İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi

İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimine Giriş

Öğrenciler İngiliz Dili ve Edebiyatı eğitimi sayesinde çok çeşitli mesleklerle ilgili belli kariyer becerilerini kazanma imkanı bulurlar. Bir metnin tartışma yöntemleri, analizleme ve raporlama kısımları da dahil olacak şekilde nasıl araştırılıp inceleneceğini öğrencilere öğreten bu bölümde öğrenciler yayıncılık, gazetecilik, basın yayın gibi edebiyatla ilişkili popüler kariyer alanlarına da yönelebilirler.

İngiliz ve Amerikan edebiyatının köklerini modern yollarla öğrenen öğrenciler analitik beceri, görüş ve eleştirel düşüncelerini de geliştirirler. Alacağınız temel derslerde ilerleyip edebiyatı derinlemesine anladıkça klasik eserleri, yazım ve tartışma gücünü analiz etme beceriniz gelişir.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

İster Byron, Shakespeare, Chaucer’a hayran olun, isterseniz de Amerikan Edebiyatı, gotik edebiyat veya klasik şiire… İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim görmek, size, heyecan verici kariyer fırsatları sunacaktır.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Alanında Kariyer

İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunlarının fırsat bulabileceği gazetecilik, pazarlama, reklamcılık, sunum yapma, eğitim ve metin yazarlığını da kapsayan çok sayıda alanda iş bulma imkanları vardır. Ayrıca edebiyat alanında birçok öğrenci yüksek lisans yapmayı da tercih eder.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements:32 puan.
 • Typical A-levels requirements:ABB
 • Typical IELTS requirements:Her bölümden en az 5.5 olmak üzere ortalamada 6.5 puan

IELTS Hazırlık Sınıfları

İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi öncesinde IELTS seviyenizi yükseltmek istiyorsanız, İstanbul ve Ankara’daki merkezlerimizde esnek ders programlı IELTS sınıflarımıza katılın.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki İngiliz Dili ve Edebiyatı Eğitimi ile ilgili ayrıntılı bilgi için, The Guardian University Guide 2020’nin hazırladığı en iyi ilk 10 İngiliz Dili ve Yaratıcı Yazarlık okulları listesine göz atın.

 1. Durham University
 2. University of St Andrews
 3. University of Oxford
 4. University College London
 5. University of Birmingham
 6. University of Exeter
 7. University of Cambridge
 8. Brunel University London
 9. University of Buckingham
 10. University of Bolton

Oxford, Cambridge veya University College London’a başvuru yapma konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servisimiz, dünyanın en iyi üniversitelerine yaptığınız başvurularınızı tüm ayrıntılarıyla takip edecek, sizi ve niyet mektubunuzu okul mülakatlarına göre hazırlayacaktır.

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

contact_small.png