hukuk Yüksek Lisansına Giriş

Mezunların ve avukatların vergi, çevre ve iş hukuku gibi özel alanlarda uzmanlaşmaları için Hukuk bölümü yüksek lisans programları tasarlanmıştır. Eğitim programı genellikle 1 yıllık tam zamanlı veya 2 yıllık yarı zamanlı şekildedir. Öğrenciler uzmanlaşmak istedikleri hukuk alanını ve derslerini seçtikten sonra aldıkları eğitim ile bu alanda tez yazacaklardır.

Başvurunuz sırasında hedefiniz hakkında kesin karar vermiş olmanız sınırlı sayıda kontenjanı olan çoğu hukuk okuluna girmenizi kolaylaştırır. Hukuk Yüksek Lisansı (LLM) ile mezun olan öğrenciler sektör içinde rekabette avantajı yakalarken çalışmakta olanlar da yön değiştirme şansı bulacaklardır.

Hukuk Yüksek Lisansında Kariyer

Yüksek lisansını Hukuk üzerine tamamlayan mezunlar, yasal ve kurumsal uygulamalarda çalışabilecekleri gibi işletme, yöneticilik, bankacılık, sivil toplum örgütleri, araştırma ve eğitmenlik alanlarında da yer alabilirler. Meslek seçimlerini avukatlık, risk analizi ya da hukuki davalar gibi geleneksel hukuk mesleklerine yönelerek yapabilirler.

Hukuk yüksek lisansınızı tamamladıktan sonra eğitiminize devam etmek isterseniz, aynı alanda Doktora yapmaya düşünebilirsiniz.

Hukuk Yüksek Lisansı İçin Giriş Şartları

Yüksek Lisansa Kabul edilmek için öğrencinin hukuk bölümünden birinci – ikinci sınıf onur derecesi ya da aynı seviyede uluslararası geçerlilikte bir derece kazanmış olduğunu gösteren mezuniyet sonucu ve kamusal ve özel hukukun temel prensipleri bilgisi gerekmektedir. Eğer aday farklı bir bölümden mezun olmuşsa, adayın mevcut hukuk bilgisi ve iş tecrübeleri değerlendirmeye alınır.

 • Typical IELTS requirements: Her bölümden en az 6.0 olmak üzere, ortalama 6.5 puan

IELTS Hazırlık Sınıfları

Hukuk yüksek lisans eğitimine başlamadan önce IELTS seviyenizi yükseltmek istiyorsanız, İstanbul ve Ankara’daki merkezlerimizde esnek ders programlı IELTS sınıflarımıza katılın.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Hukuk Yüksek Lisansını Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’de yüksek lisans seviyesindeki en iyi 10 Hukuk okulu için The Guardian University Guide 2020 listesine göz atın.

 1. University of Cambridge
 2. University of Oxford
 3. University of Dundee
 4. London School of Economics
 5. University of York
 6. University College London
 7. Abertay University
 8. University of Durham
 9. University of Glasgow
 10. University of Leeds

University of Cambridge, Oxford, UCL ya da LSE başvurunuz sırasında yardıma mı ihtiyacınız var? Study in UK’in Oxbridge Servisi dünyanın en iyi üniversitelerine yaptığınız başvurularınızı tüm ayrıntılarıyla takip edecek, sizi ve niyet mektubunuzu okul mülakatlarına göre hazırlayacaktır.

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

 

contact_small.png